Šta je novo?

HTC U12 Plus

HTC U12+ Review: Nope.

The Verdict
I came int0 2018 excited for HTC, but the U12+ just killed it all for me. As good as the camera and specs might be, and as much as I like looking at and holding this phone, it’s just not that fun to use. HTC screwed up buttons, which is something I’m not sure I expected to say…ever. Their Edge Sense technology is mostly a mess, battery life on this phone is not good at all, and I’m really worried that HTC has given up on updating their phones regularly. Couple all of that with the fact that its an $800 investment and you should probably pass on this one.

https://www.droid-life.com/2018/06/14/htc-u12-review-nope/

Baš su ga nagrdili...
 
Poslednja izmena:
Svejedno, ni jedan nije bez mana. I dalje mislim da je pored OP6 jedini koji bih koristio. Odlican telefon, ogroman plus za SLCD.
 
Pošto su inače poznati po jeftinoći [emoji23]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
I ultra bila 800 pa sad 250e
Tako ce i ovaj [emoji4]
Sve se poklapa :)

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
U vezi komparacije OP6 i U12+ (u jednom od komentara se pominje), ako izuzmemo komparaciju cene koja je na strani OP6, komparacija npr na nivou audio performansi je potpuno neuporediva; onaj ko hoće vrhunske audio performanse telefona sigurno neće uzeti OP6, pročitajte recenzije OP6, ima loš zvuk, ima mono zvučnik, probleme zvuka u najobičnijim razgovorima, upravo je stigla softverska nadogradnja da bi audio segment poboljšala, ne znam koliko je poboljšano. Btw, OP6 nije ni vodootporan, nekome je i to bitno.

Koliko procenjujete da će biti cena U12+ kad dođe kod nas? i što je još važnije, kojim intenzitetom će da opada cena? To me najviše zanima da znam u kom momentu da se kupi. [emoji4]

Što se tiče osvetljenja na U11 koje se pominje u više komentara kao loše, želim reći da je meni skroz OK, te ako je na U12+ još bolje, dobrodošlo, ja sam zadovoljna i ovim na U11.

Ono što me zaista zabrinjava su dugmići; čak ne toliko power button, pošto za njega postoji prečica; više me zabrinjavaju dugmići volume up/down, pošto ih koristim non stop, na dnevnom nivou, vrlo su mi potrebni. Tako da... jedva čekam da čujem utiske novih korisnika... [emoji4]
 
I ultra bila 800 pa sad 250e
Tako ce i ovaj [emoji4]
Sve se poklapa :)

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
Bilo bi lepo ali tesko. :)
Ultra je imala neke nedostatke koji se ne prastaju tako lako u flagship kategoriji, iako je hardverom i cenom tu pripadala.
Nazalost mislim da se situacija sa Ultrom nece ponoviti u ovom slucaju.
Jedino je U11 doziveo znacajan pad cene ali to je model star vec godinu dana. 11+ se jos uvek dosta dobro drzi po pitanju cene.
 
Bitniji mi je audio output nego sami zvucnici. Tu se ni jedan ne proslavlja.
Sto se tice dugmadi softverski ce popraviti to donekle ali opet mislim da je malo sa tim preterano, ne vidim koji bih problem imao.
Kapiram da ce cena ici na 500€ kroz dva meseca.
 
Cim krenu losi review-ovi razmazenih i tehnološki glupih youtubera, eto nama telefona za 500e dok si reko 3 meseca :)
I za godinu dana da se ponovim kao sa ultrom. Ne mora 250, nek bude 320 :)


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ako moze u kratkim crtama sta je ispod ocekivanja? Dok ne procitam [emoji847]

U11 via TT
 
Pročitala sam priloženi review o htc u12+.

Ne znam šta znači "ispod očekivanja". Čijih očekivanja? Zar je neko od tih recenzenata očekivao nešto, kao i šta? Pre bih rekla da su svi sumnjali u ovaj model.

Ne nalazim da se ovaj review na bilo koji bitniji način razlikuje od svih drugih detaljnijih; takodje ističe kao problematično ono što je već rečeno u svim ostalim recenzijama.

Ako na kraju recenzije oni pišu sledeće....

Pros
Attractive Liquid Surface glass
Loud and clear BoomSound speakers
Noise cancelling earbuds are great
Excellent camera quality with bonus video features (Sonic Zoom, Hi-Res Audio)
Edge Sense 2.0 has potential

Cons
High price point
Digital keys not well-executed
Bokeh mode needs refining
3.5 mm headphone jack not included in US

... meni tu svakako pretežu "pros".

Od pomenutih "cons":
- cena će se smanjiti pa će se tek onda kupiti;
- slušalicama sam prezadovoljna na U11 i ne nedostaje mi 3.5 Jack (ovaj cons u recenzijama počinje da bude dosadan koliko ga prepisuju iz jedne u drugu, sve bot do bota, a sad skoro pa svi mobilni flagshipovi izbacuju 3.5);
- Nisam uzbuđena ni pomenutim bokeh modom;
- jedino što mi smeta su digitalni dugmići.

Dakle, sto se mene tiče 1 cons vs 5 pomenutih fantastičnih "pros"!?! Daj budite malo objektivni...

I molim jedan odgovor od svih vas stručnjaka: koji telefon može da parira audio performansama U12+? Tog kvaliteta audio, pored edge sense (pošto ga koristim, smatram ga ultra korisnim), za mene je dovoljan razlog za kupovinu tj. za Big PROS.
Zavisi šta je kome prioritet na telefonu. I zna se šta koji brend nudi, te za svakoga postoji izbor.

Dugmići me brinu, to je činjenica... mislim se, kako se npr radi hard reset na tom modelu?
 
Ako moze u kratkim crtama sta je ispod ocekivanja? Dok ne procitam [emoji847]

U11 via TT

Ipak procitaj test i to bas ovaj sa gsmarene jer je tu najbolje ''prosao'', u vecini ostalih su ga bas ocrnili, najcesce nerealno (zato sto nije iphone/samsung/huawei) :) Mada svi navode probleme sa onim tasterima i maksimalno osvetljenje displeja koje je losije od konkurencije i proslogodisnjeg htc U11.

Trajanje baterije mu je krace od U11 a displej ima primetno slabije maksimalno osvetljenje, meni je to ispod ocekivanja, posebno u eri HDR ekrana koji sijaju i po 800-1000 cd/m2 + skoro kompletna konkurencija (osim mozda G7) ima bolju autonomiju. Kamere u sustini slicne kao kod U11 a najveca razlika je u cipsetu, SD845 je svakako bolji ali znas i sam koliko je SD835 i dalje vise nego konkurentan i odlican.

Inace, GSMA je U11 ocenila sa 4.5/5 a U12+ sa 4/5, valjda i to nesto govori.

Sad proceni da li se isplati preci sa U11 na U12+, ja mislim da ce vecina vlasnika U11 cekati ili 2019. htc flagship ili ce promeniti ''tabor''.
 
Poslednja izmena:
HTC ne bi bio HTC da ne uprska nešto. Dosta sam očekivao od U12+ i planirao ga kao kupovinu, ali razočarala me je baterija, tasteri tu i tamo valjda srede, ali kad tražiš toliko novca za telefon, on ne bi trebao imati tako presudne mane. Tu je i ekran koji nije na nivou konkurencije.
Suma sumarum, volim ih od samih početaka i pratiću ih i dalje, ali nije to više onaj dobri stari HTC sa Desire, One X, M7 i sličnim. Izgubili su identitet, a pored toga ovakve greške se ne praštaju u 2018. Moglo im je proći 2014. kad je Samsung izbacivao plastične igračke, a Xiaomi i Huawei bili miljama iza. Prisjetimo se M9 koji je bio čist promašaj. Ili Desire (2010) koji je savršen telefon osakaćen internom memorijom od 512MB, dok je Galaxy imao 4/8GB, a kvalitetom izrade i svemu ostalom mu ne može prići. Njihovi fejlovi nisu od juče, možda ih zbog toga i volimo.

Evo npr.
Imao S7, imao HTC 10. S7 je bolji telefon, ali više sam uživao koristeći HTC10. Zašto? Pojma nemam.
 
Ma pored htc ne uzimam u obzir ništa.. I u12 će biti moj kao i predhodni neverovatni top modeli.. Tipa m8 radi dan danas kod brata bolje od nekih najnovijih modela..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ipak procitaj test i to bas ovaj sa gsmarene jer je tu najbolje ''prosao'', u vecini ostalih su ga bas ocrnili, najcesce nerealno (zato sto nije iphone/samsung/huawei) :) Mada svi navode probleme sa onim tasterima i maksimalno osvetljenje displeja koje je losije od konkurencije i proslogodisnjeg htc U11.

Trajanje baterije mu je krace od U11 a displej ima primetno slabije maksimalno osvetljenje, meni je to ispod ocekivanja, posebno u eri HDR ekrana koji sijaju i po 800-1000 cd/m2 + skoro kompletna konkurencija (osim mozda G7) ima bolju autonomiju. Kamere u sustini slicne kao kod U11 a najveca razlika je u cipsetu, SD845 je svakako bolji ali znas i sam koliko je SD835 i dalje vise nego konkurentan i odlican.

Inace, GSMA je U11 ocenila sa 4.5/5 a U12+ sa 4/5, valjda i to nesto govori.

Sad proceni da li se isplati preci sa U11 na U12+, ja mislim da ce vecina vlasnika U11 cekati ili 2019. htc flagship ili ce promeniti ''tabor''.

Procitao test pa onda procitao proslogodisnji za U11 isto na gsmareni gde takodje nisu pohvalili ekran napolju, a sa druge strane ja nemam zamerke za koriscenje napolju pri suncu, imao sam 2 meseca S9+ takodje, jeste dosta svetliji, ali na U11 se sasvim normalno koristi.
E sad, treba videti ovaj U12+ uzivo pa oceniti situaciju sa displejom, prosto mi je neverovatno da stave losiji displej na naslednika.
Takodje mi se ne svidja baterija sto je losija na testovima, meni bitna stavka.
Videcemo kad se pojavi kod korisnika na forumu pa da cujemo iskustva iz prve ruke

U11 via TT
 
Trebao bih nadam se uskoro da dobijem jedan,pa cemo vidjeti kakva je situacija sa baterijom i tasterima.
 
@ ICE
Procitao test pa onda procitao proslogodisnji za U11 isto na gsmareni gde takodje nisu pohvalili ekran napolju, a sa druge strane ja nemam zamerke za koriscenje napolju pri suncu, imao sam 2 meseca S9+ takodje, jeste dosta svetliji, ali na U11 se sasvim normalno koristi.

Kod U11 problem moze da bude reflektivnost zastitnog stakla (samo na to su se zalili) dok je jacina samog osvetljenja vise nego solidna (583 cd/m2 prema gsma, na max. auto, bez auto moda 483 cd/m2) dok U12+ displej na max. auto svetli samo 389 cd/m2 (366 cd/m2 bez auto. osvetljenja), pa to je bre na nivou telefona iz 2011-2012. Valjda je cilj da svaki sledeci flagship na svim najbitnijim poljima bude bar malo bolji od prethodnika. Vec neko vreme svi prelaze na HDR ekrane koji sijaju i do 1000 cd/m2 (ili cak malo vise) a htc ugradjuje ''hdr'' panel sa drasticno slabijim max. osvetljenjem od kompletne konkurencije. Npr. LG je poznat po tome da voli da zakida na hardveru i stedi pa G7 IPS ima jacinu osvetljenja od cak 900-1000 cd/m2.

