Šta je novo?

Šta posle LG V20, a da je do 400€?

eufrat

Slavan
Učlanjen(a)
23.04.2008
Poruke
2,429
Poena
405
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1
Naziv teme govori za sebe. Dakle, šta dalje ganjati tj ima li išta za te novce (novo naravno), a da je iole bolje od V20? Dosadio mi telefon posle 7 meseci pa kontam da ga menjam. Svaki savet i predlog je dobrodošao :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
A Honor 9 ili Honor 8 Pro?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nista. Ja bih sacekao pad cena i neki ozbiljniji apgrejd u odnosu na V20 koji je i dalje prilicno unikatan smartfon.
Vidim da si se delimicno ''upecao'' na Honor hajp, dobri su to telefoni ali ipak prehajpovani (kombinacija agresivnog marketinga i forumskog/net hajpa) pa savetujem da Honore koje ''merkas'' ipak probas pre kupovine. Licno H9 nikada ne bih kupio kao zamenu za V20, posebno ne po aktuelnim cenama (pre bih uzeo par meseci star ili nov S7/Edge, sa garancijom, naravno).

Sada nije bas dobar ''termin'' za kupovinu telefona za 400e, problem je to sto 2017. modeli i dalje kostaju preko 400e a nasminkani mid-range modeli (300-400e) kao Honor objektivno nisu bolji od V20, cinjenica je da ne zaostaju previse na vecini polja ali zvuk (DAC+AMP), kamere i ekrani su i dalje prednost za V20.

PS
Ipak da dodam da H8 Pro nisam probao, deluje zanimljivo ali mislim da bih za taj novac pre kupio S7E bez obzira na ''starost'' tog modela.
 
Poslednja izmena:
Honor View 10 465€ kod nas najjeftinije što sam našao.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
problem je što nisi naveo šta ti je dosadilo, nešto konkretno, ili ceo telefon? ako ti je dosadio telefon dosadiće ti i taj drugi isto tako, ali ok, ako voliš da menjaš telefone i to je legitimno...

a konkretni modeli, honor se zaista našao kao neko ko dobro pokriva taj nebranjeni prostor od 300 do 400 evra, i slažem se potpuno sa @hsv.stoned da su ipak malo nahajpovani...honor 9 bi bar meni bio neprihvatljiv sa svojih 5.15 nakon 5.7", po meni je to ipak korak nazad...a honor 8 pro je možda već ozbiljnija konkurencija, ali neke stvari su tu negde, a dosta toga je i dalje bolje na v20...posebno je u toj klasi cena teško naći zvuk i kameru koji su bolji od v20...

u tom smislu možda zaista honor v10 ima potencijala da ti bude nešto novo sa tom svojom AI i da ti ne dosadi brzo, ali mislim da je i to običan gimmick koji u praksi ne donosi bogzna šta...
 
Poslednja izmena:
problem je što nisi naveo šta ti je dosadilo, nešto konkretno, ili ceo telefon? ako ti je dosadio telefon dosadiće ti i taj drugi isto tako, ali ok, ako voliš da menjaš telefone i to je legitimno...

Konkretno mi je dosadio telefon kao uređaj. Imam običaj da menjam mobilni na svakih 6-12 meseci u zavisnosti koliko mi trenutni telefon drži pažnju. krastavac, šta ću kada sam takav :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Tražim da nije step down tj korak u nazad spram V20. Naravno poželjno bi bilo da je iole bolji, ali...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Svaki smartfon brzo dosadi, posebno danas kada su svi veoma slicni hardverski a i po dizajnu. Setite se samo koje su razlike bile nekada, posebno u periodu 2003-2009.
Ako se ne racunaju razlike izmedju fabrickih UI i bloat-a, na polju softvera su razlike minimalne ali android bar nudi ogromne mogucnosti personalizacije pa to u vecoj meri moze da neutralise ''dosadu'' :)

E sad, V20 bar nudi taj dodatni displej (kakav god da je, nekome ce biti veoma upotrebljiv, za neke je ''visak'') i Sabre DAC sa pojacalom a tu je i wide kamera, jeste da je senzor mali, kvalitet fotografija jedva prosecan ali i dalje je to upotrebljivo i zanimljivo za koriscenje.

Zato kazem da je tesko naci bolji a posebno manje dosadan android do 400e, da V30 kosta toliko ili do 450e onda bi ti se isplatio takav apgrejd, ovako samo mozes da pravis ''sidegrade-ove'' a realno i i downgrade-ove na poljima zbog kojih je V20 upravo zanimljiv i pravi razliku u toj klasi.

