Šta je novo?

HTC U12 Plus

Lepo... znači uskoro, tvoji utisci će biti najsvežija i najbolja recenzija (zato što si tu, pa svi možemo da te davimo pitanjima :) ), naročito me zanima ono što verujem zanima i većinu, dugmići. A ti si naručio... preko čega? Amazona ili HTC sajta? Plaćaš li carinu?
 
Ja probao juče ovaj telefon, razmišljao sam se da menjam s9+ i dodam 80e za ovaj novi i odustao na kraju. Imao sam u11+ kad je bio izašao i bio sam zadovoljan telefonom ali sam ga menjao zbog slabog osvetljenja. Ovaj ima isti problem, kamera mi je tu kao s9+, prednja mi je čak davala bolje rezultate ali displej ponovo ne dovoljno osvetljen, da se razumemo, unutra nije loše ali čim izađete napolje ne vidi se ništa. Utisci u radu su pomešani, squeeze mi je radio ok, volume isto ok, al power nekad kao da zaboravi da sam ga uopšte pritisnuo :D. Zvuk na zvučnicima mi je bolji na s9+, preko sluški isti đavo, zadovoljavajući preko telefona i krštenih sluški.
 
Gde si ga probao?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@lates, hvala za iskustvo, definitvno si mi pomogao, ovaj model sam precrtao.
LG izbaci G7 koji sija 1000 nita, pazi, LG sam držao ispod HTC. Definitvno LG uradio odličan potez po ovom pitanju na G7, ko je video kako sija ekran G7, bruka, plus je LCD i nije zakrivljen. HTC me razočarao.
 
Lepo je što smo čuli utiske korisnika @lates, tj nekoga sa foruma.
Ja bih ipak sačekala da čujem komentare i @retype12345. Meni su bitniji od ekrana dugmići. Bez dugmića ne mogu ništa na tom telefonu, a ekran mogu i da prihvatim, ako su druge, meni bitne, stvari OK. Dugmići su mi baš BIG problem, i oni su presudni (bar kod mene) da li ću uzeti u obzir ovaj fon ili ne. Zatim, koliko sam shvatila @lates živi u UAE, pa tamo sija Sunce 365 dana u godini, na temperaturi 100 C. :) Jasno da čovek traži osvetljen ekran. A @retype12345 je (koliko sam shvatila) u CG? Malo manje Sunca nego u UAE, no opet više nego u BG.
G7 mi je mnogo ružan; kao ima displej sa zubom a bezeli i gore i dole, pa čemu onda takav displej ako su ostavili bezele, dosta nespretno urađeno. 'S' bilo koji - nope. Ako Htc ne bude sredio dugmiće, verovatno gledam neki Sony.
 
Ovde u Emiratima sam ga probao, istina da ovde sunce prži al stvarno mi nisu jasni, meni se čini da onaj stari u11 ima svetliji ekran od ovoga, ovo ko da sam gledao u telefon od pre 4 godine. Naglašavam, lepo izgleda kad ste u zatvorenom prostoru, boje super, prirodne, novi lcd mi je isti ko na u11 plus, tako da što se toga tiče super al me užasno nerviraju sa ovim.
Što se tiče dugmića, ono, nemam neko mišljenje, da sam koristio telefon neko vreme pa da dajem neki konačni sud, ovako mi je samo meeh...power dugme me je nerviralo samo tokom korišćenja jer maši.

Edit: Ja i U11 Plus kad sam imao i kad sam ljudima ovde pisao o osvetljenju svi su napali da je nemoguće da ima toliko lošije osvetljenje od običnog u11, kad ono i u specifikacijama neko našao da je brojka zaista mnogo niža od prethodnog modela. Za ovaj mogu isto da kažem, ne vredi ako vam treba napolju telefon ko meni non stop, pogotovu na ovakvom suncu...
 
