Šta je novo?

Sta uzeti od zvucnika do 200€?

Recoba20

Čuven
Učlanjen(a)
13.12.2004
Poruke
1,169
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-11500 & ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Red
Matična ploča
Asus TUF GAMING H570-PRO WIFI
RAM
Kingston HyperX Fury Black 4x8GB
GPU
Sapphire Pulse RX 6700 XT
Storage
Kingston KC3000 1TB; 2×Seagate ST4000DM004 4TB
Zvuk
Topping E30, Eris PreSonus E3.5
PSU
EVGA SuperNOVA 650 G6
Kućište
PHANTEKS Eclipse P600S
Monitor
Dell U2312HM
Miš & tastatura
Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050
Laptop
Huawei D15
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pristup internetu
  1. Wireless provajder
Posto nije bilo mesta za zvucnike (iz moja konfiguracija) pri selidbi, sada su mi potrebni novi. Resio sam da uzmem neke malo bolje i da to bude 2.0 sistem. Trebaju mi all-round kompjuterski zvucnici (filmovi, video igre i muzika). Od muzike ce se slusati rock, blues i reggae. House, elektronika i ostala sintetika sigurno nece. :) Za pocetak ce biti povezani na integraljku, a kasnije planiram da uzmem neku kvalitetniju zvucnu kartu. Za oko su mi zapali Pioneer DM-40 i Microlab Solo6c. Gledao sam i neke aktivne studijske monitore JBL, Yamaha, Magnat i sl. ali nisam siguran da li mogu da se povezu na kompjuter a la plug'n'play, pa ne bih da rizikujem. A i pitanje je koliko su adekvatni za ono za sta bih ih koristio. Koje uzeti od navedenih? Preporucujete li neke druge/bolje?
 
220 puta pregledano, a niko glasa da pusti... :(
Anyway, tragajuci za kvalitetnim aktivnim zvucnicima, naleteh na zvucnike firme Acoustique Quality, model M23. U pitanju je ceska kompanija, proizvodnja je ovde u Ceskoj. Recenzije, koje su na ceskom, pune su hvalospeva. (Svaki ciga...) Kostaju slicno kao gorepomenuti Pioneer.
http://www.aq.cz/en/e-shop/active-loudspeakers-144/aq-m23-2420/
Da li je neko cuo za njih?
 
Ja sam juče u Emmi-ju kupio Microlab Solo 7C za 17290din i mada je rano za utiske ali mogu reći da sviraju za sve pare.:smoke:
 
Ne znam koliko sam merodavan da iznosim utiske ako se uzme u obzir da ovakav tip zvucnika prvi put u zivotu koristim. Ukoliko ih uporedim sa zvucnicima iz potpisa, zvuk je totalno drugaciji u smislu boljih srednjih i visokih tonova. Zvuk je jasniji, detaljniji. Ne samo sto jasno cujem sve instrumente, vec je i prostorni dozivljaj zvuka drugaciji. Sve ono sto ranije nisam zapazao u slusanju muzike na prethodnim zvucnicima, sad je sve to doslo do izrazaja sto i ima smisla jer su ovo neki low level studijski monitori. Sa druge strane, izgubio sam niske tonove koji su mnogo bolji na prethodnim zvucnicima (sto i ima smisla jer je u pitanju 2.1 sistem).
Zasto bas ovi zvucnici?
Posto sam bio odustao od Pioneer-a DM-40 i AQ M23, u uzi izbor su usli Microlab B77, Edifier R1280T, M-Audio AV32, Mackie CR3 i Presonus Eris E3.5. Kako nisam bio u mogucnosti da bilo sta od ovih nabrojanih cujem uzivo, oslonio sam se na "slusanje" preko youtube gde postoje i uporedni sound demo-i. Od svih nabrojanih, najbolje su mi zvucali ovi koje sam uzeo. Kasnije sam naleteo i na ovaj review https://fr.audiofanzine.com/enceint...ial/tests/les-enceintes-qui-eris-le-poil.html i dileme vise nije bilo.
 
Nisam još uvek kupio zvučnu kartu,rade na integrisanoj.Sa zvučnicima sam prezadovoljan osim daljinskog koji kao da je od onog fm transmitera što koriste u kolima za muziku sa usb fleša.Visoki i niski tonovi odlični za muziku koju ja slušam(hard rock),što se tiče snage samo jednom sam probao do kraja da pojačam čisto da vidim koliko može u sobi od 20 kvadrata nije moglo da se sedi,hladnjaci na pojačalu jedva mlaki, kod nekog normalnog slušanja se uopšte i ne greju.Ovo mi jedna od boljih kupovina u poslednje vreme i cenim da će ostati kod mene duže vreme.
Gabaritno su poveliki tako da treba voditi o tome računa.
 
Nisam ih probao pre kupovine,oslanjao sam se na iskustva drugih,gledao klipove na YT...
 
Meni ostao u Srbiji microlab 7c... Kupljen bas odavno, možda ima i 10 godina i za svo to vreme zvučnici radili za sve pare sa creative titanium-om... Preteski bili za avion... Nisam hteo da ih prodajem jer mi je to bila jedna od najboljih kupovina.
Karticu sam poneo
 
Nazad
Vrh Dno