Šta je novo?

Boot i hdd

imam vec caddy u laptopu i 750gb hard ..los mi je jedino nesto taj hard ima 70% zdravlja ali sljaka..do duse menjacu caddy uskoro za novi ovaj je sata 2 a stavicu sata 3 caddy...tako cu onda definitivno...za linux 50ak gb i to je to ....


kako bese postoji ona fora da se izvuce nova particija a da ne diram fajlove sa stare??

bice vesela instalacijasa particijama jedino :DD iskljucicu ssd pre nego sto instaliram a mozda uradim i backup

Da, moze, butabilni GParted resava particiju.
 
Ja ti opet ne preporucujem da se mlatis i instaliras standalone linux na USB flash, ok je varijanta preko USB eksternog diska, ali na ustrb brzine. A sto se tice Live linuxa, svi preporucuju Ubuntu, obzirom da se meni licno ne svidja, ovo je od mene preporuka, pa probaj: https://www.slax.org/

usb 3.0 (jos plus nativni intel kontroler) nije usko grlo ni za sata ssd kamoli za mehanicki hdd.
 
imam vec caddy u laptopu i 750gb hard ..los mi je jedino nesto taj hard ima 70% zdravlja ali sljaka..do duse menjacu caddy uskoro za novi ovaj je sata 2 a stavicu sata 3 caddy...

Da li si siguran da je sata3 konektor na koji je bila nakacena optika a sada je prikljucen cady i hdd.
Vrlo cesto u laptopovima stavljaju "radi stednje" sata2 konektor na mesto za optiku.
Proveri.
 
Malo si pomešao termite, SATA2 je isto što i SATA 3Gb/s ilti SATA300 a SATA3 je isto što i SATA 6Gb/s. iliti SATA 600. U obe slike ti pokazuje iste vrednosti, tj. oba su povezana na SATA3 stim što HDD radi na SATA2 brzinama koje su i više nego dovoljne za njega.
 
Nazad
Vrh Dno