Šta je novo?

SSD za Linux

lik7777

Cenjen
Učlanjen(a)
17.06.2011
Poruke
36
Poena
154
Da li mi je dosta 60gb SSD za instalaciju i poneki program za Ubuntu? Necu cuvati podatke na njemu. U sustini mislim da jeste ali cisto da cujem i drugo misljenje. :)
 
Nego sta,jedino ti mozda ponestane prostora ako kompajliras kernel.
 
Da li mi je dosta 60gb SSD za instalaciju i poneki program za Ubuntu?

Više nego dovoljno. Ali obavezno iskljući swap particiju ili je postavi na neki drugi standardni HDD, poštio će aktivna swap particija drastično skratiti životni vek SSD-u.
 
Hvala na odgovorima i savetima :D ... kompajliranje kernela je veoma veoma daleko trenutno s obzirom da sam pocetnik.... uradicu to za swap kada bude stigao ssd tj. tada cu da se raspitam kako se to radi .... uzeo sam za windows ssd a hocu danaucim i na linuxu pa sam resio da oprobam onu firmu kingdian ima ih na aliexpress-u...60gb je nesto ispod 30$ pa reko vredi pokusati...nema naravno brzine kao neki brendiran i ozbiljniji ssd ali svakako brzi on hdd
 
Pa nisam siguran da ćeš se usrećiti sa njim. Bolje kupi neki 500 GB / 1 TB HDD za te pare, neki malo kvalitetniji (brži). Em ćeš imati mnogo više mesta, em domaću garanciju, em i nije toliko sporiji koliko misliš, jer je taj kingdian manje-više đubre
 
Jasno mi je da su klasa iznad ali koji mozda od ta 3?
 
WD green je isto sto i sandisk plus.
 
Nazad
Vrh Dno