Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Najbolja džepa lampa je mobilni telefon, blic sija bolje od 95% tih malih lampi.
Ne bih se bas slozio sa tobom. Ova Jetbeam sto se razmisljam da uzmem sija bas muski. ;) A moze takodje da se koristi i za samoodbranu, dobro dodje.

U pitanju je inace ovaj model.

https://m.gearbest.com/led-flashlights/pp_415473.html?wid=21


@Sirius9
Pa toga se i ja bojim, dal je moguce uopste naci posle tako zamensku bateriju. Inace ova Nitecore zanimljivo bas deluje za te novce. :)
 
Koja je po vama dobra lampa za privezak, dzep? Da je manja ali da zavrsava posao da lepo sija. Meni je za oko zapala ostavio sam i link pre nekoliko mojih postova JetBeam II PRO. Da li vi imate neko misljenje za ovu lampu ili neku preporuki za drugu?

Ta JetBeam II PRO je odlična, i sam se razmišljam da naručim, po meni dosta bolja od Nitecore TIP. Dvoumio sam se između Nitecore TUBE (krastavac, ona je njmanja, baš je za privezak, pogledaj njihov klip na GB, baš je izrživa, mislim da će me nadživeti, pa ne znam više šta da mislim posle one tortire) i Nitecore TIP (nije toliko izdrživa kao TUBE, nije joj zatvoren usb ulaz za punjač što me nervira, znam da ima onaj dodatak, ali on mi narušava izgled i povećava dimenzije, zatim dosta je skuplja nova verzija XP G2 od 6000K - $29.99, pa bolje onda JetBeam II PRO, manje love i više lumena). Kod mene se svelo na Nitecore TIP 6$ (krastavac, to je za privezak, treba mi ponekad nešto da osvetlim u mraku, ključ u bravu ili slično, za to mi ne treba 500Lm) ili JetBeam II PRO. JetBeam II PRO je jača, plus nezgodna, ovaj dodatak za staklo je ubica:
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    38.9 KB · Pregleda: 125
  • 2.JPG
    2.JPG
    34.5 KB · Pregleda: 121
  • 3.JPG
    3.JPG
    19.3 KB · Pregleda: 113
Mada ne volim ja bas nesto integrisane baterije kad vrisnu mogu da bacim celu lampu. Ne znam da li mogu naknadno da se menjaju baterije kod njih, kad odsluze svoje?

Ja sam nekada bio tvrdokorni protivnik integrisanih baterija. Ali kada je u pitanju zaista kvalitetna baterija racunica je jasna. Ako je baterija deklarisana na cca 500 punjenja, neka izdrzi realno 300. Lampa privezak ni pod tackom razno nece biti potrebno puniti cesce od 2x mesecno ( i ovo je "pesimisticno"). Sto znaci da bi zivotni vek ove baterije bio nekih 10-12 godina. Do tada ce biti izmisljen neki CREE XXXXXXL koji ce da osvetljava celu Knez Mihajovu :p

Nego je nama zbog ovih android mobilnih telefona u podsvesti da svaki aparat koji se puni mora to da mu se radi svaki drugi dan.
 
blic sija bolje od 95% tih malih lampi.
Ovo me podseti, kad sam pre nekoliko godina gledao neki auto, skidam ja lampu sa priveska a prodavac već drži neki sony xperia i kaže neka, neka, ja ću. A kad sam uključio lampu, samo je izustio tiho aaaaaa.... Reakcija ljudi koji nisu upoznati sa današnjim lampama, priceless:D Skrećem bajsem u uličicu a ispred čovek sa detetom vrisne detetu PAZI... a trenutak kasnije kad prođem pored, onako iznenadjeno i otegnuto biiiciiikl:D Inače sam promenio nekoliko tih privezak-lampi (nijednu nije moguće kupiti u Srbiji kod kineza, ali nijedna nije ni preterano jaka) i sve su sijale daleko bolje od telefona (a i ne bih ostavljao lampu telefona desetine minuta da svetli). Telefon, naravno da može da posluži, a verovatno i svetli bolje od lampica koje prodaju ovdašnji kinezi.
 