Poslednja izmena:
Trebao napolju ili ne, takva mana je neprihvatljiva ove godine za ovaj nivo pored ovakve konkurencije. Čak sam bio spreman da se i malo prilagodim kao dugmićima ali ovo je već previše... Baterija me više i ne interesuje. Šteta, idemo dalje.
 
Nema šta, sa Pecom sam pričao i uživo. Čovek voli i poštuje ono što je htc uradio za celokupnu Android eru telefona. Kao i ja.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@dushanna Narucio sam ga kod prodavca kod kojeg uzimam godinama vec telefone. Jeste iz CG sam i to sa primorja,pa cemo vidjeti kako ce se na ovo nase sunce pokazati ekran.
Sve pohvale za klip sto je napravljen. Uzivao sam gledajuci istoriju mog omiljenog brenda. I ja bih se vrlo rado vratio na htc aplikacije,ove od googla mi se uopste ne svidjaju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Jedino naslov nije odgovarajući. Trebalo bi da glasi - Istorijat smartfona kroz propadanje jedne kompanije.
Moj prvi smartfon HD2, takodje i prvi susret sa androidom kroz dual boot u to vreme. Na žalost verovatno i poslednji od ovog proizvođača. Ne verujem da će se htc više ikad vratiti na nivo na kome je tada bio.
 
Mislio sam da sam najveci postovalac HTC u Srbiji a onda sam poslusao Marka Savkovica i shvatio da nisam :)

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Naravno da će biti poštovalac kada dobija platu od njih. Mada ta HTC kancelarija izgleda da ne radi ništa, ni sajt nemaju. Misli da proda telefon a da nema čak ni prezentaciju najnovijeg flagshipa na srpskom na sajtu kompanije.
 
Stigao
12f6d80489c8129beadde6b39aad4f17.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@lates, hvala za iskustvo, definitvno si mi pomogao, ovaj model sam precrtao.
LG izbaci G7 koji sija 1000 nita, pazi, LG sam držao ispod HTC. Definitvno LG uradio odličan potez po ovom pitanju na G7, ko je video kako sija ekran G7, bruka, plus je LCD i nije zakrivljen. HTC me razočarao.

Dijelim mišljenje, takođe mi je zapao za oko G7, baš gledam recenzije ovih dana, zanimljiv telefon i definitivno ulazi u najuži krug za sledeću kupovinu. Početna cijena mu nije previsoka (bar ovdje u BiH) kao drugim flagshipovima, a kako LG inače ne drži cijenu, do zime vjerovatno ide na nekih 450€. Šteta za HTC, baš sam zadovoljan sa U11, ali U12+ ipak otpada. Previše fejlova za cijenu koja uopšte neće biti mala, kada se pojavi ovdje, a dostupnost je ionako upitna, kao i uvijek.
 
HTC je U12 osakatio sa maksimalnu jacinu osvetljenja displeja (verovatno da bi autonomija mogla da bude u okviru proseka), 360-400cd/m2 je stvarno malo za bilo koji noviji flagship pa cak i za srednju klasu smartfona a LG G7 ima kamere koje nisu bas dostojne flagship klase i cene (2x1/3.09'') bez obzira sto je super-wide kamera i dalje unikatna.

U12 ocigledno ima bolju kameru i bolji UI/mnogo brzu podrsku dok G7 ima bolji displej i Sabre DAC pa i tu super-wide kameru mada sa pirinac senzorom.
Oba su zakinuta taman toliko da Samsung ne mora mnogo da se brine za prodaju S9/+ a prehajpovanom Huawei-u su olaksali posao pa ce lakse zamazati oci potencijalnih kupaca ''jeftinim'' marketingom :)
 
