Šta je novo?

Kvalitet Raidmax napajanja

newpc

Poštovan
Učlanjen(a)
15.01.2018
Poruke
143
Poena
60
Kakav je generalno kvalitet Raidmax napajanja?

Planiram jedno od bar 500W (do 5000 din) za stari računar, pošto je staro Chieftec napajanje otkazalo.

Napajanje 500W Raidmax Cobra RX-500AF-B izgleda sasvim zadovoljavajuće, ali iskustva sa Raidmax-om nemam nikakva.
 
Nisu se nešto proslavila generalno. Koji je to komp? Verovatno bi poslužilo bez nekih problema ali lično bih se pre opet odlučio za Chieftec ili LC Power.
 
To je moj trenutni računar sa starim single core Celeron Prescott CPU i nekom starom 8600T silent grafičkom karticom. Staro napajanje je Chieftec od 420W (klasično napajanje, ne svičersko).

Ostavio bih ga da bude sekundarni, backup, odnosno isključivo za internet. Tako da ne bih mnogo ulagao u njega, ali ipak radilo je sve to dobro punih 10 godina bez ikakvih problema, nov je kupljen sa zaista tada vrhunski kvalitetnim komonentama i verujem da će raditi bar još par godina. Zato ne bih da ulažem više od 5000 din. u napajanje.
 
Ja kopam sa 2x 1070 TI sa raidmax cobra 750w i nema problema za sada
 
Ko to kaže ko to laže Serbija je mala. Uzmeš brate ovako nešto i dobiješ i kuferče. Lično sam čitao review za Raidmaxova napajanja i da su za te pare Best buy.
 
Ako si lični čitao onda mora da su dobra...

Nego čemu služi to koferče kada napajanje ubaciš u kućište?
Skuplja prašinu kao i bilo koja druga kutija koju bi bacio. Samo je podigla cenu proizvoda. Bolje da su dali dodatni kabl umesto njega, pa makar to bio i spliter za ventilator od 1$, to se makar može iskoristiti.
 
Ko to kaže ko to laže Serbija je mala. Uzmeš brate ovako nešto i dobiješ i kuferče. Lično sam čitao review za Raidmaxova napajanja i da su za te pare Best buy.

Licno sam se ismejao na komentar :D
 
Raidmax je po malo specifican brend, po tome sto je najmanji krs medju krsevima. Kao i najmanje ruzna devojka u gomili ruznih devojaka, ili najmanje pokvarena kola na auto otpadu.
 
Kakav je generalno kvalitet Raidmax napajanja?

Planiram jedno od bar 500W (do 5000 din) za stari računar, pošto je staro Chieftec napajanje otkazalo.

Napajanje 500W Raidmax Cobra RX-500AF-B izgleda sasvim zadovoljavajuće, ali iskustva sa Raidmax-om nemam nikakva.

Preskaci. I dalje je LC600H-12 najbolji izbor za do 5000din.

Sa druge strane, ovo moje RX-500AF je pre 4 godine bilo bolja kupovina (3900din). A i kvalitetnije je nego ova danasnja Cobra serija.
Licno nikada nisam imao problema za ove nepune 4 godine a guralo je svasta - od Celerona do i7, od 9800GT do 7950.



Raidmax je po malo specifican brend, po tome sto je najmanji krs medju krsevima. Kao i najmanje ruzna devojka u gomili ruznih devojaka, ili najmanje pokvarena kola na auto otpadu.

S tim sto su za 5000din sve krsevi. :D I sto su pojedini krsevi sposobni da rade sve u 16 bez problema. Naravno, za ono za sta su predvidjeni.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima.

Bolje je onda otvoriti drugu temu: "Šta uzeti do 5000", u za to predvidjen deo foruma...

Plan je uzeti nešto od 500W za ovaj stari računar i imati ga kao rezervno napajanje za novu konfiguraciju planiranu za april. Predloženi LC silver od 300W je možda najbolja kupovina za ovaj stari računar, ali ne i da posluži kao rezervno napajanje za jaču konfiguraciju, a i cena na IT svetu nije tačna (zapravo je 6k).

Realno, LC500/600H-12 i sl. teško da može da ponudi i blizu deklarisane snage, a da sve radi stabilno...
 
Poslednja izmena:
Bukvalno je do juče cena LC7300 bila koliko je pisalo na ITsvetu, ali evo vidim da su je vratili na staro.

A do 5k to je što je, nema nekog izbora i sve je već navedeno.
 
Dobro je kada si se ismejao i trebaš nego posle da plačeš. Do 5 iljadarki imaš Napajanje 500W Raidmax Cobra RX-500AF-B, 80PLUS Bronze/PFC/12cmFan u E radnji.
 
Imam Raidmax RX 500AF od 2013,tek je sad pocelo da se cuje brundanje kulera,inace drugih problema nisam imao,znaci 5 godina bez problema.
 
Poslednja izmena:
S tim sto su za 5000din sve krsevi. :D I sto su pojedini krsevi sposobni da rade sve u 16 bez problema. Naravno, za ono za sta su predvidjeni.

I kad su vece cene u pitanju, tipa raidmax gold 1000w i slicno. Crkavaju ko blesava, imao drugar 2 u rigovima, oba crkla posle par meseci. Od ostalih-ni jedno
 
Od tolikih kartica nasao covek da stedi na napajanju... :d
 
Imao sam više komada Raid 500w AF pre 3-4 god i nikako se nisu kod mene pokazala iako su bila od 200-300w opterećena, sve je povrkalo u roku od 2-3 meseca, al opet moj drug ih je isto kupovao kao i ja i njemu i dan-danas rade OK.... Tako da od Raidmax-a samo gold....
 
Nazad
Vrh Dno