Šta je novo?

HTC U12 Plus

dushanna@ to sto ti pricas bi imalo neku poentu da HTC ima svoju odredjenu OGROMNU armiju fanova. Pricamo o Globalnom nivou na kojem za HTC ljudi vise i ne znaju. Svakoj, ali bukvalno svakoj kompaniji je samo jedan Cilj ispred sebe , a to je ZARADA, i to ne mala, nego MEGALOMANSKA zarada. Jedino ako smatras da je HTC dobrociniteljska kompanija, koja voli da obraduje 10tak entuzijasta u Srbiji, i po koji korisnik preko. Mozes se i sama informisati da im je 2017god market share bio 0.6% sto je deprimirajuce. Razumem ja da ti sebe pronalazis u HTC-u, i da zato sto ti se toliko dopao sebe uvodis u zabludu da si u tih 0,00001% posebnih ljudi koji eto imaju cast da uzivaju u carima HTC-a, a ostali "neuki" ( nisi ti to rekla, ja sam, znam... ) neka nose Samsung/Apple. Upravo ti neuki donose kompaniji ogroman novac, a od tog novca kompanija zivi, stvara, iznosi nove modne trendove, i postavlja nova pravila na trzistu. HTC je oduvek imao cast da prvi dobije nov svez Android, pogledaj kako je to iskoristio OnePlus za mnogo kraci period, a kako HTC.... Zato kazem, voleo sam nekad HTC, ali oni se igraju sa korisnicima, i ocigledno im nije stalo ni kako ce se prezentovati...
 
Da li je HTC na svom vrhuncu imao drugaciju strategiju prezentovanja proizvoda u javnosti od ove danas? Nije. Imao je skoro identicnu kao i danas. Secam se pre skoro petnaest godina kada mi je dosao drug iz Amerike i doneo jedan HTC model. Pitao sam ga sta ti je bre ovo? Mnogo je dobro! Jer mi ovde u Srbiji smo znali samo za Nokiu, Ericsson, Motorolu. Priznajem tada nisam ni znao za HTC. Ok, verujem da je bilo likova poput Marka Savkovica i slicnih koji su i pre deset godina itekako znali ko je, ali "masa" nije znala. I onda kada krenes da se interesujes shvatis ko je HTC. I kakv je to gigant. Mene bas ta cinjenica koju sam ranije napominjao. HTC je u globalnim okvirima "Biljna vas" ako ga uporedite sa Samsungom, LG, Huawei... a opet pravi potpuno konkurentne uredjaje cak ih i pobeduje godinama u nazad. Zar to nije velika stvar. E to je ono sto me najvise fascinira kod HTC.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Ako vas ne mrzi da čitate duži tekst, objavljen juče, o tome kako je Google upropasto HTC; pisano iz Apple-ovog ugla:

*** Google's Pixel Android strategy is destroying HTC the same way Moto X gutted Motorola, By Daniel Eran Dilger, Monday, July 23, 2018, 08:27 am PT
https://appleinsider.com/articles/1...-htc-the-same-way-moto-x-gutted-motorola/amp/

@Nikola mJet, ja sam u svojoj prethodnoj poruci više puta naglasila da pišem o strategiji zarađivanja, plasiranje proizvoda i marketinga modnih kuća i više puta sam se ogradila od iste u smislu povezivanja sa strategijom u oblasti IT sektora, naglasivši kako se u to ne razumem i naglasivši i to da ja samo pravim paralelu bez ikakvog drugog podkonteksta. Ti, kao da si te moje izjave namerno preskočio i izvlačiš zaključak iz nepostojećeg konteksta.

Takođe neko je rekao, možda ti ili neko drugi (ograđujem se, ne mogu sada da čitam ponovo prepisku), da interesovanje za HTC modele ne postoji van Srbije. To uopšte nije tačno. Izađite malo na neki američki forum ili pročitajte njihove komentare negde, videćete kako ljudi reaguju na ti što moraju da kupuju direktno preko HTC ovog sajta ili Amazona ovaj model i kako su besni zato što HTC nije napravio dil ni sa jednim američkim operaterom. To što oni pišu je velika istina, jer da je HTC napravio dil samo sa jednim američkim operaterom, oni bi prodali jako mnogo ovih modela, sve sa ovim dugmićima koji su problematični. Zatim vi ste potpuno autistični prema činjenici da je pola populacije na planeti kinesko-azijskog porekla. To je ogroman broj kupaca, duplo veći nego na zapadu. Ako možda u Kini i ne mogu da prodaju u toj meri svoje proizvode, Indija je jako sklona HTC modelima, što takođe možete pročitati po raznim forumima, a koliko Indusa ima? I tu je HTC omanuo jer nije napravio dil ni sa jednim mobilnim operaterom u Indiji i ti isti Indusi kao i Amerikanci su užasno besni što moraju da naručuju online htc telefon. Da ne pominjem nepostojeću podršku u smislu fizičkog servisa ili predstavnika kompanije. Apropo istog, zar ne vidite koliko hrvatskih recenzija stavljam ovde na temu. Jeste da su oni minorni po broju ljudi, kao i mi, ali po tim recenzijama možete videti kako oni lamentiraju nad HTCom i kako njihovi recenzenti pokazuju neskrivenu naklonost prema HTC brendu. Dakle ta priča "nas deset u Srbiji se loži na HTC i niko više", ne pije vodu uopšte.

@BataHTC ima pravo u svemu ovome što piše, iako je istina da je HTC zapostavio svoje sigurne konzumente, kao što sam navela neke primere gore i nažalost promenio strategiju poslovanja u tom smislu da se udaljio od konzumenata.
 
znaci HTC ima mega potraznju, ali ne zele da prodaju? Jedino ako im u timu rade experti izmedju 3-5godina. batahtc@ HTC je to mogao da radi tad pre 15 god, kad su samo oni imali android za siroke mase. Wildfire i wildfire S je nosio svaki drugi covek u Beogradu. Zatim Desire HD, pa legendarni HD2 takodje masa ljudi je koristila. Kako se trziste siri, tako raste i konkurencija, svi hoce deo kolaca, a ako hoces da bude No1 onda moras da se boris za svoje kupce, jer mi njima dajemo pare, a ne oni nama. Zasto su se prebacili na online? Pa zato sto nema troskova skoro nikakvih. Umesto da sada ima vise shopova HTC od Samsunga po Beogradu, mi jos malo necemo ni uvoziti HTC.
 
znaci HTC ima mega potraznju, ali ne zele da prodaju? Jedino ako im u timu rade experti izmedju 3-5godina.

@Nikola mJet ... ti si bre zesci demagog! Iz kog konteksta mojih reci si izvukao to "mega", koje ja nisam ni pomenula niti pomislila. Ne znam cime se bavis, ali onaj Krle (glavni PR svakog naseg predsednika), 'ladno da te angazuje za ispomoc po pitanju izvrtanja svake moguce izjave. Ja vise necu odgovarati na tvoje komentare koje nisu realno utemeljene na mojima, i koje su "siroko pesnicki shvacene", kako kome odgovara.

Zasto su se prebacili na online? Pa zato sto nema troskova skoro nikakvih. Umesto da sada ima vise shopova HTC od Samsunga po Beogradu, mi jos malo necemo ni uvoziti HTC.

Upravo si sam sebi odgovrio, "zato sto nema troskova", a oni trenutno nemaju para. Sto ih naravno ne opravdava sto nisu napravili dil sa nekim USA ili indijskim operaterom jer je tamo "masa" konzumenata. Znas li ti koliko kosta onaj bilbord (koji vise ne mogu da gledam) tamo ispred skupstine na udarnom mestu, visine 6 spratova sa slovima od 8 metara gde trenutno pise "P20Pro" (a prethodno su izredjani na istom mestu svi prethodni flegsipovi)? To ne mozes da ne primetis, ureze ti se u mozak i onda kao hipnotisan udjes u prodavnicu mobilnih i podsvesno gledas to sa bilborda.

Btw, @Nikola mJet, apropo moje prethodne poruke i tvoje izvrnute interpretacije iste, mogao si primetiti da sam eksluzivnost strategije marketinga modnih kuca uporedila sa Applom a ne sa HTCom. Zaista su cudni "putevi Gospodnji" koji se odvijaju u tvojoj glavi...

*** Hoce li neko procitati Applov clanak o tome kako je Google upropastio HTC, da cujem komentar? Ali da se stvarno procita a ne predje pogledom preko clanka.
 
dushanna@ iako mislis da nisi rekla, eto ponovila si dva puta. Citiram te: USA ili indijskim operaterom jer je tamo "MASA"konzumenata. Masa-Mega, koja je razlika? Zatim: "pola populacije na planeti kinesko-azijskog porekla. To je ogroman broj kupaca, duplo veći nego na zapadu" eto otkud meni to MEGA. Mislim da nije ok to prozivanje tipa sta se desava u mojoj glavi itd.... Jedina prava cinjenica ma sta god ti pricala je da je HTC zabrljao odavno i da ne cine apsolutno nista da se iz toga povrate. Naravno, uvek ima ljudi opsednutih nekim brendom, ali kao sto rekoh to je 0,000001% Pozdrav.
 
Tema je U12, ne htc poslovne strategije
 
Tema je U12, ne htc poslovne strategije
@Vojkan e, prvo hvala ti na ovom komentaru, potpuno je na mestu, i treba prekinuti ovu pricu. Ali kako je prica krenula u pravcu sa pogresnih interpretacija, dozvoli mi jos jedan komentar clanu @Nikola mJet u, da ne ostanem nedorecena i pogresno interpretirana pred ostalim clanovima. Kad clan Nikola mJet procita komentar, ako smatras da treba brisati sve nase komentare o strategijama HTCa, naravno izbrisi (mada takvih komentara ima u svakoj temi o HTCu, puno za brisanje). Posle ovog komentara necu pominjati nista vise osim osim onoga sto se tice samog modela telefona.

.......................................
@Nikola mJet , opet izvrces moje reci. Navodim samo nekoliko jer ne mogu da citam celu prepisku:

I MASA / MEGA
Ja napisala: "Upravo si sam sebi odgovrio, "zato sto nema troskova", a oni trenutno nemaju para. Sto ih naravno ne opravdava sto nisu napravili dil sa nekim USA ili indijskim operaterom jer je tamo "masa" konzumenata."
Ti shvatio: " znaci HTC ima mega potraznju, ali ne zele da prodaju?" (...) " Citiram te: USA ili indijskim operaterom jer je tamo "MASA"konzumenata. Masa-Mega, koja je razlika?"

Kako koja je razlika? Pa jel to isto? Ko tu prica o mega popularnosti? Ja pricam o velikom broju konzumenata mobilne telefonije u te dve zemlje a ti to tumacis kao mega popularnost. ???

.........................................
II EKSKLUZIVNOST

JA: "mislim da Apple ima istu logiku kao i vrhunski modni brendovi. (...) Moje laičko poređenje apple-ove logike i logike vrhunskih modnih kuća (...) Toliko o luksuznim proizvodima ili flegšipovima u mobilnoj industriji. (...) što se tiče reklamnih kampanja, Appleovih proizvoda ili luksuznih modnih aksesoara, (...) Pretpostavljam da isto razmišlja i Apple. ..."
TI: "zato sto ti se toliko dopao sebe uvodis u zabludu da si u tih 0,00001% posebnih ljudi koji eto imaju cast da uzivaju u carima HTC-a, a ostali "neuki" ( nisi ti to rekla, ja sam, znam... ) neka nose Samsung/Apple."

Sta si sad pa ovde isto shvatio? Deset puta pominjem vezu izmedju eksluzivnosti i Apple-a, a ti to prevodis potpuno suprotno, pripisujuci ekskluzivnost HTCu a Apple stavljas u rang "neukih" - tako si napisao.

.......................

Apropo prozivanja sta se desava u tvojoj glavi, u pravu si, pardoniram. Ne mogu tako nesto da kazem a nemam ni uvid u isto.

Dalje necu tumaciti tvoje tumacenje mojih izjava.

Pozdrav.
 
dushanna@ opusti se, to je samo telefon. Sto se mene tice, brisite sve komentare, ne znam ni ko bi pisao o U12 da nema nas :) ovako smo cak i digli malo prasinu, pravimo marketing :) cak sta vise, razvijamo i licne sposobnosti interpretacije :)
 
Samo da stigne kod operatera pa da ga isprobamo, da zivne malo tema :)
 
Evo i meni stigao apdejt
f633302953adcf4400378d425dbbf1f3.jpg


Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Aj bas vidi ima li razlike u koriscenju dugmica i kakva je baterija.

U11 via TT
 
Ima razlike koja se odma uocava jer treba manji pritisak sada na dugmice da bi izvrsili naredbu.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Stigao je u VIP, P20 Pro 3000 jeftiniji , s9+ 2000 skuplji.
 
Poslednja izmena:
E pa odlično sa početnom cijenom, ne znam ni svrhu dolaska, prodaće ih 20 u prva 2 mjeseca.
 
Nema veze, mora da zivi ova tema malo :D
 
Baterija osetno bolja nakon update-a. Sa dugmićima nisam imao problema, ali primetim da je čekanje između dva pritiska bar duplo kraće.
 
Bolja je i baterija posle apdejta

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Na KP je 660e cena, gde si video da je visa?
 
Pa dobro, ne znam ko je lud da kupi za kes kod operatera [emoji4]
Generalno odmereno deluje pocetna cena na KP, mada ce drzati cenu kontam.

U11 via TT
 
Ako bih ja sada kupovao ovaj tel i na osnovu ovog screenshota donosio zaključak o bateriji, moj zaključak bi bio da je baterija prilično loša.
Napunjena pre osam sati, screen on time 5 sati. Znači u toku normalnog 24 časovnog korišćenja, uz sat i po razgovora koje ja redovno imam, trošenje baterije na stand by-u, sinhronizaciju mail naloga i slično, screen on pada na max 3-4 sata. Ili ja nešto propuštam ovde?
 
Slabo ovo dosta.
Daj ss posle 24 sata, da vidimo standby i pozive.
Smrdi na 4h max
Sto je za danasnje prilike loše do bola..
Ova ultra mi izvlači 3-4h i to je katastrofa, a od u12+ očekujem 5-6h, za tu cenu i za telefon u 2018 fuckin godini minimum koji bi trebalo da ispune


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno