Šta je novo?

1950x konfiguracija

marsi

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2004
Poruke
263
Poena
320
planiram kupovinu nove konfiguracije koja ce raditi 24/7, 12-14h u normalnom rezimu (net, filmovi itd.) i ostatak vremena vrteti neke solvere koji su cpu i ram zahtevni. jedino sto sigurno znam da hocu je threadripper 1950x i 64gb rama sa namerom da kasnije u nekom trenutku dodam jos 64gb. nemam neki limit sto se budzeta tice, zavisno od razlike u cenama nabavka od komsija dolazi u obzir...
ne verujem da cu overclockovati :wall: i bilo bi lepo da sve radi odma bez par dana cimanja sa podesavanjima, bios updateovima itd...

ovo je nesto sto sam uspeo za par dana da sklopim za sad:

AMD Ryzen ThreadRipper 1950X

Cooler
sto se kulera tice, razmatram Noctua u14s ili eventualno vodeno Enermax LiqTech 360. obzirom da ne planiram da clockujem kapiram da ce noctua zavrsavati posao, sa druge strane procesor ce vrv biti zakucan na 100% jedno 10tak sati dnevno tako da ima smisla uzeti Enermax, mada pitanje i dal mogu naci 360 kod nas.

Asus ROG Zenith Extreme
nisam siguran za plocu, mozda mogu i da ustedim 150e i da uzmem nesto slabije, al mi nekako ova uliva najvise poverenja da nece biti cimanja sa 128gb rama, mada moguce da silno gresim, obzirom da ne videh nigde u reviewima da je neko popunjavao sve slotove...

G. Skill Trident Z DDR4 3200MHz 2 x (2x16gb)
sumnjam da mi treba brzi ram, obzirom da ploca vrv nece podrzavati vece brzine, mada i 3200 je diskutabilno...

Samsung 500GB 960 evo

za storage vrv toshiba x300 od 6 ili 8 tb, ili ako odlucim da mi treba i backup za podatke onda 2 x wd red.

Graficka
igrice ne igram tako da nemam predstavu sta bih uzeo. treba mi neki minimum, da podrzava 3 monitora 2x2k i 1x4k i da ostane jos jedan slobodan izlaz za tv da ne moram da otkacinjem monitor da bih nakacio tv... mozda neka 1050, 1050ti ili 1060, kapiram da ne bih davao vise od 200-250e. trenutno u kompu imam r9 280x mislim, koja mi zavrsava sve poslove, tako da je mozda najbolje da nju prebacim a uzmem nesto polovno cisto da baca sliku na stari komp... mada, posto planiram i novi 4k tv a ova graficka ne podrzava 4k @60hz preko hdmi, nego bi morao sa nekim konvertorima da se cimam da sa display porta saljem na tv, mozda bolje da uzmem nesto novo sto sve ovo podrzava...

Seasonic Prime Gold 850w
ne znam jel mi 850w dovoljno, videh da ljudi kace 1000+, al psu calculator kaze da mi za ovo gore treba <500...

Kuciste
nisam jos gledao kucista, kapiram da ce zavisiti dosta od kulera. u principu kuciste mi i nije toliko bitno, samo da ima mesta da se sve spakuje...

valjda nisam nesto zaboravio.
saveti, predlozi, izmene dobrodosli.
hvala.
 
definitivno cu prebaciti staru graficku posto mi je skroz besmisleno dati 500e za 1060 sa 6gb.

kuciste ThermalTake Suppressor F51 mi je zapalo za oko.

ram mi trenutno pravi najveci problem, ne uspevam da nadjem da je neko naterao 128gb preko 3ghz, jedino sto nadjoh je g.skill flare @2933 (i to je diskutabilno dal sam lepo procitao) koju ionako nemam u ponudi. takodje g.skill trident Z @3200 cl16 64gb kit je oko 200e jeftiniji od trident Z RGB cl 14, a i 2x32gb kit je opet 50tak e jeftiniji od 64gb kita. nemam predstavu koliko je uopste osetvljiva razlika u latencijama u real lifeu... sto je najgore u qvl za plocu za 8x16 gb najbrze sto je podrzano je corsair @2666 i g.skill @2400, tako da mi se sve cini da je bespotrebno baciti 300e+ sad i jos toliko za neko vreme...
 
Nazad
Vrh Dno