Šta je novo?

Jeftin quad core

matke84

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2014
Poruke
396
Poena
195
Planiram kupovinu par jeftinijih komponenti pa imam nedoumicu oko procesora. Gledao sam ponude nasih prodavaca i razmisljam se izmedju nekoliko procesora pa mi treba neki savet. AMD procesori su u pitanju. Athlon x4 840, 845 i 950. 845 i 950 rade na vecoj frekvenciji ali imaju samo 2mb kesa za razliku od 840 koji ima 4mb. Takodje sam video i fx 4300 i 4320 i oni mi se dopadaju sto imaju najvise kesa ali i rade na najvecim frekvencijama. Malu su skuplje jedino ploce za njih bar ono sto nije dno dna. Takodje me zanima vredi li uzimati A8 7600 s'obzirom da uzimam i graficku najverovatnije R7 360. Procesor radi na nesto nizoj frekvenciji ali da li bi dobio nesto u performansama graficke kada bi radile u dual modu (ako uopste mogu da rade)? Svi procesori su sa cenama do 7000 dinara. Sta je od ovoga najbolja kupovina? Hvala unapred na odgovorima i izvinjenje ako sam bio opsiran. :)
 
За те паре једино Pentium G4560, приметно бржи од свега наведеног. Crossfire између графичке и APU-а некад даје чак и спорије резултате него кад је графичка сама. Постоји као опција, али ретко кад функционише како треба. Са AM3+ и FM2+ немаш ни неку реалну могућност касније надоградње.

Ако ти није хитно сачекај неколико недеља па узми Ryzen 3 2200G уместо посебног процесора + графичке. Требало би да има перформансе у рангу GT1030/RX550.
 
Koliko sam video G4560 je dual core. A taman sam pomislio otkud intel quad core za 7000 dinara. :) U svakom salucaju hvala Adame na odogovoru. Svakako vredi razmisliti i o ovom procesoru posto vidim da ima dobre review-e na netu.
 
Poslednja izmena:
Možda ipak Ryzen 5 2400G, po primarnim testovima AMD-a, njegovih Vega 11 CUs ima performase izmedju RX550 i GT1030. Preporučena cena $169. Uz neku A320 ili B350 ploču to bi bila najjeftinija true 4/8 kombinacija.

https://wccftech.com/amd-raven-ridge-ryzen-apu-vega-gpu-graphics-performance/

Kako bi se ponašala u navedenim testiranim igrama od strane AMD-a i drugim paketima programa, možda bi trebalo sačekati izlazak 12. februara i nezavisna testiranja, kojih će sigurno biti.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam video G4560 je dual core. A taman sam pomislio otkud intel quad core za 7000 dinara. :) U svakom salucaju hvala Adame na odogovoru. Svakako vredi razmisliti i o ovom procesoru posto vidim da ima dobre review-e na netu.
Dual Core са Hyperthreading технологијом тако да има 4 thread-a (нити). Много бржи од обичног dual core-a. То је практично преименовани i3 из Skylake/Kabylake генерације. Носи се без проблема и са графичкама из ранга 1050Ti.
 
Ok hvala na pojasnjenju. Voleo bih ipak da dobijem i odgovor od procesora koje sam spomenuo u prvom postu kada bih uzimao koji se namece kao najbolji. Izuzimajuci athlon 950, on mi ne odgovara posto ide na plocu sa ddr4. Video sam na par mesta i 860k ali cisto sumnjam da tog procesora jos ima zaista posto je malo stariji. Hvala.
 
G4560 ili Ryzen APU, ove nazovi quad-ove(iz prvog posta) sa slabim IPC-om ne treba razmatrati, osim polovne za 50ak eura max.
 
Ok hvala na pojasnjenju. Voleo bih ipak da dobijem i odgovor od procesora koje sam spomenuo u prvom postu kada bih uzimao koji se namece kao najbolji. Izuzimajuci athlon 950, on mi ne odgovara posto ide na plocu sa ddr4. Video sam na par mesta i 860k ali cisto sumnjam da tog procesora jos ima zaista posto je malo stariji. Hvala.

A zapravo bi ti taj Athlon 950 bio najbolji jer bi na tu plocu mogao da stavis kasnije neki od Ryzen modela, AMD ce podrzavati platformu do 2020... Ako vec kupujes novo, onda kupi novo. Inace to sto ti hoces imas vec za 100e na oglasima, pun KP i3/i5 konfiguracija koje su redom brze od svih tih AMD Athlona..
 
Hvala savima na odgovorima i predlozima. Ne zamerite sto insistiram na procesorima iz prvog posta. Prosto ogranicen sam sa ddr3 koju sam dobio. Ovo sto planiram je manji upgrade masine. Zato i trazim sto jeftinije. Bice vreme kada ce se uzimati nesto ozbiljnije. Znam da su procesori koje mi vi predlazete i arhitektura istih daleko bolji nego sto sam ja naveo. Ali trenutna je situacija takva iz vise razloga da se moram odluciti za nesto od gore navedenog. Da ne bi dalje gusio sa temom hvala jos jednom svima i pozdrav. :)
 
Pa bar navedi koliko si maksimalno spreman da platiš ako je budžet u pitanju.
 
Nov fx ili athlon x4(ddr3) ne bih ni razmatrao, kao ni novu plocu za njih. Iskljucivo polovne procesore, iskljucivo ako se vec ima ploca i ram i slabiji procesor, pa se radi upgrade platforme.

G4560 se moze uzeti uz ddr3L plocu, ne mora uz ddr4.

Resenja, od najboljeg ka najlosijem:
-polovan i5/i7 i 1155 ploca(eventualno haswell polovan i nova ploca, oko 160e bi izaslo)
-nov G4560 uz ddr3l plocu
-polovan athlon x4/fx 43xx uz polovnu plocu, ne isplati se kupovati novu plocu za fx
-nov athlon x4/fx uz novu/polovnu plocu
 
Poslednja izmena:
Nov fx ili athlon x4(ddr3) ne bih ni razmatrao, kao ni novu plocu za njih. Iskljucivo polovne procesore, iskljucivo ako se vec ima ploca i ram i slabiji procesor, pa se radi upgrade platforme.

G4560 se moze uzeti uz ddr3L plocu, ne mora uz ddr4.

Resenja, od najboljeg ka najlosijem:
-polovan i5/i7 i 1155 ploca(eventualno haswell polovan i nova ploca, oko 160e bi izaslo)
-nov G4560 uz ddr3l plocu
-polovan athlon x4/fx 43xx uz polovnu plocu, ne isplati se kupovati novu plocu za fx
-nov athlon x4/fx uz novu/polovnu plocu
Pa pise hoce samo novo i uz ddr3,cisto sumnjam da ima ddr3l,si citao njegove postove?
 
Poslednja izmena:
Tehnicki ce raditi to, moze da proba malo da smanji ddr3 memorije, a svakako ce proc/ploca biti pod garancijom ako nesto krene po zlu.

Ddr3L i ddr3 imaju iste pinove(isto leziste), @DukeLander ima ddr3 memoriju bocnutu u ddr3l plocu sa G4560 vec duze vreme, ako nesto nije menjao.

Svakako je to bolje nego da da isti novac za athlon x4/fx 43xx..
 
Poslednja izmena:
Covek sigurno nece da eksperimentise nego nesta sigurno i stabilno,naravno best buy polovni i5 2400/500 uz neku polovnu 1155 plocu ali kao uvek sa polovnim stvarima kupuje na svoj rizik.

Edit: moze probati naravno,mada neznamo ni kakvu memoriju ima,mozda su i starije koje default rade na 1.65v.
A gde ima jos na stanju 1151 ploca sa ddr3l?
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne treba probati sa 1.65V memorijom.
Ne znam gde ima na stanju, naveo sam kao primer, svakako bi mu bilo bolje da uzme to nego bilo kakvu kombinaciju sa novim FX/Athlonom, jer ce verovatno biti jeftinije, a bolje su performanse.

1155 ploca+cpu su najbolji izbor definitivno.
 
Nazad
Vrh Dno