Sunlight legibility, however, was rather poor. We often struggled to see the U12+'s display in direct sunlight. Overall, quite a disappointing showing, definitely one falling short of the expectations set forth by HTC's lofty "Super LCD6" moniker.
Although the U12+'s display is an improvement over the U11+, we find the Super LCD 6 display to be overall dimmer than the Super LCD 5 from the regular U11. It seems that HTC went with an inferior display when it switched to taller 18:9 panels.
Otherwise, it's still a great display for viewing and editing photos. Movies and TV shows are great to watch whether you use the BoomSound speakers and even better when using the included USonic earbuds. Avoiding the sun may be a good idea.

Uz to navode i slabiju autonomiju od U11, svuda je losije ocenjen od proslogodisnjeg U11, u bugarskom testu je cak i dobro prosao sa ocenom.
HTC really had to reduce the maximum brightness of its display to keep battery life in check.

Dobar je ovo telefon ali bas zbog tih mana (i problema sa tasterima koje svi navode) mislim da je ''ispod ocekivanja'' i da je U11 prosle godine bio mnogo bolji u odnosu na konkurenciju nego sto je to sada U12+.
Steta, ocekivao sam da ce htc sa U12+ ''pokidati'' u pozitivnom smislu.
 
Poslednja izmena:
Meni se sviđa šta su sve stavili, dizajn mi se više mnogo sviđa od u11 jer ima male bezele.. Kamera verujem da je ista.. Takođe veći ekran i unapređen edge sense koji je i na u11 super..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa upravo zato i jeste bedak sto su zakinuli ovaj modela na toliko bitnim poljima.
Naravno je lepsi od U11, ima bolji-brzi cipset i jos niz ''sitnih'' poboljsanja ali zasto ga zakinuse na displeju i trajanju baterije u odnosu na 11-icu? To samo oni znaju.
 
Ma glavna zamerka sto zeznuse te dve, realno jako bitne stvari, ekran u koji gledas i bateriju [emoji30]

U11 via TT
 
Baterija na u11 je odlična.. Baš je super.. E sad ne znam koliko je ova za moje potrebe ok.. Ništa dok ne vidim i probam uživo, ne verujem nijednom testu..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Naravno, trajanje baterije zavisi od nacina koriscenja pa je logicno da varira od korisnika do korisnika. Ovi iz GSMA tvrde da je autonomija (pri istom nacinu testiranja) losija od U11.
Ali ajde, da kazemo da to treba proveriti u praksi ali koja je sansa da se laziraju bas svi rezultati merenja maks. jacine osvetljenja? Prakticno sva merenja se poklapaju, uglavnom su u rasponu 360-400 cd/m2 i ne verujem da je to posledica nekakvog laziranja.
 
Poslednja izmena:
Ma u najgorem slučaju, ako bude totalni fail u prodaji, kao U Ultra (koji ima bolju autonomiju od U11 po gsmarena), velike su šanse da snize to te mjere da će biti najbolja kupovina do kraja godine.
Žao mi je što su upropastili vjerovatno solidan telefon takvim trivijalnim stavkama kao što je baterija, tasteri, ekran. Ekran da su ostavili kao na U11, ne pravili se pametni oko tastera i ostavili hardverske, baterija bi bila ok, možda ne bi bio IP68 (zbog tastera), ali telefon ne bi bio kritikovan zbog krucijalnih stvari. Ovo je definitivno isti ekran kao na U11Plus koji ima bateriju od 4000 mAh, a autonomiju lošiju od U11, kao i osvetljenje. Ko zna odakle su to đubre od ekrana nabavili, potrošač ogroman.
 
Ako je dxo rekao da je dobra, onda je sigurno dobra.
 
Nazad
Vrh Dno