Šta je novo?

FRITZ!Box

pajica123

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2011
Poruke
3,269
Poena
325
nisam nasao neku temu o ovim ruterima a vidim da imaju brdo funkcija.. hteo sam da kupim jedan, verovatno polovan FRITZ!Box 7270 v3.

da li ih neko koristi ovde na forumu i kako su se pokazali? na sta obratiti paznju, koji model izabrati?
najbitnije mi je sto ima 5ghz mrezu i zanimljivo mi je sto se moze koristiti fiksni telefon preko njega, koliko sam shvatio moze se i sa mobilnog npr koristiti taj fiksni kada nisam kuci?

Sent from Galaxy S8
 
Pisano je dosta o njima...
Sto se mene tice, vrh su po stabilnosti, signalu i mogucnostima.Ti jeftiniji modeli, koje pominjes, nemaju mogucnost AC moda u wlan-u i ako stavis simultano emitovanje i na 2,4 i na 5GHz, moci ce da se konektuju samo uredjaji koji imaju i jedno i drugo [bas te sam uredjaj i upozori, kad stikliras tu opciju], odlicni su za lose adsl linije,itd
Procitaj uputstva, ima ih po net-u, pa vidi sta ti radi posao..
pozz
 
ostavio bih i telekomov ruter jer koristim iptv i bbtf (i net naravno), fritz bih samo povezao lan kablom sa postojecim zte ruterom..

tako da mi nije bitno da salje simultano signal na obe frekvencije, dovoljno je samo na 5ghz.

da li bih u tom slucaju mogao da racunam na 100+ mbps preko 5ghz wifi?
ovaj mts ruter preko wifi ne prelazi ~30mbps.


Sent from Galaxy S8
 
Probaj...
Svi oni imaju opciju da lan 1 bude wan ulaz i zakaci ga i probaj.5GHz ima nesto manji domet od 2,4, ali to , opet, zavisi, od rasporeda u stanu ili kuci..
pozz
 
Nazad
Vrh Dno