Šta je novo?

Kako proveriti da li je laptop namenjen za Americko trziste ?

nikola94

Poštovan
Učlanjen(a)
12.08.2017
Poruke
67
Poena
60
Pozdrav, kao sto u naslovu pise, interesuje me kako proveriti da li je laptop namenjan za Americko ili zapadno evropsko trziste ?

Znam model, serijski broj, product key i jos neke podatke, medjutim ne znam da li je na osnovu toga moguce zakljuciti za koje trziste je namenjen laptop..

U pitanju je samsung laptop
 
Vidi kako se zavrsava ime modela (npr -S03RU ili -A05US), tu je obicno oznaka customizacije za trziste (RU i US kao ocigledni primeri)
 
Za vecinu je dovoljno da potrazis model na GOogle-u i izaci ce ti Support samo za sajta zemlje za koju je namenjen.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima :)

model code: NP305V5A-T05SE

Da li onda ovo znaci da je u pitanju Svedsko trziste ako sam dobro shvatio?
 
A zbog čega je bitno za koje je tržište namenjen? Možda zbog tastature i lokalizacije Windowsa?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima :)

model code: NP305V5A-T05SE

Da li onda ovo znaci da je u pitanju Svedsko trziste ako sam dobro shvatio?

Trebalo bi da je tako. Imaces tastauru sa ponekim cudnim karakterom i svedskim rasporedom i to je manje vise to sto se tice hardverske razlike u odnosu na neki drugi -T05...
 
A zbog čega je bitno za koje je tržište namenjen? Možda zbog tastature i lokalizacije Windowsa?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Nije zbog toga, ako uporedis dva ista proizvoda, npr. dva identicna modela laptopa, smatram da je bolja roba namenjena za Americko i Zapadno Evropsko trziste..
 
Ovo je laptop iz ~2011 - iz koje god da je zemlje, ako i dalje radi, probran je primerak :)
 
Proizveden je martu 2012e mislim (tako pise ispod serial numbera).

Radi kao sat hvala bogu :)
 
Nije zbog toga, ako uporedis dva ista proizvoda, npr. dva identicna modela laptopa, smatram da je bolja roba namenjena za Americko i Zapadno Evropsko trziste..
To nema veze sa istinom. Navodno je nekada davno Toshiba imala "adriatic region" laptopove losijeg kvaliteta ali je i tu bilo mnogo buke a malo cinjenica. Samsung se bas nikada nije bavio time. RU, US. SE i sl kod istog modela kao razliku imaju kodni raspored tastature i to je sve. Evtl. modeli za americko trziste imaju adapter za struju.
 
Nazad
Vrh Dno