Prednost telefona je sto je uvek pri ruci. Ja ga koristim na poslu stalno kad mi zatreba ali imam dedicated lampu koju koristim onda kada znam da ce lampa zatrebati pa je okacim za kais. Telefon je uvek tu i odradjuje posao. Ja imam potrebu za vise lampi. Nekada sam koristio najmanju i najvecu Mag. koju su proizvodili i bas su me lepo sluzile iako su za danjasnje uslove krajnje smesne a da ne pricam koliko para treba da se napuni ona "pandurka" ;)

Tapatalk
 
ajd da malo proširimo diskusiju: clicky vs twisty? za one koji nisu upoznati, baterijska koja se uključuje na prekidač ili mora da se rotira neki deo kako bi se uključila...pratio sam dosta inostranih polemika, ali kao i u mnogo drugih stvari, stavovi su dosta šareni...ono što je meni bilo zanimljivo je da se twisty smatra pouzdanijim/dugotrajnijim rešenjem, ali se u isto vreme upozorava da se taj rotirajući deo ipak relativno brzo troši od trenja...za prekidače otprilike znamo šta može biti problem...ja uglavnom imam clicky baterijske, ali me zanima nekoliko modela koji su twisty pa rekoh da vidim šta mogu da očekujem...kod twisty problem može biti i uključivanje jednom rukom, naročito kad čovek ima rukavice itd...

drugi deo su baterijske koje imaju taster sa strane napred, ne na repu baterijske kao većina...mnogi se žale da hoće same da se uključe u rancu/torbi, iako navodno imaju lock mehanizme, što može biti zeznuto za lion baterijske koje mogu da se isprazne ispod željenog nivoa a onda su potencijalna bomba...kakvo je vaše iskustvo/mišljenje?
 
Ne znam da li je greška na sajtu GB, ali evo najjeftinija opcija za plavi Nitecore TIP model 2017, CREE XP-G2 S3 6500K:
https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_434463.html?wid=21
$20.21
Kod za sve lampe 12%: GB17LED
Skida na: $17.78
Kada gledam preko apkikacije ta lampa kosta u gray varijatni 16,99$, a ovako preko browser-a je ta cena koju si naveo.

I kad ukucam ovaj kod za onu Jetbam II Pro on mi poveca cenu u odnosu koliko kosta sad lampa na popustu. Izgleda on obracunava ovaj popust na prvu cenu bez popusta, a ne na ovu sa popustom.

Pa koja po vama bolja onda varijanta izmedju ove dve ili jel ima jos neko neki predlog?



@[SAJ]ber Kurajber

Kad vec spomenu pandurku. Koja je isto dobra tako neka veca lampa za kola? Da li ima nesto da se poruci kod nas neka kopija da nije preskupa ili od kineza? Imao je od mog drugara cale jednu takvu Police iz USA, dobro dodje tako nesto u kolima imati zbog raznih ****** vozaca. :)
 
Ja lično ne volim twisty, uvrni-odvrni pa ponovi to 3 puta da bi promenio režim rada, ajde za lampe koje su ON-OFF tj. imaju jedan mod ali ova moja ima 3 ali posluži, na poslu kad se treba zavući negde iza mašine isl. Ugodnost upotrebe kod twistija zavisi od toga koliko su navoji precizno napravljeni + navoj mora biti anodiziran (u većini slučajeva) tako da pri izradi moraš računati koliko će anodizacija dodati na navoj, toliko ga napraviti širim da bi kad sve bude gotovo bio tzv. snug fit tj. da kad malo odvrneš glavu lampe ista ne bi imala lufta i šetala/klackala se levo desno.
A tu je i ono što si pomenuo za upotrebu jednom rukom, može biti nezgodno naročito ako je lampa više glatka tj. ima nekih "zareza" ili je "knurlovana" ali nedovoljno.
Jedina koju apsolutno obožavam a twisti je uravljanje to je Quantum SS, mnogo dobra i lepo napravljena lampica :D

Ove što imaju dva tastera tj. prekidač nazad i taster napred (nitecore ima par opcija gde su napred dva tastera, EC serija recimo) su mi mnogo zgodnije i prirodnije za držanje i upotrebu.
tea3WXg.jpg c135c81c-ad2e-480d-ac43-7041cc163d24.jpg


vs


OPX-450A_hand-held.jpg

Kod lampi koje imaju samo elektronski taster napred možda i postoji šansa da se uključe same, zato su kod novog TIP-a uradili onaj režim gde lampa radi 30 sekundi po uključivanju pa se ugasi jer su predpostavili da će stajati u džepu sa ključevima ali kad imaš lampu koja ima pozadi kliki prekidač i napred taster mislim da su šanse da se uključi sama jako male. Pored toga kvalitetna lampa nikad neće isprazniti bateriju ispod dozvoljenog nivo to mogu samo Police i slične jeftine verzije koje se prodaju kod nas.
Meni se recimo nikad lampa nije sama uključila.

U vezi Jetbam II Pro koju spominjete, ja sam razmišljao da je uzmem prošle godine i razmišljao, mnogo lepo izgleda, ali sam odustao pre svega zbog baterije koju nije lako nabaviti, ne može da se uveze a kod nas košta isto kao 18650 a kapacitet je znatno znatno manji, plus ima puno lampi koje su neznatno veće a ipak koriste 18650 bateriju, ne moraju da budu ni jače ali sam tip baterije koju koriste je prednost kod nas gde je teško nabavljati baterije. Pored toga ona kruna je samo za estetiku, u većini slučajeva će u džepu smetati a ako vas neko napadne teško da ćete imati vremena da skinete krunu sa lampe, okrenete je, zašrafite i nabodete protivnika iz blizine :D Za svrhu odbrane po meni mnogo efikasnije rešenje je tejzer, uzmete na ebaju elektroniku za 3-4$ spojite na 18650 bateriju, dodate prekidač i neko kućište i huala :D nije toliko efikasan ali kad napadač čuje onaj zvuk varničenja 3 puta će razmisliti da li će napraviti korak napred ili nazad :D
 
Poslednja izmena:
Pa jel imas ti neki onda predlog za te manje lampe slicne kao sto je ova Jetbeam ili ona Nitecore ali da radi sa 18650 baterijama i eventualno da mogu da posluze za samoodbranu? Sto se tice baterija sto koristi Jetbeam II Pro mogu da se nadju kod nas al su skupe i sto kazes manji je dosta kapacitet oko 600mah.
 
Pa bilo je nekih baterija-palica. Vidjao sam neke u obliku manje bejzbolke. U svakom slucaju nije me zanimalo. Posebno se ne slazem s tim agresivnim vozacima. Treba izbegavati nasilje ;)

Btw, ja sam za dugme pozadi. Nekako mi deluje najsigurnije, treba mi samo jedna ruka itd. U principu kada mi je za kaisem, prvo je upalim prstom pa je onda skidam s kaisa. Smorio bih se da je drugacije. Ove na okretanje me tek ne zanimaju, necu da moram da koristim obe ruke.
 
Poslednja izmena:
Nije niko za nasilje ali valja imati nekad pored sebe takvu lampu-palicu. ;)
Da li zna neko mozda gde moze takva neka lampa da se naruci sa alija ili gb ili mozda ima kod nas? I koje baterije one koriste jel isto ove 18650 ili neke druge?
Da li je uopste neko imao iskustva sa takvim lampama(palice)?
 
@Sirius je lepo opisao kako radi šoker/tejzer, ja sam pre za tako nešto, nego da vučeš toljagu. Osim ako nije u kolima, pa kad te zaustavi neko za bejzbolku kažeš "deca se igrala m@mu im, zaboravila u autu, videće kad dođem kući i oni i majka" :D Skoro z@jebno kad izvučeš tejzer i krene da pušta "munje". Sam zvuk nije prijatan i ideš dva koraka nazad.
 
Nisi umeo sam da nadjes? Evo, za deset sekundi na fonu: Baseball Bat LED Flashlight 2000Lumens CREE XML-T6 Super Bright Baton Torch for Emergency and Self Defense
http://s.aliexpress.com/qAZf67je?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Tapatalk
Nije da nisam umeo nego sam hteo sa vama da vidim za neku preporuku. ;)
Ovo je bas prava bejzbolka koja svetli. :d
Ja sam vise mislio da izgleda kao lampa samo veca, da ima onako oblu glavu a dugacko telo, slicno kao police lampe sto su pre davno bile se kupe. :) Tako da i ako te pandur zaustavi i legitimise, da ne moze da te kazni i pise neku kaznu jer nosis lampu a ne bejzbolku. :)
Svakako to ne bi nosao sa sobom uvek, nego drzao u kolima. Znam iz licnog iskustva imao sam bas bas neprijatnih situacija, al da ne duzim i ne gusim. :)
 
Pa onda kupis staru mag pandurku? Ako ce da stoji u kolima onda je nebitno ni dali radi vec dali moze da se vrsi nasilje njome? :d

Tapatalk
 
Možda ćete misliti da izmišljam, ali ispričaću vam jedan neverovatan primer koji nikad neću zaboraviti i zbog čega uvek treba biti oprezan čak i kad ste 100% sigurni da ste u pravu!
Čovek koji ima 2x2m (trenirao razne borilačke sportove a u to vreme nije izlazio iz teretane) mi priča kako je popizdeo zbog nekog u saobraćaju (zaista se ne sećam šta je bilo u pitanju) i da nije tada vozio trudnu ženu, pratio bi ga i ubio boga u njemu. A poznajući ga i videvši koliko je bio potrešen i ako je to bilo prethodni dan verujem da bi! Kažem ne sećam se šta je bilo u pitanju, ali se sećam da je na mene ostavilo utisak koliko je on bio uzrujan zbog toga - treba uvek izbegavati nerviranje, a pogotovo u saobraćaju!
E sad ono najbitnije, taj isti čovek me jednom vozio, nailazimo na raskrsnicu, crveno svetlo. Međutim, mi skrećemo desno, a za desno je zeleno - naravno, uslovno zeleno i on počinje da pizdi i psuje kako je nama zeleno a niko neće da nas pusti!!! A ja se setim onog davnog dogadjaja i razmišljam da li je onaj jadnik stvarno napravio neki prekršaj ili je ovaj to samo tako proizvoljno protumačio...

Kažem vam, pamet u glavu i ako ste 100% u pravu...

A da se vratim na temu, što kaže SAJ uzmi maglite čak i ona 3D je sasvim dovoljna. Medjutim, teško ćeš naći neku jeftinu čak i da nije led. Tako da ti je mnogo jeftinije da staviš francuski ključ ispod sedišta. I niko ne može da ti prigovori što ga nosiš u autu.
Ovo naravno ako baš želiš da nekom prospeš mozak, slomiš kosti ili naneseš druge teške telesne povrede, u slučaju da samo želiš da onesposobiš napadača onda kao što ti rekoše šoker, ili sprej ili u duhu teme neka lampa sa jakim strobom:)
 
Poslednja izmena:
ljudi, ova tema ode u borilacke vestine, samoodbranu, slike pandura sa pistoljima, ratovanje u urbanim uslovima, ajd iskulirajte malo...ja mislio kompjuterasi fini mirni ljudi kad ono svi se spremaju za neku frku [emoji50] mozda je bolje da ovu raspravu vodite na nekim kung fu forumima i onima za urbano prezivljavanje, valjda ima takvih i kod nas...ali reci cu samo ovo, ne nosi se baterijska u gun fight, zato pazite sta radite...da ne citamo u novinama, ej neki kompjuteras krenuo na mene sa baterijskom, mos misliti, valjda da me gadja s njom, hahaha...
 
E takvu je ovaj cale od ortaka uvek drzao u kolima, bas tu Maglite. Hvala vam na pomoci. Nisam znao tacno koji je model. Ja sam gledao neke na gearbestu te duze lampe sa duzim telom oko 50cm ali nisam znao sta da porucim.
Mada ako neko ima predlog odatle neku led lampu koja ujedno i dobro baca snop neka predlozi? Bitno minje da ima cvrsto telo ali i da baca jak snop svetla. :)
Niko nije za nasilje ali kad ti neko izadje iz kola i jos je kriv on i krene na tebe da te s namerom bije sta tebi preostaje ili da bezis ako mozes ili da ga presretnes i pokusas da ga urazumis koliko je moguce ako ne onda poslednja alternativa je ovo u samoodbrani. No da ne idemo previse u off.
Samo sam pitao za te duze cvrsce lampe koje su dobre ali i ujedno koje bacaju dobar snop. Opet lampa ti uvek zatreba i na putu pa zbog toga sam mislio i da ima i jako svetlo. :)
 
Ključ za točkove umesto u gepek staviš ispod sedišta i biće ti dovoljno, takođe i dizalica može poslužiti. Mada o takvim stvarima ne treba misliti, jer ih tako prizivamo.
 
Mada o takvim stvarima ne treba misliti, jer ih tako prizivamo.
Najtačnije rečeno!!!
I što kaže Altru manimo se teme samoodbrane (mada strobo baš i služi u tu svrhu)

@stolex, vezano za lampu u kolima, čitao sam na biciklističkim forumima da ljudi vole da nose jake (mislim jako svetle) lampe zbog toga da "raznim ***** vozačima" sa dugim (ili bolje rečeno lošim xenon, led svetlima) svetle u oči... iskreno nisam ni najmanje u tom fazonu. Ali me živo zanima čemu jaka lampa u autu? Ja imam više malih jakih lampi, ali ni jednu ne držim u autu. Već jednu čeonu (za na glavu) koja je iskreno medju najslabijima koje imam ali opet i više nego dovoljna za zamenu točka i sl. kao i za bilo kakvo signaliziranje (ima i neku crvenu plastiku sa strane koja se navuče pa daje crveno svetlo:)), ma jeftina skroz ali za auto ne vidim potrebu za boljom. Imam recimo baš tu 3d led maglite, ona može glat da zameni far na autu, ali iskreno čak i da mi crkne far, ne bi koristio lampu umesto fara:) Ne koristim često lampu u autu tako da su i ovoj čeonoj izvadjene baterije (3xAAA) i stoje u kutijici pored.
 
@Dejan.
Ne mislis naravno ali po meni uvek covek treba biti spreman za bilo koju situaciju.

@Jeremy
Dobro me podseti da uzmem i neku lampu za glavu. Vala valja to imati i kuci i u kolima kada se neki kvar desi.
Jel imas neku preporuku koja je dobra lampa? Vidim ima razno raznih modela na GB i Aliju, pa sam odatle mislio nesto i da porucim.

I kako se moze prepoznati kopija od originala Maglite? Ili su ovo danas sve kopije? Vidim da na kp ima za nekih 20€-35€, a slicne cene su i na ebay-u. I vidim kao da je moguce zameniti onu obicnu sijalicu za led kod njih.
 
Poslednja izmena:
Kakve su LiitoKala baterije?
 
Meni je onaj kinez rekao da su kao Panasonic isto su Made in Japan, samo su brendirane na Liitokala.
Narucio sam dva komada sa onog linka sto je neko ostavio pre nekoliko postova, pa da vidim da li ce ih isporuciti na kraju za Serbistan.
 
Iako sam pricao da mi ne trebaju i ja sam porucio 2 kom, pa nikad nisu bile jeftinije(8.4$-2kom)...:)
Ja inace, imam vec 2kom, te liitokala kupljene prosle godine, kod drugog prodavca na Aliexpress-u(liitocala factory store) i bile su skuplje, nego sada ove porucene.
Isto mislim da su to Panasonic, samo brendirane na Liitokala, merio sam im i kapacitet, samo da pronadjem slike...

Evo slika:
 

Prilozi

  • 20170628_121158.jpg
    20170628_121158.jpg
    516.3 KB · Pregleda: 106
  • 20170628_121005.jpg
    20170628_121005.jpg
    331.1 KB · Pregleda: 99
  • 20170628_121131.jpg
    20170628_121131.jpg
    363.8 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
Od kog prodavca si ti narucio te Liitokala baterije? Ostavi link pa da svi znamo. :) Mene su dva komada izasla 11$ sa pcb zastitom sto opet i nije neka cena. :) Kod nas 1 kom kosta 12€. Inace po komentarima tamo svi koji su merili su isto rekli da imaju pravi kapacitet od 3400mah.
 
Meni je onaj kinez rekao da su kao Panasonic isto su Made in Japan, samo su brendirane na Liitokala.
Narucio sam dva komada sa onog linka sto je neko ostavio pre nekoliko postova, pa da vidim da li ce ih isporuciti na kraju za Serbistan.
Kada si naručio? Koliko čekaš da pošalje?
 
Ovde sam uzeo prve 2, postarina je bila daleko manja nego sada.
https://www.aliexpress.com/item/4PC...ected-Batteries-with-PCB-For/32304934813.html
A, objasnio sam u onom postu kako da se skinu jos 3$ u Aliexpress aplikaciji...:)
Kako se skine jos 3$? Nisam video da si u proslom postu objasnio. :) Ovi bas muski naplacuju slanje. :)

@Ivan I.
Narucio sam pre neki dan, ali si bas tad otisli na raspust. Poslace mi navodno kada se vrate 20og, tako su mi napisali u poruci. Pa cu da vidim da li su uopste i poslate i da li ce mi stici. Narucio sam dve cisto za proveru. Pa ako prodje sve narucio bi jos dve i dosta mi za sad. :D
 
Ovde sam uzeo prve 2, postarina je bila daleko manja nego sada.
https://www.aliexpress.com/item/4PC...ected-Batteries-with-PCB-For/32304934813.html
A, objasnio sam u onom postu kako da se skinu jos 3$ u Aliexpress aplikaciji...:)
Pogledaj feedback, lik je uporedio sa original ncr18650b baš odudaraju

926c2efb0cb7bbfa4ce1d149b6821edb.jpg
22ca2883ad5044ae9683a1c8aecd14ef.jpg
7b5735c8d5526a1264d4d0013141f200.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno