Šta je novo?

HTC U12 Plus

Ja sam rekao da dugmići nisu "big deal after all"..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Možda nisu dugmići, ali zato loše osvjetljenje i pogoršana autonomija... A ironično, ima poprilično veću bateriju, štedljiviji CPU, i smanjeno osvjetljenje u odnosu na U11.

Послато са HTC U11 уз помоћ Тапатока
 
.
Nemam reči, ovaj video ko vidi, neče mu pasti na pamet da kupi U12+, sve što čovek ovde prikazuje i govori je obeshrabrujuće. Naročito je 'Big impression' na mene ostavio deo kad je lik hteo da uključi fon na "dugmić" pa je koristio pincetu koju je morao dobro da zabode na mesto dugmića. :( I taj Traslucent poklopac... ko igračka... ne razumem otkud toliko loših kritika, kad naš član ima povoljne...
https://youtu.be/i3V0RxGESo4
Zakomplikovali su ga maksimalno sa dugmićima :)

Jer, s druge strane, naš član @retype12345 kaže da mu dugmići OK rade...
Stvarno ne znam,evo vec dva dana nikakvih problema sa dugmicima nemam,rade mi savrseno. Nije bilo nikakvog apdejta za telefon,sve je kako je i doslo sa njim. Moze da se odradi screen shot sa dugmicima. Znaci oni rade potpuno kao npr dugmici kod U11. Nikakve razlike nema. Snimicu video pa cu izbaciti da se vidi kako to funkcionise.

Npr u ovoj recenziji, tip kaže da je probao vise U12+ i da im se razlikuju dugmići (što je tek nonsens!, znači li to da je @retype12345 slučajno dobio dobar model?) i da je navodno Htc rekao da će stići poboljšanje sa updateom - na brizinu ga transkribujem (sigurno ne bez grešaka ali to je poenta, od 6:23 gledajte):
"Just to be safe, we asked HTC for another unit to test. And it worked only a little bit better than our original. We have collected and we have tried four different HTC u12+, and in fact the buttons still perform differently, despite having the same supposedly Retail ready software is frankly quite concerning. .... for what is worst, HTC is aware of issue and the company said is going to try to improve performance when they post launch update. ... but as it stands, these pressure sensitive buttons ruin our smartphone experience and that's honesty ashamed 'cause this phone gets so much otherwise... "
https://www.youtube.com/watch?v=jMcCq-3zAtk

baš sam razočarana :(, na kraju ću 'od silnog razočarenja' preći na krimi blackberryije (da li su to najpouzdaniji mobilni?);
ipak čekam komplet utiske @retype12345... to su najbolji utisci, jer on ne piše recenziju pa da ima tel 2 dana na probi.
 
Poslednja izmena:
@dushanna sto ne uzmeš lepo pixel 2 xl i uživaš u životu/telefonu? Sve i da naš kolega nahvali dugmiće, ne znači da ćeš dobiti dobre kao njegove ako uzmeš tel...očigledno postoji neki problem sa istima i to je to. Znajući sebe ja bi nervni slom dobio da nemam tactile feedback.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Stigao Translucent Blue :) Za sada sve kul. Zvuk je wow, pogotovo naspram bluetooth slušalica koje sam koristio sa HTC 10.
 
Da ga u zdravlju koristis. :) Javljaj utiske o dugmicima,jer meni rade odlicno a svugdje drugo pisu lose o njima

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
[video]https://streamable.com/l8br9[/video] Evo kako mene sluze
Ovo je genijalno! :cigar: Ti si preko neke teške "crnogorske veze" dobio the best model :) :-devil-:
@retype12345, kako da downloadujem ovaj tvoj video? :( aj ga pošalji putem nečeg gde može da se skine. Volela bih da ga imam, da ga gledam kad se rastužim zbog onih likova što rasklapaju fon i govore kako je sheat.

Prvo pogledaj ovaj video pa onda taj drugi od JerryRigEverything https://youtu.be/06aNfvIIl8o
Videla sam ovaj video. To je isti onaj lik koji je pincetom bušio mesto za dugmiće ne bi li ukljućio fon.
Šta treba da zaključim sad na osnovu ovog videa? Tip je skalpelom skinuo dugmiće ko da ljušti jabuku, a i nije mu baš pritiskanje istih išlo. ???

@dushanna sto ne uzmeš lepo pixel 2 xl i uživaš u životu/telefonu? Sve i da naš kolega nahvali dugmiće, ne znači da ćeš dobiti dobre kao njegove ako uzmeš tel...očigledno postoji neki problem sa istima i to je to. Znajući sebe ja bi nervni slom dobio da nemam tactile feedback.
@Proday da, i ja bih dobila nervni slom da platim fon toliko (ma koliko god) i da nemam tactile feedback; pa stalno govorim da me jedino dugmići zanimaju, bez njih mi je fon neupotrebljiv. Znam da je sve ostalo OK (bar za mene)
- Apropo Pixel 2 xl...
* Question no1. A gde da nadjem Pixel 2 xl sa "domaćom krštenom" garancijom?
* Question no2. Čak i da postoji fon sa "krštenom" garancijom (a baš bih volela da čujem gde), njegove dimenzije su 157.9 x 76.7 x 7.9 mm : znači, širi i višlji od U11 (širi je bitno, jedva držim i U11, U12 je uži); ne volim velike telefone naročito široke, širi od U11 - nope. U11 sam uzela zbog drugih specifikacija, veličina je bila veliki minus. Možda pre Pixel 2 (145.7 x 69.7 x 7.8 mm)?
* Conclusion no.3 Između ostalog, zašto se ja primam na HTC? Zbog zvuka.
E pa Google nije dobro prekopirao HTC u tim Pikselima 2 i xl, jer sve recenzije govore da je overall zvuk loš. Tel bez zvuka ne uzimam, ma da je za dž. A ovaj ne da nije za dž, nego otkida sa cenom. Zašto da ga uzmem ako je tako brutalno skup, ako nema dobar zvuk (meni najvažnije) i ako nema "krštenu" garanciju? I ako je velik (xl). ???
Primam sugestije naravno... to gore je konstruktivna komunikacija... :D :)

@Proday, malo pre objasnih, no evo i potrvde, upravo zbog ovog kometara ja sedim na ovoj temi (boldovano) >
Stigao Translucent Blue :) Za sada sve kul. Zvuk je wow, pogotovo naspram bluetooth slušalica koje sam koristio sa HTC 10.
@Neky, nek ti je sa srećom U12... :) piši nam utiske, naoročito za dugmiće... :d
 
Pa dobro, evo i ja sam prešao na s9+ posle s8, m10 pro, pixela 2 itd i mogu da ti kažem da ja zvuk woow; to ne znači da odeš odma i kupiš isti. I taj htc i ovaj pixel, samsung itd ti neće služiti da praviš žurku sa njima u kući i proslave nego za osnovnu multimediju i svaki će da odradi posao (bitno da je stereo). Ako trebaš nešto jače, kupiš neki bt zvučnik za par desetina eura i uživaš.

Pixel 2 xl samo sa garancijom od godinu dana kod nas ja mislim kod proverenih prodavaca od preko (nažalost). A to d ali je telefon 158x76 ili 156x74.5 je apsolutno zanemarljivo, i jedan i drugi su pregolemi za komotno korišćenje jednom rukom i nošenje po džepovima.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@Proday , nisi me razumeo ili ja nisam dobro objasnila. Ne pravim žurke, naprotiv, zvuk mi treba na savkodnevnoj bazi, što poslovno, što privatno; i audiofil sam, ako se tako može reći. :guitar:
Ja sam vrlo "basic korisnik" mobilnih, te mi je na mobilnom telefonu ona super basic funkcija "ZVUK" najbitnija. Tačka. :smoke: Znači sve od zvukova, stereo zvučnici kao U11 (ko čuje jednom U11, ne pristaje na manje), svi zvukovi na telefonu, mikrofoni (naročito; snimanje glasova, predavanja, razgovora, muzike, videa, bez toga neću da pričam o fonu), sluške spoljne, ma sve, da ne ređam; i da, bitno, integrisana sluška (vrlo bitna jer sam kao sto rekoh, "basic korisnik" , znači (zamisli, ko to jos radi??? :)) koristim telefon kao telefon :hair: - pričam puno :alo: , ne mogu da biram sagovornike, pa ni njihove krš telefone, znači moj mora biti dobar što se zvuka tiče;
želim reći, pošto koristim telefon najviše kroz njegovu primarnu funkciju to je ZVUK, znači da ne koristim fon primarno kao kameru (mada je ofkors dobrodošla), niti primarno kao statusni simbol (što čini 50% korisnika), niti kao "druga" koji mi pravi društvo (u busu, na ulici, gde god gde mi je dosadno - 80% korisnika), niti visim po drustvenim mrežama (90% korisnika), ne pravim selfije (100% korisnika :D) da uživam u sebi niti ih kačim po maloumnim sajtovima... da ne ređam sve ostale ultra moderne funkcije... Nemam potrebu, kako bi jedan član odavde rekao, za "prehajpovanim" huaweijima ni samsunzima ni iphoneima... ništa mi ne treba od tih multi nabudženih funkcija i prodavanja magle.
Elem, in one word: Zvuk - čist, jasan, kvalitetan, na svim zvucima na telefonu (čak i super basic - zvono, alarm). Jel to mnogo što tražim? I da, pored toga, osnovno: OS koji je aktuelan, procesor, ram + mem, kamera - sve pristojno u skladu sa vremenom, da sve fluidno teče, bez bagova. I kompaktna čvrsta izrada fona; bez edge ivica, bez ekrana koji se slupaju na pogled, nisam oduševljena ovim staklo trendom, no šta je tu je...
preporuka? Ako ovi dugmići prevagnu u korist neuzimanja fona... :(
čak sam bacila look na blackberry, kompaktan, pouzdan, lep, ali zvuk mu nije dobar...
 
Pa ja kao neko ko je izmenio gomilu toga i trenutno sam na s9+, jedino ovaj pored već pomenutog p2 xl mogu da ti preporučim. I nema prehajpovanih telefona, svi su oni tačno cenovno odmereni i postavljeni gde im je mesto, poenta je samo da nađeš ono što tebi najbliže odgovara (jer savršenog nema).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Audiofil trazi dobar zvuk na telefonu, od zvucnika koji su manji od 2cm?
Ljudi ne zanosite se.
Ako vam nije jasno, pogledajte malo fiziku za osnovnu skolu i zasto je to nemoguce.
Zvuk na telefonu, televizorima, etc je krš iz prostih razloga, i pokrivaju veoma mali frekventni opseg upravo zbog malih dimenzija membrana.
Naštelovano da izoluje mid frekvencije gde se nalazi ljudski glas, i to je to.
Za slušanje muzike, koristite zvučnike ili slušalice.
Da neko sluša muziku ili gleda multimediju na spikerfonu je kao da na crno belom televizoru gleda 3d film.

Ne postoji zvucnik na mobilnom telefonu koji je bolji od najlošijeg para zvucnika koji moze da se nadje za 500 dinara u pc radnji.

Ako neko trazi dobar zvuk, ima lg v30 sa najboljim dac-om na mob telefonima.
Pa kada priključi dobre slušalice videće šta je propuštao.




Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
@v_electro, slažem se sa svime što si napisao. Selektivno si čitao moje pisanje. Nisam pričala o muzici, već o zvuku telefona. Muziku sam pomenula usput i muziku ne slušam preko moba. Preko moba najviše pričam, što sam i napisala. Oko sebe imam muzičare i njihovu opremu, te mi takva oprema (van telefona) ne nedostaje. Pričam o telefonu i o onome što telefon na planu zvuka može najviše da pruži, a što je meni i poslovno i privatno neophodno.
Ne znam zašto svi povezujete dobar zvuk na telefonu za slušanjem muzike ili sa gledanjem filmova. Vi kao da nikada niste čuli da je zvuk na telefonu povezan sa milion drugih profesija (osim što ste čuli za "profesiju slušača muzike preko telefona")? Ozbiljni audiofili i ljudi koji se bave muzikom, kao i ozbiljni fotografi i ljudi koji se bave fotografijom, nikada neće ni slušati muziku preko mobilnog, ni fotografisati mobilnim.
Postoji milion profesija kojima je potreban jako dobar zvuk na telefonu. Primera radi, da li ste možda čuli da je novinarima potreban telefon sa jako dobrim zvukom kao i sve funkcije koje se tiču snimanja razgovora i tome sl?

...............

Sad o U12...
Ovo sam slučajno našla a nije novo. O dugmićima ima nešto...
>>> HTC U12+ One Week Review: Digital Buttons Aren't That Bad!
https://youtu.be/KqapuKmvlkg

.................

@Proday, hvala na preporukama svakako. I slažem se da svako treba da nađe ono što mu najviše odgovara i da savršenog nema, te treba gledati šta je kome najbitnije.
- Za Pixel 2 XL sam već napisala.
- Onako površno procenjeno jer ga nisam imala u ruci da bih znala detalje, pišem samo ono što znam: S9+ ima edge displej, jarke boje koje ja ne volim, prevelik je i zvučnici su mu mnogo lošiji od U11.
>>>> Poredjenje zvučnika (i iP X je bolji, U11 naravno najbolji):
>>> Galaxy S9+ vs HTC U11 vs iPhone X Speaker Battle https://youtu.be/afhHi7q5W7s
Ili
>>>> U11+ vs S9+ speaker test https://youtu.be/FNx0P8dxpu0
= Ono što je meni bitno, nije dobro.

- Btw, ne znam kako na S9+, ali na ranijim S modelima nije mogla da se instalira aplikacija Call Recorder (koja god od tih apk) = meni takođe vrlo bitna.
- A ovo je npr. fon kakav bih volela, samo ovo je koncept fon, na žalost... : >>> SONY Talkman 2018 Introduction
https://youtu.be/V2pR2wTSgsk

...............
I kad već pričamo o zvučnicima, evo još nešto o U12:
>>> Poređenje zvučnika U12 i 'prehajpovanog' P20 Pro (ne znam gde vi svi živite, ali u Bg, ne možeš nigde da se pomeriš a da, na najudarnijim gradskim lokacijama ne vidiš, ne samo bilborde, nego 8 spratova visoke reklame sa ogromnim slovima P20 Pro i propratnim tekstom (najbolji... u svemu...)
>>> HTC U12+ vs Huawei P20 Pro - SPEAKER TEST
https://youtu.be/UV-zfLryojk
 
Zvuk je krš slušao muziku, slušao ptice ili sagovornika.
Za snimanje predavanja ti je bitan mikrofon, a ne zvučnik.
Zvuk u "slušalici" je manje više kriminalan, koji god telefon da je pitanju. Zato služe slušalice koje dolaze uz telefon, za one kojima je bitno da se fokusiraju na razgovor i zvuk...
A i ako toliko koristiš telefon koliko pričaš, ruka će da ti se ukoči ako ne koristiš slušalice :)

Koristite accessories, nije neko stavio ulaz za slušalice jer nije imao šta pametnije da stavu tu...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Što si se naljutio zato što nisi pažljivo pročitao ono što sam pisala? :)

……........................

"Zvuk je krš slušao muziku, slušao ptice ili sagovornika."
"Zvuk u "slušalici" je manje više kriminalan, koji god telefon da je pitanju."

>>> Uopšte se ne slažem sa tobom imam primere telefona sa savršenim zvukom.

……........................

"Za snimanje predavanja ti je bitan mikrofon, a ne zvučnik."

>>> Opet me ne čitaš pažljivo, mikrofone sam i pomenula kao jako bitne.

……........................

"Zato služe slušalice koje dolaze uz telefon, za one kojima je bitno da se fokusiraju na razgovor i zvuk...
A i ako toliko koristiš telefon koliko pričaš, ruka će da ti se ukoči ako ne koristiš slušalice "

>>> Koristim i slušalice i integrisanu slušalicu, kako mi kad šta odgovara. Ne znam koliko je tebi poznato da su slušalice mnogo pogubnije za sluh nego integrisana slušalica, a najmanje pogubno za sluh u toku razgovora na mobilnom je spikerfon a to je zvučnik. Toliko za one ljude koji koriste telefon na basic osnovama, odnosno za pričanje. :)

……........................

"Koristite accessories, nije neko stavio ulaz za slušalice jer nije imao šta pametnije da stavu tu..."

>>> Na ovaj besmislen i neprimeren komentar, nemam komentara...
 
Poslednja izmena:
Krenula si od zvuka dosla do toga sta je zdravije...
Jel ti kupujes telefon ili slušni aparat?
:)
Nemam više komentara, a mod da izbriše celu ovu zadnju konverzaciju, jer ti to što opisuješ da ti treba nije telefon...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Evo posle tri dana koriscenja da napisem ponesto. Nije neki predug period koriscenja telefona,ali opet mogu neke zakljucke da donesem. Pa krenimo redom. Dugmici. Ocito da ja nemam isti uredjaj kao i ljudi koji su radili testove jer od pocetka nikakav problem sa njima nemam. Bilo je stvarno u pocetku par puta dok se nisam navikao,ali posle nista,sto je i normalno jer je nesto sto prvi put koristim na telefonu. Vidjeli ste i na snimku koji sam danas okacio da sve radi normalno. Drugo. Baterija. Skroz na nivou U11(uporedjujem sa njim jer sam prije ovoga imao taj model HTC-a). Ni bolja ni gora. Okacicu screenshotove narednih dana. Zvuk. Za nijansu jaci nego na U11. Ekran. Nisam imao jos priliku da ga koristim na direktnome suncu. Danas nam je cijeli dan padala kisa. :) Mnogo manje ostaju otisci na poledjini nego U11. Svako ko je imao priliku da vidi telefon bio je komentar tipa wow,zato sto je telefon providan pozadi i to je nesto sa cime se ljudi srecu po prvi put i svidja im se. Masku koju su stavili sa telefonom i najvece je smece koje su mogli da stave. Bolje da je nisu ni stavljali. Otisak prsta mi se ne svidja sto je sa zadnje strane,ali to je sve stvar navike i kako ko voli. Ne svidjaju mi se ni onscreen home i back dugmad,previse prostora zauzimaju.
Ps Ovo su moji utisci sa telefonom koji imam. Niti imam neke koristi da lazem niti da izmisljam stvari. Napisao sam onako kako jeste.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
@dushanna Ako si spremna za kompromis:

Zvuk na speakere = s9+
Zvuk na slušalice = u12+
Ekran debela prednost = s9+
Kamera = gotovo isti
Video = 9+
Prednja = u12+

Dugmici = 9+ xD

Šalu na stranu, bliže od s9+ što se tiče " savršenog " a da nisi sigurna za HTC mora s9+ ili čekaj u13+ ako ga bude uopšte kako su krenuli.

U mom slučaju večito čekao veći ekran, napokon ubacili veći i 18:9 Kad prc ne vidi se ( u11+ em došao too late to the party )... beše davno m7 & m8 i moja neizmerna sreća Q.Q

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Savršeno i HTC ne ide jedno uz drugo :) Mada i ne postoji savršen telefon. Lični izbor na kraju presuđuje, a kompromis se definitivno mora veliki napraviti kada je u pitanju bilo koji htc, bilo kada, nema svrhe čekati U13 jer će tamo u*rati nešto drugo.
Nekako je ranije bilo lakše izabrati, između M8 i S5 sam bez premišljanja izabrao M8, jer, iako je kamera lošija, dosta bolje je izgledao od konkurencije. Sada svi imaju dobru izradu pa moraš vagati, a na U12 je dealbreaker ekran i autonomija.
 
Krenula si od zvuka dosla do toga sta je zdravije...
Jel ti kupujes telefon ili slušni aparat?
:)
Nemam više komentara, a mod da izbriše celu ovu zadnju konverzaciju, jer ti to što opisuješ da ti treba nije telefon...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
Pominjanje slušnog aparata zvuči a može biti i protumačeno kao uvreda (ja sam tako shvatio), tako da bih te zamolio bez takvih rečenica. Devojka je jedna od retkih na forumu, tehnički prilično potkovana, postovi jesu malo duži ali su svi ok, tako da bi trebali ceniti to

Sent from...
 
a na U12 je dealbreaker ekran i autonomija.

Ako je autonomija ista kao na U11 tesko da je to problem, naprotiv. Jedino ostaje da cujeml utiske vezano za ekran napolju i generalno pa da znamo sta nam je ciniti [emoji16]



U11 via TT
 
^Znajući te da si i na predhodni model kukao upravo zbog ekrana i po ovim testovima na netu što vidim, za izbegavanje ti je ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
^Znajući te da si i na predhodni model kukao upravo zbog ekrana i po ovim testovima na netu što vidim, za izbegavanje ti je ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ja sam kukao na automatsko osvetljenje, da cesto moram da rucno podesavam slajder. Na samu jacinu osvetljenja nemam zamerke, evo upravo ovo pisem sa plaze [emoji4] meni su u izbor za naredni telefon usli ovaj U12 Plus, novi Note 9 i Iphone X Plus, za sada [emoji16]

U11 via TT
 
Pa onda sačekaj i ostale pa donesi odluku ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pominjanje slušnog aparata zvuči a može biti i protumačeno kao uvreda (ja sam tako shvatio), tako da bih te zamolio bez takvih rečenica. Devojka je jedna od retkih na forumu, tehnički prilično potkovana, postovi jesu malo duži ali su svi ok, tako da bi trebali ceniti to
Drago mi je da na benchmarku normalni i pristojni ljudi nadziru naše konverzacije i reaguju adekvatno kada primete likove poput...xy ... @Peca očigledno zna da odabere ljude...

Super izgleda U12 u ovom spotu; ovaj lik je (3:40) stvarno u fazonu "Laki je malo nervozan" :crash:, sad svi jedni od drugih prepisuju utiske za dugmiće, tj fora je da su svima sheat; pa kako on to misli, uzeo fon prvi put i oće da mu pritisak radi; pa treba valjda malo pritisak da prilagodi, na nauči fon na svoj pritisak, kao i Edge Sense; lik uopšte ne kapira U12, kaže na 6:03... "it's a wired ineteraction", za squeeze opciju; a od 7:30 on ima monolog na temu "za koga li je ovaj telefon", pa kaže kako su njemu squeeze funkcije bzv... pa jb-g dečko, ti uzmi onda Huawei i ćao... :mad: sve u svemu, površna recenzija. Odradio. A zvučnici su mrak... :)

E sad najvažnije... selektujem bitno...
(...) Dugmici. Ocito da ja nemam isti uredjaj kao i ljudi koji su radili testove jer od pocetka nikakav problem sa njima nemam. Bilo je stvarno u pocetku par puta dok se nisam navikao,ali posle nista,sto je i normalno jer je nesto sto prvi put koristim na telefonu. Vidjeli ste i na snimku koji sam danas okacio da sve radi normalno. Drugo. Baterija. Skroz na nivou U11(uporedjujem sa njim jer sam prije ovoga imao taj model HTC-a). Ni bolja ni gora. Okacicu screenshotove narednih dana. Zvuk. Za nijansu jaci nego na U11. Ekran. Nisam imao jos priliku da ga koristim na direktnome suncu. (...) Mnogo manje ostaju otisci na poledjini nego U11. (...) Otisak prsta mi se ne svidja sto je sa zadnje strane,ali to je sve stvar navike i kako ko voli. Ne svidjaju mi se ni onscreen home i back dugmad,previse prostora zauzimaju.
@retype12345 kao što već rekoh, fascinirana sam tvojim videom. U nekom od prethodnih postova sam postavila 1 video gde je lik rekao da se dugmići razlikuju od fona do fona; ti si baš imao sreće; pa crna gora, nema tu šta da se priča... ko tebi sme da uvali krš :smoke: šalim se... piši i dalje utiske;
Znaš šta me zanima? Čini mi se da sam videla u nekoj od recenzija da pominju da postoji pravi shortcut za screenshot (koji inače postoji na xy telefona), hajde proveri to, nije loše znati da postoji i ta funkcija; U Flosijevoj recenziji se vidi da on duplim tapom pravi screenshot i da se ekran može aktivirati kao i na LGu, tapom po ekranu, što je takođe ok, pored fp; ali gre'ota je iskoristi tap na to, ako ima shortcut za isto; vidi i da li postoji shortcut i za gašenje ekrana, jer i to postoji na mnogo telfona; ili, ako ne postoji, da li se nekim od tih tapova može i isključiti ekran; sve u cilju da se dugmići ne bi mnogo drndali;
Volela bih da sačekamo najavljivani HTC-ov update dugmića, da vidimo šta će se onda pričati o dugmićima.
Ja volim Flosijeve recenzije, meni je super cool faca. Evo na 8:47 on pali i gasi dumić kao i naš član @retype12345, doduše nije radio sa volume up/down, ovo je samo njegov unboxing a najavio je recenziju (možete videti i ono što sam gore pominjala) - https://www.youtube.com/watch?v=9MkQDy5DH5k

@Sava89 da i tebi odgovorim. pošto sam već dobila reputaciju da pišem duge postove od @_Sale_ ta (kao i da su isti OK :)), te sad mogu da se raspišem, za one koji imaju mentalni kapacitet a i želju da ih čitaju, voila... :) @Sava89, aporopo tvojih "pros & cons" za S9+ i U12+, već sam pisala više puta "zašto ne" S9+ kad su mi predlagali, no ponoviću i tebi, zato što si fin dečko :) : 1. generalno ne volim Samsunge; lična preferencija; što ne znači da u nekom momentu neću uzeti S ako mi se svidi; za sad mi se ne sviđa nijedan. Razlozi za NE za S9+ : edge ivice, prevelik, jarke boje, lošiji zvučnici nego na U12 (opšti utisak, nisam ga imala u ruci; znam da je nabudžen raznim meni nepotrebnim gadžetima, a npr ne može da mu se instalira bilo koji call recorder (bar na prošlim modelima nije mogao - meni bitno)). Dugmići su svakako na strani S9+, to je činjenica. I...
Šalu na stranu, bliže od s9+ što se tiče " savršenog " a da nisi sigurna za HTC mora s9+
Pa ne mora, ima valjda za te iste pare neki Sony ili meni, novootkriveni Blackberry. Ili uvek dobri LG. :)
 
Ja sam kukao na automatsko osvetljenje, da cesto moram da rucno podesavam slajder.

postoji li uopšte telefon kome automatika radi kako valja? šta god sam imao uvek je bilo smaranje sa automatskim osvetljenjem, ili je bez potrebe na 100 posto ili ode na nulu kad je mračno...
 
Nazad
Vrh Dno