Ja bih zadrzao V20 bar jos 6 meseci, tek V40 ce doneti primetnu razliku (tu racunam i ostale 2018. flagship modele), jeste da ce biti skupi ali to je ocekivano, ako nista drugo bar ce oboriti cene V30, S8+, U11 itd. na neki prihvatljiv nivo pa onda mozes da menjas fon.

H9 je dobar, izrada je dosta dobra, dizajn zanimljiv i napravljen je da ''glumi'' flagship ali objektivno mislim da je prehajpovan (zato savetujem da probas pre kupovine) i nikada V20 ne bih prodao zbog prelaska na bilo koji Huawei do 400e (ma ni uopste, jedino je M10pro bolji ali ne na polju zvuka), samo bi S7E (sa garancijom) mogao da dodje u obzir jer ima bolji ekran od V20 i sposobniju kameru/kamkorder (uz brzi AF), ostale razlike su male a prednost V20 ostaje dac/amp (pre svega ako neko koristi slusalice vise klase) mada je i S7E odlican na tom polju, posebno za klasicne in-ear (do 100$/evra) koje se najcesce kupuju/koriste.
 
Poslednja izmena:
Pre bih uzeo Mate 10 Pro za 600€ nego bilo koji od ta tri. Između ostalog postalo je stvar principa, neću da im dam više para (bilo kom proizvođaču telefona), preteraše ga s' cenama svi redom. Nekada si za 350€ mogao kupiti nov Note 1, 6 meseci posle izlaska. Koliko sada košta Note 8 npr.?
A novo bih jedino uzimao jer ima previše "kao nov" neiskrenih prodavaca na kp...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nisam komentarisao cenu, odgovorio sam na komentar "Tražim da nije step down tj korak u nazad spram V20" jer je teško biti bolji od tog modela, osim po pitanju baterije i veličine, znam da jeste malo cigla sa glupim dodatnim displejojom koji može da se ugasi, ali V20 je odlična i kvalitetna mašina. S7E je minimum da ideš napred (bolji ekran, kamera i baterija). Nisam hteo da predložim i S6E+/Note 5, teško se nalaze u odličnom stanju, jedino ako nađeš stvarno malo stare i u ekstra stanju (dokaz, račun), oni su i dalje odlični, nabaciš launčer od S8 i vozi. Unikatan i da se razlikuješ od drugih je Xiaomi Mi Mix, imao sam verziju 6/256GB, dva zlatna prstena pozadi, ekran perverzija, izgled perverzija, ekstra radi, baterija po 10 sati ekrana na 2 dana, ali zvuk malo čudan u toku razgovora zbog prenošenja vibracijom (kako god ga staviš ti čuješ, nema veze ni sa koje strane okreneš telefon, ti isto čuješ), baš sam o tome pričao ovde na PP sa @Kidence, isti utisak na istom modelu. Ko se na to navikne, telefon je top. Mix 2 ima zvučnik za razliku od keca, ali se nisam zanimao oko oko njega.
 
Nisu prodavci na KP neposteni (dobro ima i takvih) vec fizicka lica ne mogu za uredjaj da stave nov jer je to rezervisano samo za registrovane firme. Fizicka lica kao opis mogu samo da stave "kao nov".
 
Znam ja to, nego sam mislio na prodavce koji hvale uređaj kao nov/korišćen svega par dana i vraćen u kutiju, a realnost je nešto sasvim drugo.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kad je zvuk u pitanju, nećeš naći ništa no blizu v20, znam jer sam ga probao, i otkinuo na zvuk! Sad imam huawei mate 10 lite, koji ima odličan zvuk, ali, brale, ni blizu v20. Ako je dosada jedini razlog da ga menjaš, to ću da nekako razumem, ali za 400 nećeš moći nešto spektakularno bolje da nađeš.
Naročito od novijih modela. Zvuk i kamera su vrh na v20, ovi sada koji imaju baš to vrhunski su preskupi. Ako možeš, sačekaj do proleća, biće pregršt novih modela, naročito sa većim ekranima a istih dimenzija (ekran 18:9 npr).
 
Honor 8 Pro jeste odličan, ali nije neki upgrade u odnosu na v20.
 
Ajd što bih morao dodati barem 100-150€ da bi upgrade iole imao smisla, već što je cena od V20 toliko pala, da mi prosto krivo kada shvatim koliko malo para mogu da izvučem za njega (iako je očuvan i bez tačkice na sebi). Sviđa mi se Honor 8 Pro i deluje skroz ok tel za te pare (za 380€ sam našao, nov).

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno