Šta je novo?

Garancija za OLED kod nas

Labello

Slavan
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poruke
4,519
Poena
455
Moja oprema  
Zvuk
Samsung Q800C
Ostale periferije
LG OLED C2 55" & PS5
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Zanima me da li neko zna kolika je garancija kod nas pri kupovini OLED tv-a marke LG?

I da li garancija pokriva ako se javi "BURN" problem? Da li dobijam nov tv, novac ili nikom nista?

Hvala.
 
Haha znaci mozes samo da gledas u bacenih par K eura? :D To samo kod nas moze.. :D
 
Isto je i u Nemackoj, posto je to garancija PROIZVODJACA, a ne garancija zemlje u kojoj kupujes!
 
Znaci uzimaj i pamet u glavu, ne pustaj pink i zadrugu po celi dan inace ces pink logo da vidis non stop.. :D
 
Realno, gde god imas neki statican deo slike dug period vremena (kao sto je logo TV kanala), moze doci do burn in-a.
Samo je pitanje da l' te je manje blam da burn bude u obliku Pinka ili Brazzer logoa :)
 
Hehe, salu na stranu ali ako si malo razuman i koristis tv kako treba, tj. malo povedes racuna, ne bi trebalo da bude ikakvih problema.. Ako se gleda nesto sa staticnim logom ili igra neka igra, ne radis to po celi dan, svaki dan, znaci par sati tv, par sati igra, neki film, serija, i nema brige.. Bar ja tako gledam na ovu OLED novu tehnologiju, a sto se tice Brazzera, dovoljno ce biti neki 4K HDR film sa ribom.. :D
 
objasnio neki lik na jutubu, mozes da vozis golf 2, sipas loz ulje (kakav crni euro dizel) i ne radis servis pa nek tera dok tera, a mozes i da vozis novog bmw-a (ili bilo koji drugi noviji automobil)... za burn in ne mogu nista da kazem, ja nemam ali i ne gledam cesto televiziju. Juce mi ostao desktop dobrih sat+ vremena i nisam imao cak ni image retention (mada je slika tamnija). Citao po netu da ljudi uglavnom stavljaju oled light na 40 i da nema problema. kod mene je za sada na 60, mozda i smanjim na 50. Staticni logo sat dva tri dnevno ne verujem da je problem, ali je problem staticni logo 20h dnevno svaki dan,a pogotovo svetliji logo.

pratiti ovu temu pa cemo videti sta se desava.

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod tih logoa O2(ex B92) ili ko moze da gleda TOP kanal imaju neverovatan beli logo koji mogu da ostanu jedno vreme. Posto imam plazma tv znam da kada gledam snuker i kada naprave one bele linije kao predlog kako da se igra na stolu, desi se IR ali posle izvesnog vremena nestane.
Sve u svemu treba biti oprezan ako se ima OLED tv.
 
Zaboravis na takve sitnice kada vidis kakva je slika. To vazi i za plazmu i za OLED.
I kod mene se na plazmi nazire blago VH1 Classic i Sport Klub :)

Elem, kod nas je sada C7 na kakvom-takvom popustu - oko 3200€. Pre 2-3 nedelje je B7 bio za tu cifru.

Na zapadu, naravno - ~2500€.
Da dripci daju i 5 godina garancije pa moooozda i da se zazmuri za tih 700€ razlike, al' je ta "akcija" prosla...
Duza garancija je obavezna za OLED jer je izgleda prilicno metiljav - po iskustvima korisnika.
 
tada ce vec biti novih modela :) sad kada vidim koliko su cene pale zamalo da me bude zao sto nisam sacekao :d ali nema veze bar sam uzivao u slici...
 
Nisam bas redovan u poslednje vreme - sta "vozis"? :)
 
Lepo. 55" ili 65"?

BTW, cak i kad nije akcija (a iskreno nisam siguran da su akcije ukljucivale OLED-e) produzena garancija se odradjuje preko osiguranja.
 
Kakvog osiguranja, kako ide to tacno?
I ja sam se nadao da ce biti "akcija" za 5 godina garancije kada budem kupovao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Prodavac napravi ugovor sa osiguravajucom kucom tako da se osiguranje vinkulira na kupca.
Naravno, prodavac placa to osiguranje (ako se ne varam, na godisnjem nivou). Cifre nisu bas naivne za OLED koji kosta preko 3k evra - za 5 godina je iznos skoro 10% od netto cene uredjaja (ako prodavac ne sklopi neku vrstu partnerstva sa osiguravajucom kucom).

I klasicne "5 godina produzene garancije" akcije neretko idu na taj nacin.
https://www.produzenagarancija.rs/
https://www.uniqa.rs/Proizvodi/48/Fizicka-lica/Partneri-i-Osiguranje/Produzena-garancija
https://www.uniqa.rs/files/pdf/PUPGKA-IX-2016.pdf
 
Poslednja izmena:
55b7 nekako ima najbolji odnos cene i kvaliteta :) tj ulozeno dobijeno jer mi se ne daje 50% vise za 18% veci ekran :d a i mislio sam da ce mi i ovo biti previse ali vidim da bih se lako navikao i na 65inca :) iskreno najvise me zanima da li ce biti nekog boljitka u smislu kvaliteta slike kod novih modela i near to black performansama, svetlina me toliko i ne zanima jer svetle scene znaju poprilicno da zaslepe ako se gleda u mraku ali ja ne nadjoh nista bitno sem da ce biti ips-a sa faldom (na ovo treba obratiti paznju). tako da sa ovim akcijama i kod nas i kod madjara cena je korektna za ovu "staru" seriju pa ko voli...
 
Poslednja izmena:
18% veca dijagonala, ali 40% veca povrsina.
Ja sam mislio da je 65" optimum, ali ne bih se ni malo bunio sa 77" :)

Morace sledecih godina da se normalizuje cena, ali prodje zivot u cekanju necega...

Ne treba nista jaci brightness.
Nek srede near black performanse (banding i vignetting) i neka bude manje podlozan "burn-in"-u i to je to.
Namerno pod navodnicima jer za razliku od plazmi i CRT-a to nije pravi burn-in - nista nije "sprzeno", ali je efekat vrlo slican.
 
Po ovome sa LG sajta za poslednju akciju zavrsenu u januaru 2018. godine:
http://www.lg.com/rs/5-godina-bez-brige-uhd-ledtv
produzenu garanciju za UHD LED daje sam LG, a za OLED ide ovako kako sam objasnio - preko osiguranja.
http://www.lg.com/rs/televizori/images/Uslovi-Produzena-garancija-OLED.pdf
http://www.lg.com/rs/televizori/images/Uslovi_i_odredbe_5god_UHD.pdf

Zasto to nije unificirano - ne bih znao kasti.
Moguce da ni sam LG ne veruje u trajnost OLED-a :d


BTW, sad je opet u toku akcija (mart-april), ali ne na sve modele - i ne na OLED.
http://www.drtechno.rs/5-godina-garancije-2017-lg-uhd-led-televizore
 
Poslednja izmena:
18% veca dijagonala, ali 40% veca povrsina.
Ja sam mislio da je 65" optimum, ali ne bih se ni malo bunio sa 77" :)

Morace sledecih godina da se normalizuje cena, ali prodje zivot u cekanju necega...

Ne treba nista jaci brightness.
Nek srede near black performanse (banding i vignetting) i neka bude manje podlozan "burn-in"-u i to je to.
Namerno pod navodnicima jer za razliku od plazmi i CRT-a to nije pravi burn-in - nista nije "sprzeno", ali je efekat vrlo slican.

banding neces da primetis, vignetting sta znam ako se bas zagledas, near black moze da se poboljsa kao sto su uradili sony i panasonic na svojim oled modelima (cekamo da vidimo kakav ce biti taj novi alpha9 procesor), a ako nadju resenje za burn in onda je to to, mada je to mana oleda i svake tehnologije koja strujom osvetljava svoj piksel, ne moze se tu nesto posebno uraditi sem smanjivati sanse za isti. Kao ako uzmemo auto i krenemo isti krug da kruzimo 1000 puta ostace trag od guma. Nije za gledanje cnn-a i pinka 20 sati dnevno svaki dan to smo vec videli, a poslednji rtingsov test pokazuje da burn in zavisi od modela do modela tj panela jer cnn na max oled light-u posle 6 nedelja nema burn in, dok zatamljeni cnn ima. filmovi i igrice nemaju nikakav burn in. Kao sto sam vec napomenuo ja imam naviku da ostavim desktop, zamrznutu sliku ili nesto drugo na tvu i po sat dva i nemam ni image retention, a kamoli burn in.
 
Brine me malo samo Sport Klub jer to najvise gledam, a tu su i logo i natpis "direktno" jarko crveni, al' vreme ce pokazati.
Nisam robovao plazma TV-ima - necu ni sada OLED-u.
 
Poslednja izmena:
Pa nema sad nazad. Sa plazmom sam znao da mi OLED donosi poboljsanje - ispostavilo se i vece nego sto sam ocekivao.
LED je u mojim uslovima gledanja (slabo do nikakvo ambijentalno osvetljenje) jos uvek veliko nazadovanje i u odnosu na plazmu, a da ne pricamo o OLED-u.

Videcemo kasnije sta ce da donese Samsung-ova Micro LED tehnologija - pitanje je kada ce uopste izbaciti komercijalni proizvod koji je koristi.
Taman da istekne 5 godina garancije :)
 
Poslednja izmena:
Taman posle "tvojih" 5 godina ako se smanji cena i bude sve ok da pazarim OLED koji bi zamenio postojecu plazmu. :d
Slazem se za ovo kad je SK u pitanju. Po meni imaju sarenis od logoa sa sve najavama prenosa. Trebalo bi negde u Maju da predjem na SBB.
 
Meni danas stigao 55b7.
Kako sam upalio tv, tako sam zaboravio i burnin i garanciju i sve. Pazicu koliko mogu, ako rikne...sta da se radi :D.
 
^ upravo :d previse brige oko necega sto ce mozda biti,a ne mora nikad. cene su sada sasvim korektne u odnosu na ostalu ponudu sto se nudi.


micro led naravno moze doneti dodatno smanjivanje cena cime bi oled i micro led sve ove "premium" led televizore gurnuli u ispod 1000e ali znajuci samsung cena jednog takvog komercialnog proizvoda kada se bude pojavio (verovatno oko 2 godine) bice preko 2-3k evra cime dolazimo na isto. ostaje opet pitanje uglova i burn in-a kod mled da li ce doneti neki boljitak.
 
Hm, nisam gledao neko vreme, zaista su cene LG oleda sada prihvatljive, bar ovo iz Madjarske. Taj 55b7 je sada jeftiniji nego što sam ja platio samsung 55q7f LCD, tako da ja ne bih uopšte razmišljao o burn in-u, ako se desi šta sad', kupiš novi za godinu dve kao što bi svakako i kupio
 
Nazad
Vrh Dno