Šta je novo?

4K Monitor

ranzo

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
26
Poena
55
Zdravo drugari,imam dilemu u vezi 4k monitora,uzeo bih neki preko madjara,trenutno imam LG 29UM58-P (2560x1080 rez) i iskreno prezadovoljan sam sa njim.
E sad,presao bih na neki 4k,27-29 inca,ima ih za oko 400 eura preko,recimo ovaj SAMSUNG U28E590D UHD je oko 360 eura,ali je TN panel,nije IPS,ima i ovaj LG 27UD68-W,koji je bolji od ova dva recimo_Ovaj trenutno sto imam je ips,boje su mu odlicne,predhodni sam imao viewsonic 24 lcd,i razlika je ogromna u bojama,o rezoluciji da ne pricam.
Monitor je za sve,igranje gledanje, po neki program,ali ne bih da se zalecem bez predhodnog savetovanja (vec sam se opekao sa lg 32" fhd),da li je velika razlika izmedju ovog sto imam i 4k
Svaki savet je dobrodosao
 
I ja sam na trzistu za nov monitor. Prvobitna ideja mi je bila 1440p ali ponuda je apsolutno ocajna. Onda sam hteo i ja 4K iako nemam hardver za gaming na 4K ali kompromis. Medjutim koliko sam shvatio za 4K bi valjalo minimum 32" jer je sve manje od toga neisplativo jer se ne vidi pun potencijal. Tako da ako uspes da nadjes neki pristojan 4K 32"+ i imas hardver da poteras, samo napred. Ja licno ne bih uzimao 28" 4K ali to je preferenca. Ako si u prilici da licno vidis kako izgleda uzivo i svidi ti se, kupuj.
 
Hvala na odgovoru,i ovo mnogo znaci,tek na 32 " se vidi pun potencijal..ali od 32 inca su preko 500 jura kako vidim na ipon sajtu,a to vec nemam.
Kada bih video negde uzivo to bi bilo najbolje resenje,ali to je problem.A igre bih terao u 1080 rezoluciji,negde sam video,cuo da se fhd odlicno skalira na 4k monitorima
 
Poslednja izmena:
Sto se scalinga tice to zavisi od kvaliteta upscalera u monitoru/tvu a u to se vec ne razumem. Moze se pretpostaviti da jeftini low end modeli na tome ustede pri proizvodnji pa je upscaler kod skupljih i kvalitetnijih modela bolji. Imas taj ultrawide FHD i vidim prezadovoljan si. Ako ti nije preko potrebno, sacuvaj pare, cekaj da se nesto desi na trzistu, ko zna... Neki kazu i da FHD rezolucija na 4K nece izgledati nista bolje nego FHD native, mozda cak i losije ako je model neki slj.
 
Nazad
Vrh Dno