Poslednja izmena:
@retype12345... WOW :zgran: :) ... pa ti si dobio U12 Translucent Blue ... pa to izgleda ultra moćno... :happy:
ja sam mislila da si naručio crni, očigledno sam pomešala komentare....
mnoooogooo mi se sviđa.... :D još kad bi i radio.... npr. dugmići da mu rade... :wall:
s nestrpljenjem čekam tvoje komentare... :shock:
i nemoj tamo u CG da ideš sa tim fonom u 12h na najjače Sunce da ga baš tamo isprobavaš, pa da pišeš kako se ništa ne vidi... :rupa: kao član iz Emirata (koji fakat, hteo ne hteo, ne može od Sunca pobeći) ... :)
 
Poslednja izmena:
@retype12345... WOW :zgran: :) ... pa ti si dobio U12 Translucent Blue ... pa to izgleda ultra moćno... :happy:
ja sam mislila da si naručio crni, očigledno sam pomešala komentare....
mnoooogooo mi se sviđa.... :D još kad bi i radio.... npr. dugmići da mu rade... :wall:
s nestrpljenjem čekam tvoje komentare... :shock:
i nemoj tamo u CG da ideš sa tim fonom u 12h na najjače Sunce da ga baš tamo isprobavaš, pa da pišeš kako se ništa ne vidi... :rupa: kao član iz Emirata (koji fakat, hteo ne hteo, ne može od Sunca pobeći) ... :)

Jesam. Nisi nista pomijesala,bio sam prvo narucio plavi pa su kazali da nema. Onda sam narucio crni i na kraj evo posali su plavi. :D Bez brige bice detaljno sve opisano ove dane.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@retype12345

Kakav je za ruku, jel ogroman?
 
@retype12345, ovo je link iz teme U11, @coop je obavestio o novom update-u za U11 i U12+. Možda je za dugmiće? U sv sl, šaljem ti ovu info da obratiš pažnju na taj update (tj kako se ponaša fon pre i posle updatea).


Kakav je za ruku, jel ogroman?
@smkenzyyyy o dimenzijama možeš da se informišeš:
ako imaš npr. U11, odnos je >
U11 - 153.9 x 75.9 x 7.9 mm
U12+ - 156.6 x 73.9 x 8.7 mm
Znači, uži je, duži i deblji. :)
 
Security patchevi ne menjaju (niti dodaju) ništa, bar ne nama vidljivo :)
Osim ako nije i software update, ali ne piše
 
Poslednja izmena:
@retype12345

Kakav je za ruku, jel ogroman?
Meni odgovara savrseno,nije puno glomazniji od U11
@retype12345, ovo je link iz teme U11, @coop je obavestio o novom update-u za U11 i U12+. Možda je za dugmiće? U sv sl, šaljem ti ovu info da obratiš pažnju na taj update (tj kako se ponaša fon pre i posle updatea).




@smkenzyyyy o dimenzijama možeš da se informišeš:
ako imaš npr. U11, odnos je >
U11 - 153.9 x 75.9 x 7.9 mm
U12+ - 156.6 x 73.9 x 8.7 mm
Znači, uži je, duži i deblji. :)
Meni nema jos nikakvoga apdejta. Pisacu malo kasnije ili ujutru utiske o telefonu,za sada jedino sto mi se ne svidja je sto je otisak za prst prebacen sa prednje strane pozadi.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Evo da napisem ponesto posle jednoga dana koriscenja. :D Koliko sam citao o dugmicima i koliko su ljudi pisali o tome,mislio sam da ce to biti bas jedan veliki promasaj. Prvih par puta je bilo neobicno dok se nisam navikao. Posle toga super. Bas nikakve zamjerke povodom toga nemam. Telefon ljepse lezi u ruci od U11. Bateriju jos ne mogu da ocijenim kakva je,to cu moci narednih dana kao i osvjetljenje ekrana na direktnome suncu. Zamjerka ide na otisak prsta pozadi,ne mogu nikako da se naviknem.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Meni jedino zanima ekran i baterija, cekamo utiske [emoji3]

U11 via TT
 
I ja se evo lomim da li da menjam HTC 10 za U12+, provajder nudi za iste pare... Žena reče da uzmem, a premišljam se jer ga nisam držao u ruci.
 
Evo da napisem ponesto posle jednoga dana koriscenja. :D Koliko sam citao o dugmicima i koliko su ljudi pisali o tome,mislio sam da ce to biti bas jedan veliki promasaj. Prvih par puta je bilo neobicno dok se nisam navikao. Posle toga super. Bas nikakve zamjerke povodom toga nemam. Telefon ljepse lezi u ruci od U11. Bateriju jos ne mogu da ocijenim kakva je,to cu moci narednih dana kao i osvjetljenje ekrana na direktnome suncu. Zamjerka ide na otisak prsta pozadi,ne mogu nikako da se naviknem.
Najzad! Iz prve ruke... :happy: pa mnogo mi je drago zbog dugmića... cheers
kako to, svi vrište na dugmiće a tebi OK... ne mogu da se otmem utisku da je to "organizovana kampanja protiv htc-a", kako je to neko već primetio ranije... :D
aj još malo isprobaj dugmiće, prosto mi je neverovatno da je tebi sve Ok, mislim u odnosu na tih milion recenzija koje nagrdiše telefon zbog dugmića... :( čak neki nisu ni hteli da pišu recenzije zbog dugmića;
jel ti radi volume up/down normalno? Power button? Jesi li imao neki update? HTC je rekao da će da pošalje neku nadogradnju, da sredi neki sofver za dugmiće.. ?
Taj otisak otpozadi je samo stvar navike. Meni lično se više sviđa otisak otpozadi, deluje mi prirodnije, kad držim fon da kažiprstom iste ruke otključam otpozadi; jedino ako nije previsoko.
A sudeći po svemu što su pisali i pričali, osvetljenje na direkt Suncu nećeš imati, ali ti probaj u hladu... :)
Javljaj nam sve utiske... :,,:
usput, jel bi mogao da uradiš hard reset sa tim dugmićima? :D a screenshoot? možda ima neka prečica na fonu za to?
aj malo slikice fona... :D
 
Poslednja izmena:
Hahaha nasmeja me, onako od srca. K'o dete u radnji slatkiša. Bez zle namere.
[emoji106]
 
Najzad! Iz prve ruke... :happy: pa mnogo mi je drago zbog dugmića... cheers
kako to, svi vrište na dugmiće a tebi OK... ne mogu da se otmem utisku da je to "organizovana kampanja protiv htc-a", kako je to neko već primetio ranije... :D
aj još malo isprobaj dugmiće, prosto mi je neverovatno da je tebi sve Ok, mislim u odnosu na tih milion recenzija koje nagrdiše telefon zbog dugmića... :( čak neki nisu ni hteli da pišu recenzije zbog dugmića;
jel ti radi volume up/down normalno? Power button? Jesi li imao neki update? HTC je rekao da će da pošalje neku nadogradnju, da sredi neki sofver za dugmiće.. ?
Taj otisak otpozadi je samo stvar navike. Meni lično se više sviđa otisak otpozadi, deluje mi prirodnije, kad držim fon da kažiprstom iste ruke otključam otpozadi; jedino ako nije previsoko.
A sudeći po svemu što su pisali i pričali, osvetljenje na direkt Suncu nećeš imati, ali ti probaj u hladu... :)
Javljaj nam sve utiske... :,,:
usput, jel bi mogao da uradiš hard reset sa tim dugmićima? :D a screenshoot? možda ima neka prečica na fonu za to?
aj malo slikice fona... :D
Stvarno ne znam,evo vec dva dana nikakvih problema sa dugmicima nemam,rade mi savrseno. Nije bilo nikakvog apdejta za telefon,sve je kako je i doslo sa njim. Moze da se odradi screen shot sa dugmicima. Znaci oni rade potpuno kao npr dugmici kod U11. Nikakve razlike nema. Snimicu video pa cu izbaciti da se vidi kako to funkcionise.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno