Šta je novo?

Freeze Windows-a nakon fresh reinstalacije

milanfcb

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2012
Poruke
4
Poena
151
Imam problem nakon reinstalacije Windows-a, za koji ne mogu da utvrdim razlog. Kako bih što bolje objasnio problem napisaću kakva je situacija bila pre i nakon reinstalacije.

Do skora je postavka bila takva da sam imao jedan SSD na kojem se nalazio Ubuntu, i HDD na kojem je bio Windows 10, dakle dual boot. Imao sam grafičku karticu nVidia GTX 260 OC. Nakon kupovine druge (polovne) grafičke kartice AMD R9 290X, odlučio sam da odustanem od dual boot-a i instaliram fresh instalaciju Win10 na SSD.

Prvo sam zbog provere kartice naravno instalirao drajvere na postojećem Windows 10 (HDD), gde su i grafička kartica i Windows radili bez problema.
Preko Rufusa napravio boot-abilni USB sa Windows 10 Education (licencirani), GPT partition schema.
Uz pomoć Hiren’s Boot-a pokrenuo Acronis za formatiranje diskova i odradio full wipe SSD-a.
Boot USB (UEFI) i pokretanje instalacije Windows-a. Po preporuci Windows instalacije napravljene generičke particije i instaliran Windows.

Nakon uspešno završene instalacije usledilo instaliranje drajvera kada i nastaje problem. Naime, svaki put, nakon instaliranja zvaničnih drajvera i pratećeg ATi softvera Windows zablokira. Nema šablona kada zablokira. Nekad se desi da blokira posle sat vremena rada, nekad posle par minuta, a nekad i odmah nakon pokretanja Windows-a. Bez obzira da li se nešto radi (GPU stress test, puštanje klipova) ili samo „miruje“ komp.

Prvo mi je palo na pamet da problem pravi grafička kartica i drajveri, ali se na Windows-u koji je na HDD ne dešava apsolutno nikakav problem. Sve radi besprekorno.
Šta sam sve probao: MBR particionisanje flash-a, druga verzija Windows 10 (Pro, Home), druga verzija drajvera (najnoviji, oni koji rade na HDD, minimal install, instalacija bez pratećeg AMD softvera, drajveri preko Windows Update), stress test GPU (HDD Windows i SSD Windows, sve u granicama), Samsung Magician pokazuje da je ok SSD.

Konfiguracija:
Intel i5-4460, Gigabyte B85M-HD3, ATi R9 290X, Samsung SSD 850EVO 120gb, HDD Western Digital 500GB, Chieftec 600W



Ostao sam bez ideja, ako neko ima neku, bio bih zahvalan.
 
^EDIT:

Posle nešto dužeg korišćenja Windows-a na HDD-u desilo se zamrzavanje, tako da definitivno sva sumnja ide na grafičku karticu.
 
trazi da se prebaci u servisni podforum.

skini i napravi butabilan strelecusb,raskaci sve sem maticnu,graficku,napajanje,mis i tastaturu,butuj strelec,instaliraj video drajvere,pokreni aida64 stress tester i cpu i gpu i prati sta se desava.

edit:

drajvere ne skidas vec imas pod opcijom drivers u start meniju ponudjene ugradjene drajvere koji su sasvim dovoljni za test.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno