Šta je novo?

HTC U12 Plus

Pored toga da su se oni ''dokazali'' za kamere, da ne bude zabune - kamera sigurno nije slaba tačka.
Sad nam samo fali iskustvo ovdašnjih članova da steknemo real utiske za kobajagi dugmiće, osvetljenje ekrana (mada se niko u skorije vreme nije specijalno požalio od ovih na YT, ne znam zašto) i sve više zabrinjavajuću bateriju... Vi vidite za baklje, ja ću za lomaču [emoji4]
 
Ja sam siguran da ću ga posedovati kad tad [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Kao da sam negde pročitao da je neko rekao sledećeg meseca oko 12og..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Dosta više sa copy/paste recenzijama, površnim pa stoga i nepreciznim, urađenim zato što moraju da se urade, neplaćenim zato što HTC nema love da im plati da ih hvale, sa očiglednim animozitetom prema HTCu, koji je izgleda ipak napravio the best phone u odnosu na konkurenciju. ,)

Dakle, dve najviše kritikovane stavke: baterija i dugmići.

Sada: baterija.

Najzad jedan nepristrasan review i to samo o bateriji U12+
link jutjubera - recenzenta koji je isprobao bateriju i koji se nije složio sa mnogim recenzijama koje govore o lošoj bateriji na U12+

Kaže da mu je baterija trajala ceo vikend... "to my surprise I didn't actually charge it"... "this phone last in two and half days"... (vidi see na 6:33 da baterija traje 2d 12h 49m i da je preostalo još 14%).
"that's almost free days for flagship... very rare these days..." Takođe kaže da telefon ima opciju da može da se smanji rezolucija ekrana što on nije radio kada mu je baterija trajala dva i po dana, ali pominje i to kao opciju i na videu pokazuje gde je ta opcija.

On više puta izražava svoje oduševljenje baterijom, "the battery life on HTC U12+ is proven to be great!" (na 3:12), zatim "I would say that it's Fantastic battery" (3:34), on navodi sve prednosti ovog telefona (5:00), i kaže "It's gonna be difficult task for another devices to outshine this device, especially in the battery category" (5:18) i najazad oduševljeno kaže "This battery is BOSS" (6:16)

link sa naslovom:

HTC U12+ | Flagship Battery KING!
https://www.youtube.com/watch?v=hmMCub5LXrk

Welcome & pogledajte klip ljubitelji :)
i oni drugi koji kroz celu temu odvraćaju od ovog telefona ...
 
Sada...
isti jutjuber & dugmići:

Lik je (malo pre poslat link) oduševljen baterijom što i u ovom klipu na 4:33 kaže da se ne slaže sa recenzijama koje kažu da je baterija loša, ali po pitanju dugmića, kaže da se delimično slaže sa ostalim recenzijama.

Ono što je bitno je da lik nije površno odradio recenziju dugmića i da je objasnio šta je to što smeta ovim površnim recenzentima (korisnike ćemo tek čuti).
I bitno je da je ovo najzad jedan objektivan pristup tj recenzija dugmića.

Između ostalog lik kaže: "Don't be deterred by any video or review see on this buttons telling you that they're horrible and that you shouldn't buy the phone. Don't do that. Don't make purchases based on smartphone reviews, not even my own. You go and figure for yourself... " što je, po meni, vrlo OK.

Lik objašnjava dugmiće "These are kind of like touch sensitive buttons... lot of people are doing wrong by pressing it to hard... you don't really have to Touch it... it is kind of like Touch sensitive.... it's looking for just a sensation of someone pressing the button..."

kaže da ako se pritisne suviše jako, oni neće raditi... da on njih jedva dodiruje i da oni odgovaraju na njegove pritiske, da dugmići traže određeni nivo pritiska koji nije pritisak nego "sensation"...

Zatim kaže da su dugmići "something new that you have to get to use to", objašnjava da su ovakvi dugmići na smartfonu inovacija za koje tržište nije još uvek spremno, da ljudi još uvek nisu spremni za takve touch sensitive buttons, da će ih frustrirati to što ne mogu da ih pritisnu kao mehaničke dugmiće, i da treba svako za sebe da proba i vidi da li on može da koristi tim pritiscima dugmiće.

Ovim svojim Review na temu dugmića on nam u stvari želi reći da je - ovo nešto novo, nešto na šta nismo naviknuti, i da treba svi sami za sebe da odlučimo ili da se priviknemo na takve dugmiće ili ne priviknemo i ne kupimo fon. I to je čitava filozofija oko dugmića.
Itd... pogledajte sami...

HTC U12+ | The Buttons
https://www.youtube.com/watch?v=kiFOh_iD21I
 
Opasan telefon.Mozda se zbog njega ponov vratim na Htc posle dugo godina,mada i u11 je i dalje jako dobar model.
 
Ne zaboravi i očajan ekran. A dugmići su definitivno nešto na šta bi trebalo dosta privikavanja, al sigiran samnda minse ne bi svidelo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne zaboravi i očajan ekran. A dugmići su definitivno nešto na šta bi trebalo dosta privikavanja, al sigiran samnda minse ne bi svidelo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ne mora da znači, neko ko radi iz kuće ili kancelarija fazon njemu neće smetati. Za sunce već druga priča.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Citiram korisnika: Proday Pogledaj poruku
Ne zaboravi i očajan ekran. A dugmići su definitivno nešto na šta bi trebalo dosta privikavanja, al sigiran samnda minse ne bi svidelo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
.......................................................

Ne mora da znači, neko ko radi iz kuće ili kancelarija fazon njemu neće smetati. Za sunce već druga priča.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Citiram post @Sava89, ne bez razloga, jer je on odgovorio @Proday kome se i obraćam.

Ne znam čemu taj epitet "očajan" ekran. Zar je baš "očajan"? Meni ne deluje ni na jednom video klipu. Ni na jednom htc fonu.
Misliš "slabije osvetljen"? To ne znači "očajan" ekran. Ekran je odličan. A osvetljenje nije jako.

Kudili su i U11 sa slabim osvetljenjem, ja kao korinik U11 nemam primedbi na isto. Pišu da je U12 slabije osvetljen (bar tako kaže jedan član ovde na temi), ja to ne vidim na klipovima.

Čuj, nijedan telefon nije bez mana. Na korisniku je da proceni koje mu karakteristike telefona odgovaraju a koje ne, koje su mu neophodne a koje mu baš smetaju, i da na osnovu tih + i - stavki, izvaga hoće li ga uzeti ili ne.
Postoje i drugi telefoni sa jarkim, šljaštećim osvetljenjem, da ne navodim brendove ovde; pa kome je to prioritet na telefonu, neka takve izabere.
 
@Dushanna Upravo tako, očajan. I baš naprotiv, u11 ima dobar ekran, mislim čak i najbolji od svih htc uređaja, u11+ je već druga priča i znam par ljudi ovde sa foruma koji ga isključivo zbog toga nisu uzeli.

Telefon koji ne možeš da korostiš napolju na direktnom suncu za mene nije dobar telefon i otud epitet "očajan".

Evo sad gledam i oneplus 6 istu muku muči sa ekranom.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moguće je da su u pravu svi koji tvrde da ekran nije dovoljno osvetljen, no meni lično ne smeta telefon kome se na Suncu ne vidi kristalno jasno displej. Češće koristim telefon u zatvornim prostorima, i ako je tu sve Ok, meni je to u redu, a ako mi zatreba jarko osvetljenje na Suncu, pojačaću na licu mesta. Takođe, da li ekran nekome odgovara ili ne, zavisi i od preferencija (boje na ekranu naročito) kao i od telefona koje je taj neko koristio / koristi ili voli.

Npr. verujem da je korisnicima Samsunga (koji je poznat po jarko osvetljenim ekranima), Htc užasno mračan. Zatim, lično imajući jedan model Honora, moram priznati da sam mu stalno smanjivala osvetljenje, ne zbog baterije, nego zato što mi smeta prejako osvetljenje.

Tako da, ukoliko ne misliš na "očajan" ekran po pitanju drugih parametara (potrošnja baterije, boje, vidljivost pod uglom itd), zadovoljstvo većom ili manjom osvetljenošću ekrana ipak podeleže i ličnim preferencijama. Uostalom, uskoro ćemo imati priliku da vidimo tu osvetljenost u12+, kada telefon stigne u prodaju; to se bar lako može videti ako je telefon izložen u radnji.

Opet ponavljam, korisnici (svesni) se opredeljuju za telefone po kriterijumima: 1. onoga što im je neophodno, 2. onoga što bi mogao fon da ima a i ne mora, 3. i onoga što ne mogu nikako da progutaju kao nedostatak ili višak. I tu prave kompromis, jer retko koji fon može da zadovolji baš sve.

Tako da, npr. korisnicima kojima su audio performanse na 1. mestu, mogu samo da gledaju HTC, LG ili Sony. Sve ostalo je njima "truba u Guči" :) I onda u okviru tog prvog, sebi određenog, najvažnijeg parametra (može i više kriterijuma da bude), korisnici određjuju da li im i ostatak ponuđenog paketa odgovara ili ne. Da li je ekran manje ili više osvetljen, ne može kod takvih korisnika da igra preveliku ulogu ako im npr. zvuk telefona škripi ko limeni doboš, ako nemaju vernost reprodukcije, boju i punoću zvuka pokrivenu od najdubljih do najviših tonova, a ja lično ne znam da li takve audio performanse zadovoljava ijedan drugi brend osim Htc-a i 2 gore pomenuta. Možda će Pixel 3 da bude tog nivoa.
 
Poslednja izmena:
Proday iskljucivo misli na osvetlenje, ekran kao ekran nije loš sam po sebi, panel je apsolutno isti kao na u11+ gde su " srecni korisnici " imali do 440 nita ekrane a prosek oko 400, znam čoveka koj ima 384 ...

Pod tim " očaj" verujem da Proday najviše cilja na osvetlenje, prosto rečeno napolje je loš i ne postoji način da se tu poboljša. Automatski kome je recimo slikanje prioritet ( kao meni ) je beskoristan.

Ja se slažem sa @Proday Ako gledamo generalno tržište, ciljano ko je u kući/ kancelariji njemu nije toliko bitno.

No nemojmo se zavarati ekrani od samsung i HTC nmg da se porede nisu ista klasa ni po čemu počevši od osvetlenja gde je ovamo 1000+ naspram 400 ...

Da dodam još jednu jako bitnu stavku koji mnogi ignorišu...čak ni to osvetlenje nije toliko bitno koliko je bitan " sunlight contrast" bez dobrog kontrasta džaba osvetlenje.

Takodje refleksija.

Ove 3 stvari su bitno za sunce i u sve 3 htc je u rangu telefona iz 2016 pa čak ni sa nekima iz te godine.


Što se tiče boja...

Ko kaže " uzeo sam ga jer mu boje prirodnije nego na samsung( amoled ) " Alo ljudi pa ima režim " photo " ili " basic " boje su preciznije nego na bilo kom IPS-u povrh toga najsvetliji tako da ovo što pljuju " jarke" boje jednostavno prebacite režim.

P.s. na 9 seriji nema više ni da bude jarke boje u 4k ili HDR snimcima već automatski prebacuje na cinema režim.

Izvinjavam se za blagi OT ...nego Kad već pričamo o ekranima. ( takodje pišem iz LIČNOG iskustva )

Ko hoće dobar IPS ne'k uzme p20 ...moje oči bolji nisu videle.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@dushanna bez uvrede, ali zvučiš kao tipičan fanboy, ili bolje rečeno fangirl :D

Dosta više sa copy/paste recenzijama, površnim pa stoga i nepreciznim, urađenim zato što moraju da se urade, neplaćenim zato što HTC nema love da im plati da ih hvale, sa očiglednim animozitetom prema HTCu, koji je izgleda ipak napravio the best phone u odnosu na konkurenciju. ,)

Dakle, dve najviše kritikovane stavke: baterija i dugmići.

Sada: baterija.

Najzad jedan nepristrasan review i to samo o bateriji U12+
link jutjubera - recenzenta koji je isprobao bateriju i koji se nije složio sa mnogim recenzijama koje govore o lošoj bateriji na U12+
Dakle, ti si zaključila da su svi recenzenti koji su zaključili da je baterija loša, a dosta njih to tvrdi, neobjektivni, a samo jedan koji je nahvalio bateriju, nepristrasan? Uostalom, ko zna kakav je njegov način testiranja, koja svakako nisu standardizovana, a ja ću u svakom slučaju prije da vjerujem većini.

Jeste, isfrustrirani youtuberi iz revolta pljuju HTC jer nisu dobili keš od njih, a možda je čak na snazi zavjera globalne razmjere protiv HTC-a, koji toliko ugrožava ostale proizvođače rekordnim prodajama da su počeli da redom plaćaju youtubere da što više ocrne HTC. Ne mogu a da se ne nasmijem na takvo nešto, zaista. :)


Najdetaljnija recenzija kamere:
- Recenzija kamere HTC U12+ sa sajta DxOMark koji isključivo i samo radi recenzije kamere; i koji je istu jako visoko ocenio:
"Conclusion: HTC keeps up with the best"
https://www.dxomark.com/htc-u12-camera-review-knockout-results/
I P20 Pro ima mnogo veću ocjenu od Pixela 2, koji i pored toga objektivno ima bolju kameru. Nije sve u brojkama.

Što se tiče ekrana, jednostavno se ne može tek tako preći preko činjenice da je osvjetljenje loše, niko ne koristi telefon čitav dan na direktnom suncu, ali neću da škiljim i zagledam u flagship telefon kad mi nešto zatreba napolju, ko još kupuje telefon isključivo za kuću/kancelariju, smiješno. Iako većina nema primjedbi na U11 što se toga tiče, ja nisam naročito oduševljen prikazom na suncu, za mene prosjek u najboljem slučaju, ono, OK je, ali daleko od spektakularnog. Stvarno ne znam da li bih mogao da se naviknem na lošije od ovoga.

Da se razumijemo, i ja sam ljubitelj HTC-a, a i na ovom forumu uglavnom gaje simpatije prema njima, apsurdno je smatrati da ovdje vlada orkestrirana kampanja protiv kupovine ovog telefona. Ali ako je nešto za kritiku, onda treba da se kritikuje, a to su zasad definitivno ekran, baterija i tasteri. Možda poprave neke stvari ažuriranjima, pa ako mu padne cijene, da se i razmisli o kupovini, ali zasad ne djeluje kao best-buy.
 
@DuleDJ bez uvrede, ali zvučiš kao (no-)fun-boy's mobing na jedinu fungirl u komplet komunikaciji na temi na temi u12+. Kakva rodna ili polna (kako kome) diskriminacija :)
Ne citiram te, jer bismo tako mogli do Black friday, i mislim da zainteresovanima za ovaj telefon nije do čitanja takve prepiske.

Selektivno koristiš moje iskaze da bi utemeljio svoje konstrukte na temu "šta-je-htc-fungirl-htela-da-kaže"; bez (namernog ili slučajnog) isčitavanja svega što sam pomenula na temi a što opovrgava tvoje "(no-)fun" konstrukte. Dok (ako) si isčitavao moje reči pažljivo, mogao si primetiti da sam više puta naglasila važnost i raznolikost želja i potreba svakog pojedinog korisnika kojima se isti rukovodi prilikom izbora mobilnog uredjaja; i da sam, uzevši to u obzir, htela reći ono što si ti 'ladno preskočio, a to je da nema smsila komentarisati iz vizure ličnih prioriteta određen model telefona, pošto se upravo u odnosu na prioritete i bira model telefona (i tema razgovora); danas i laici znaju šta koji telefon može da ponudi kao svoj najjači adut, te u skladu sa tim ne traže npr. naj-sliku na modelu gde je naj-zvuk (& vice versa).

U tom smislu, iskaz @Sava89 zvuči mnogo iskrenije i uskladjenije, čovek jasno ističe da mu je bitna slika i pritom koristi S9+; ko razume, shvatiće. Daje i vrlo detaljan opis ličnog iskustva i svog poimanja slike.

Apropo tvog navoda da sam istakla 1 pozitivan review u odnosu na 100 negativnih, životnim primerima sa sajta pokazaću ti da sam to pravilno uradila. Pošto ja pažljivo čitam šta sagovornici pišu (čime pokazujem i poštovanje prema sagovornicima), shvatila sam komentar izmedju redova napisan od strane @Proday kada je pomenuo U11+, te sam i 'poslušala nedorečeni komentar' i pročitala temu o U11+. Iako je @Proday pominjanjem U11+ želeo istaći nešto sasvim drugo što sam čitanjem te teme i razumela, svojim pažljivim čitanjem onoga što ljudi pišu (što je u ovom primeru kristalno jasno), u toj temi sam naišla i na potvrdu svog stava '1:100', gde su svi review-i govorili suprotno onome što je član na temi, iz ličnog koprišćenja uredjaja, isticao kao fenomenalno. Ako te zanima šta je to, pročitaj pomenutu temu.

Usput, to što ističeš da je tebi smešno ono što ja pišem, govori o tvojoj "(no)fun-boy-NE-kulturi"; ukoliko ti je smešno, zaobiđi; najpametnije, ne troši vreme.
...................................

Nadam se da će Benchmark & Peca uskoro izložiti svoju recenziju ovog modela. Verujem da mnogi od nas to isčekuju. Takođe se nadam da ćemo uskoro prestati da čitamo 'no fun' recenzije tj. da će nam se pojaviti i neki 'in situ' komentari, korisnika koji imaju ovaj telefon.
 
U principu respekt sa moje strane za upuštanje ovoliko u dubiozu tj samu tematiku, tačno mi žao što te nije bilo na kop-u.

I da, lično mi je za dobar ekran vrlo bitno osvetljenje istoga i potrošnja, a mnogo manje prepucane rezolucije, saturacija itd. Opšte poznato da su mi kvalitet ekrana i izlaza na 3.5mm apsolutno nebitne stvari u životu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ma počelo leto, napolju ne možeš ništa da vidiš ako fon nema dobro osvetljenje. Najbitnija stavka na telefonu jeste upravo ekran, u njega gledaš sve vreme dok ga koristiš. Ne znam nikog ko samo fon koristi u kancelariji, osim ako nije fiksni.
 
Mene bukvalno samo ekran i drži dalje od u12+, pre svega radim spolja i leti i zimi, meni je 9+ spolja 70% vremena na boost, zimi 100% vremena spolja s8+ bio na boost i sa njim sam jedva video zimus na skijanju pod odsjajem + suncem šta radim, čudo nije izgoreo.

Sem toga vozikam i dron i nešto ne bih da rizikujem letenje sa mračnim ekranom.

Poenta priče svako kupuje šta voli i šta mu treba.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Svakako nije telefon na kome su trebali da naprave taj kompromis pošto će biti koliko, 700+ evra?

Aj da je neki redmi note 5 ili motorola g6 pa i da kažeš. Ne kapiram šta je tu subjektivno dushanna, loše osvetljen ekran je loše osvetljen ekran, pa sad kad je leto to je pogotovo problem. Mislim onda je sve subjektivno, izeš lošu kameru ili bateriju jer meni to nije bitno,

Normalno da će neko ko svakako želi samo htc da kupi ili neko kome to ili dugmići nisu bitni da uzme ovaj fon, to se podrazumeva.

Standardan htc, ne može se reći da ne valja, u suštini dosta dobar telefon ali nešto moraju da zeznu,svakako i drugi imaju mane, samo mi ovo sa osvetljenjem i dugmićima baš deluje kao glup način da zezneš dobru mašinu.

Šteta i za cene, nisu mi jasni, godinama im jako loše ide, da nit ne krenu u neku agresivnu medijsku kampanju niti su pokušali sa smanjenjem cena.
 
Ma nema tu priče , vidi se da ne znaju gde biju , pa koliko traže za svoje telefone mogli su lagano da naruče super amoled od Samsunga.
Ne postoji šansa da se htc izvuče iz ove situacije, samo je pitanje vremena kada će ugasiti mobilnu diviziju
 
@Janee, nijednom nisam pomenula reč 'subjektivno', već sam isticala lične prioritete u odabiru mobilnog uređaja naspram karakteristika i performansi; kao npr. što navodi @Sava89: čovek kaže da radi napolju i leti i zimi i jasno ističe da je njemu bitna osvetljenost ekrana, što zvuči logično. Takva osoba neće kupiti telefon sa loše osvetljenim ekranom.
Ljudi kojima je bitna baterija kupiće telefon sa baterijom od 5000 mAh i to će im biti prioritet, po cenu da kupe Alcatel Pixi power Plus koji ima 1 RAM mem.
U tom smislu se na osnovu prioriteta prave kompromisi; ukoliko telefon ne zadovoljava sve ono što bismo želeli, biramo ono što nam je prioritet i nedostatke koje najlakše možemo da tolerišemo.

Meni je bitan zvuk, to sam napisala već 100 puta na temi, ko čita pažljivo to zna; nikada neću kupiti telefon koji nema vrhunske audio performanse šta god drugo da ima vrhunsko, jer meni to drugo nije prioritet; naravno da je dobrodošlo, ali ako nema jaku bateriju, ako nema dobru osvetljenost ekrana a ima najbolje, vrhunske audio performanse, to je kompromis koji ću ja napraviti. Kameru uopšte ne dovodim u pitanje, jer su kamere manje-više na svim flagship modelima dobre, boje baš i nisu, ali nisam upoznata sa kolorističkim opcijama koje nudi s9+ a koje pominje @Sava89 (no pre 8-9, boje na S sigurno nisu bile dobre); s druge strane ja u bližoj okolini imam profesionalne fotografe od kojih mogu uvek uzeti prave kamere a ne mobilne.

Obzirom da mi je zvuk prioritetan, jasno je zašto volim HTC telefone. Pročitala sam da je na modelu U12+ zvuk još bolji od U11 (na kojem je fenomenalan!) i to je bio presudan Review zbog kojeg bih eventualno bila zainteresovana za U12+.
Međutim, pojavljuju se dugmići. To bi bila jedina stavka koja bi me odbila da uzmem taj telefon; takođe zbog zvuka, jer dugmići regulišu volume up/down. Ako nisam u mogućnosti da svakodnevno koristim volume up/down, onda mi ni audio performanse ne znače.

Usput, provodim izvesno vreme na nekim američkim sajtovima za audiofile. Želim samo na reći da ti ljudi jako visoko kotiraju HTC telefone.
Takođe želim reći da moji prijatelji muzičari snimaju jam sessione sa V30 i U11. Naravno u profesionalne svrhe se koristi profesionalna oprema, kao i kod kamere.
Žao mi je ako se HTC ne izvuče iz ove situacije kao što tvrdi @FKloznica, jer je broj brendova koji se ozbiljno bave zvukom sveden na tri brenda, od kojih su dva beskrajno neozbiljna (LG i Sony, uvek nešto uprskaju sa zvukom, mada je V30 prava mašina, slučajno...); HTC uprska sa ostatkom mašine, ali sa zvukom ne.
Ako HTC propadne, koji mobilni telefoni će da ostanu kao izbor za kupovinu ljubiteljima dobrog zvuka? :(
Ako U12+ sad ovim dugmićima unakazi volume up/down, to će da bude veliki udarac za gomilu audiofila, vidim već šta pišu o tome. :(


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ma dajte, tema je postala mučno žvakanje. Što neko reče, svako kupuje šta mu treba i šta voli i nema potrebe da se ta opšta tema i prosta činjenica razlaže na 1000 slova u bilo kojoj temi o nekom proizvodu.
Ovo je ~800€, ovo je flagship i u tom slučaju ne sme biti velikih nedostatka i elemenata koji su slabiji od srednje klase.
Svaka čast ko se izjasnio kao fan i pored mogućih nedostatka i nema potrebe da o tome propoveda.
I zamolio bih da se ne truje tema koja treba da je korisna i sadržajna sa neosnovanim diskriminizacijama i polemikama - nije bilo vređanja i nema potrebe za dizanjem tenzije. Hvala.
 
@dushanna

Ako je prioritet zvuk na slusalicama slažem htc.
Dobar je izbor i v30 al džaba kad mu ostale stvari nako.
3ci ti je svakako samsung... bar po meni.

Ko hoće stvarno dobar zvuk rutovace ga i iskoristiti wolfson dac u potpunosti koj će nadmašiti htc svakako.

Što se tiče speakera tu su ti trenutno Razer i s9+ ( dolby on ) na prvom mestu.

U11/+ u12+ ti svi koriste 1 stereo zvučnik + twiter 9+ i Razer su oba dual stereo + Dolby. Svakako sa HTC-om nema greške po pitanju zvuka kao i kamere.

P.s. Ako smem da se dovežem van ekrana i kamere koje su mi top 1 po bitnosti zatim prateći baterija i zvuk sledeće u nizu mi je grafički dizajn i njegov kvalitet.

- Lično me nervira i što su zapostavili sopstveni sense i ostavili ga out-dateovanim... HTC koj je fakticki izmislio Android još sa HD2 kao i i XDA da tako nesto urade ... da ih sam google iskopira po mnogo čemu sa softwerske strane kao i ostali itd ...da ne zalazim. Mene je sense na One S/ X kupio i od tada sam samo HTC furao...kada su počeli da ga zapostavljaju i izbacuju apps zbog čega sam ga i kupovao tu sam morao da pobegnem...Onakvu galeriju ljudi da izbace ... Trenutno Sem Apple i Samsung niko ne prilazi grafičkom dizajnu/kvalitetu ...jednostavno nema poredjenja. Sledeći U nizu bi mi bio Google/pixel al Aosp ne volim da vidim kamoli da koristim ( stvar ukusa naravno ) ironično je što sam svojevremeno na M7/8 imao dual boot sense + AOSP... nešto sam ga zamrzeo otad...možda jer svaka 3 dana novi nightly pa ajmo jovo nanovo flash ...spržio me.

Kako god svakako ću uzeti u12+ čisto da ga probam, na kraju krajeva može on za indoor a šljamsung outdoor... Naravno pod uslovom da stigne ove godine kod naših xD. U11 sam preskocio samo zbog aspect ratio od 16:9 a u11+ izašao kasno ...u12+ taman.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bem ti bre Tapatalk.. Nezamenljiv je a upravo sam napisao baš veliki post i samo mi je pisalo Tapatalk stoped, reload application.. Au kako sam se iznervirao..

Slažem se za m7/8, prosto su odvali konkurenciju u to vreme.. Dizajn, ekran, sistem, zvučnici, performanse još možeš da staviš gp edition rom.. Pa gde ti je kraj. Jedino eto malo kamera al meni je bila ok, pravio sam super slike sa oba modela. Po mom mišljenju i dalje najlepši fon je m7 blue edition..

Pa samo pogledaj na šta liči Samsung s4 protiv m7 i s5 protiv m8.. Smešno uopšte pričati.. Počev od dizajna pa sve ostalo..

Ali mi je žao što iz godine u godinu povlače dosta loših poteza, baš sami sebe kanale a uvek imaju zveri od telefona.. Biće mi jako žao ako se ugase, a oni su bili prvi Android itd, dosta stvari doneli novih, svi profitirali od istih samo oni nisu..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Narucih crni model,nema trika da sam mogao plavi naci. Tako je bilo i prosle godine sa U11.
 
Narucih crni model,nema trika da sam mogao plavi naci. Tako je bilo i prosle godine sa U11.
Obavezno odmah utiske, naravno prvo pre svega tvoj utisak sa dugmićima.. Čujem kaže Peca čeka htc neki apdejt, ne znam o čemu al vrh za dugmiće..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Narucih crni model,nema trika da sam mogao plavi naci.

E, sjajno, jedva čekam da dobiješ, kada ti stiže?
.....................

Evo malo zanimljivosti u vezi edge sense-a za U12+, ko ga bude uzeo, kad sam već gledala da napišem šta ima od tih squeeze funkcija:

Na Edge Sensu u12+ pored kratkog i dugog pritiska postoji i hold pritisak i dupli tap. Hold pritisak se odnosi na rotaciju ekrana u ležećem ili stojećem položaju (ima i neka dim varijanta ali nisam dobro videla na videu), a dupli tap u zavisnosti sa koje strane se tapne, smanjuje displej za rad sa jednom rukom, levom ili desnom. Ovaj momak sa videa nešto nije baš to dobro pokazao, kao da tek uči pred kamerama; korisnicima U11 su prve dve opcije poznate. https://youtu.be/jIv1uwzf2aM
 
Poslednja izmena:
Trebao je juce da mi dodje,pa sad kazu u utorak da ce doci.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno