Šta je novo?

Fotoaparat do 55.000

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,018
Poena
255
Treba mi savet za fotoaparat,budzet plafon 55 soma.
Volim nocno pecanje a mobilni telefoni ne mogu da zavrse posao. PRobali smo i sa S8 nocu i nije to to.
Ne razumem se u fotoaparate,ne treba mi ono glomazno cudo nego ona malo veca dzepna varijanta.
Negde sam procitao da se hvali sony RX100,malo sam trazio i da li je to to?


Trazio sam po netu pojasnjenja oko ovog modela i koliko vidim tu postoje neke verzije,1,2,3,4,5...?
Sa ovog linka u winwin ne vidim koja je ovo verzija,pise samo Sony Cyber-shot DSC-RX100.

Da li je neko imao iskusta sa ovim modelom,po youtube-u koliko sam gledao pravi odlicne slike npcu,video snimak je odlican i cak ima slowmotion video kao na sony xz premium telefonu.
Opet sad mi nije bilo jasno da li se prica o bas ovom modelu sa linka ili je to neka druga verzija...

Dakle treba mi fotoaparat do 55,slike nocu da budu sto bolje,video snimak sto bolji i ove slowmotion funkcije su dobrodosle. A dimenzije ovog sa linka su zadovoljavajuce.

Ako neko znam nesto vise o modelu sa slike,kakav je,da li ima nesto bolje za do 55 i slicno.
Hvala.
 
Meni ipak treba fotoaparat,pa ako moze komentar za ovaj model sto sam gore pisao ili nesto drugo za te pare.

Uglavnom idem na komercijalna jezera,pecanje sarana,za noc zna i do 15 komada da udari,posto su na komercijanim jezerima primerci poprilicno veliki tako da i vadjenje ribe traje poprilicno.
Pored silne opreme za pecanje,garberobe,hrane i slicno necu jos i statim da nosim.
Treba mi nesto sto ce da slika brzi i kvalitetno za kratko vreme,riba nazad u vodu i vadi sledecu...

Dakle treba mi fotoaparat do 55,slike nocu da budu sto bolje,video snimak sto bolji i ove slowmotion funkcije su dobrodosle.
 
Meni ipak treba fotoaparat,pa ako moze komentar za ovaj model sto sam gore pisao ili nesto drugo za te pare.

Uglavnom idem na komercijalna jezera,pecanje sarana,za noc zna i do 15 komada da udari,posto su na komercijanim jezerima primerci poprilicno veliki tako da i vadjenje ribe traje poprilicno.
Pored silne opreme za pecanje,garberobe,hrane i slicno necu jos i statim da nosim.
Treba mi nesto sto ce da slika brzi i kvalitetno za kratko vreme,riba nazad u vodu i vadi sledecu...

Dakle treba mi fotoaparat do 55,slike nocu da budu sto bolje,video snimak sto bolji i ove slowmotion funkcije su dobrodosle.
za to što ti hoćeš, a bez stativa (noćne fotografije), ne postoji fotoaparat a naročito ne za 55000.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma sve sam ja dobro razumeo. Citajuci vase komentare vidim da se bavite fotografijom profesionalno
.
Ono sto je mene zanimalo da li bi ovaj sony sa linka napravio bolju sliku nocu od mobilnog telefona samsung S8?

Prosto,upalim ovaj sony fotoaparat i slikam iz ruke. Upalim S8 i slikam iz ruke.
Da li ce slika biti bolja?
 
Hajde postavi jednu noćnu sliku koju si napravio sa tim Samsungom.

Recimo, uporedi sa jeftinijim aparatima od tog što želiš da kupiš, pa proceni i sam:

Jacob's 40lb Mirror by Jacob Tappin, on Flickr

Releasing a 27.3kg mirror carp by Daniel Knezevic, on Flickr

Ljudi ti su ti lepo napisali šta ti je pored foto aparata potrebno da bi ta noćna fotografija izgledaka kako treba.

Ako ti je bitna samo uspomena onda verujem da te i S8 može zadovoljiti.

https://versus.com/en/sony-cyber-shot-dsc-rx100-vs-samsung-galaxy-s8
 
Poslednja izmena:
Hajde postavi jednu noćnu sliku koju si napravio sa tim Samsungom.

Recimo, uporedi sa jeftinijim aparatima od tog što želiš da kupiš, pa proceni i sam:

Jacob's 40lb Mirror by Jacob Tappin, on Flickr


Ljudi ti su ti lepo napisali šta ti je pored foto aparata potrebno da bi ta noćna fotografija izgledaka kako treba.

Ako ti je bitna samo uspomena onda verujem da te i S8 može zadovoljiti.

https://versus.com/en/sony-cyber-shot-dsc-rx100-vs-samsung-galaxy-s8


Ova tvoja prva slika je slikana sa Nikon Coolpix L820 i koristio si stativ?
 
Ne, nisi me razumeo, a ni ja nisam bio precizan.

Nisu to moje slike, već sam tražio na Flickr-u da ti pokažem neke primere koje bi mogao da uporediš sa tim što si ti slikao. Tamo možeš da vidiš (u većini slučajeva) kakva je oprema korišćena i koje su postavke aparata bile.

Ima tamo puno fotografija pod pojmom "Carp".

Takođe možeš da pretražiš i 500px sajt.
 
Nazad
Vrh Dno