Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Ja bih kupio ono svetlo sto ide u steker, znaci bas nocno svetlo. Utakne se u uticnicu i to je to.

Kad si već pomenuo ovo, baš sad tražim neke sijalice, prvi put vidim to, mislio sam da je E14 kad ono još manje. Prvi put se srećem sa E12 navojem. Zna li neko ima li da se nađe negde takva sijalica u boji? Ako ne onda može i obična. Potražiću narednih dana u mikroprincu i kelco ne znam gde još da gledam.
 
E12 grla su sijalice za frizidere i sporete, znaci specificna namena i sad znas u kojim radnjama da trazis, ne verujem da to ima u boji
 
A da gi ofarbam nečim haha. Mada nebitno, te su ružne znam kupovao sam za frižider.

Ma postoje i lepe led E12 tople 3000k i raznih oblika, baš odgovarajuće za ovo noćno šteker svetlo za štimung atmosferu, samo što to što sam našao je veleprodaja i ne znam gde da ih pronađem da kupim jedan komad. A oni mi naravno ne odgovaraju na mail da mi kažu kod koga mogu kupiti njihovu robu.

http://www.deltex.rs/rasvete/led-sijalice
 
Jel se ponovio neko skoro sa lampicom ? :)
Zamrla nam tema pa da je ozivim malo
 
Što se mene tiče ja nabavio baterijske lampe za svaku torbu, ranac i fioku i sad nema kud dalje... Mislim, uvek ima ali nisam baš toliko zaluđen da pravim kolekciju od 50 lampi...
 
Bolje dodati neki dolar za Convoy S2+ od tih sa zumom koji ničemu ne služi.


Jel kupio još neko punjive AA baterije u Lidlu? Bila je akcija 4kom 2400mAh za 399din. Merio sam ih i teže su od Eneloop baterija od 2000mAh ali ih nisam detaljno testirao.
 
Neko je vec kacio merenja u temi o baterijama
 
Za te lidlove baterije ima mnogo testova na netu, a rezultati se bitno razlikuju oko 1000mAh ili oko 2000mAh a nema ništa između . Pitanje je da li su nama zapale bolje ili lošije.
 
Proverice neko od kolega sa foruma uveren sam.
 
Merio sam im kapacitet punjacem Lii 500, pokazuje blizu tih 2400mAh.
 
Ondak je to odlično za smešne novce, pa nek drže i 10 punjenja isplati se.

Kakav je taj lii 500 punjač? Treba mi jedan univerzalni tog tipa.
 
Convoy s2+ je 9.99 na Gearbestu sa kuponom sa coupounsfromchina.com, a mnogo je ozbiljnija sprava od tih krševa sa kojim se igraš.
 
Da li ima neka best buy koja može da se koristi i kao svetlo kad nestane struje?

Vidim da S2+ ide bez baterije, a one su kod nas paprene. Gde i njih uzimate i kako punite? Jel može direktno preko lampe? Koliko dugo može da izdrži?
 
Ja sam bas za takve neke potrebe uzeo xiaomi lampu, evo ovde je bas lik poredio convoy s2 i xiaomi (mada ga nista ne razumem)
Xiaomi lampa je verovatno slabija ali sam je platio svega 10$ takod da u poredjenju sa convoy ona kosta duplo jeftinije i ima sve sto mi treba jer me nije zanimalo nikakvi punjaci niti dodatna baterija, plus ima moze i da bude battery bank opciju koji mi takodje ne treba ali ne smeta.

 
Da li ima neka best buy koja može da se koristi i kao svetlo kad nestane struje?

Vidim da S2+ ide bez baterije, a one su kod nas paprene. Gde i njih uzimate i kako punite? Jel može direktno preko lampe? Koliko dugo može da izdrži?

- Svaka baterijska lampa može da se koristi kao svetlo kad nestane struje. To joj je funkcija = proizvodnja svetla bez struje...
- Slanje baterija iz Kine je veoma komplikovano, teško da ćeš naći nekog da ti pošalje ili da kupiš lampu u kojoj je baterija ugrađena kao ta xiaomi lapa.
- Ja baterije punim u punjaču, čak i ako lampa ima opciju punjenja, punjač je bolja opcija.
- Može da se puni i direktno preko lampa AKO lampa ima tu opciju
- Koliko dugo može da izdrži ŠTA? Lampa da radi? To zavisi od intenziteta svetlosti koji si izabrao i kapaciteta baterije koju koristiš i stanja baterije na početku upotrebe (ako je baterija bila polu-puna.... shvataš poentu).

Mislim da je ova Xiaomi lampa dobra kao all around rešenje za one koji neće previše da se udubljuju u tematiku već samo hoće rešenje koje će da radi.
 
Zavisi za sta mu je potrebna lampa i koliko je spreman da odvoji...

S2+ sa Biscotti fw-om je odlicna budzet opcija, basic i gateway u 18650 lampe. Preporuka da se uzme sa Alija u Convoy store-u direktno od Simon-a (dizajnera lampe) - preporuka za verziju sa 6x7135 drajverima, sa metalnim dugmetom i 3d Led-om na 5000k (NW) -jer se manje zagreva
Zanflare F1 (nesto glomaznija ali ima usb konektor za punjenje, overcharge & overheating protection) je isto dobra opcija i krece se oko ~15$ na popustu ali im je QC problematican (prednje dugme za menjanje modova, zveckanje, rikavanje usb porta/switcheva), CW je bolja opcija. Imao jednu, otarasio se zbog QC problema
Na Banggood-u ima Astrolux S1/ BLF A6 (budgetliteforum - za entuzijaste) - koprodukcija sa istim sajtom (BLF-Banggood), prakticno ista fleksa (S1/A6 moze da se nadje za ispod 20$) i bolja opcija od S2+ zbog boljih modova (fw-a) i kompaktnosti ali nema overheat protekciju (kao ni s2+). (uskoro planiram da nabavim posto je nasiroko hvaljen kinez)
Sofirn je isto solidna opcija (SP31/32). Izbacili su i v2 seriju kojoj su poboljsali izradu i dugmice. v2 ima paket sa 18650 baterijom i punjacem, dosta je trenutno hvale

Ako ima kinte onda bezkompromisno preporucujem Thrunite, Nitecore i Olight (papreno su skupe ali opravdavaju cenu zbog garancije i bolje izrade). Trenutno vozim kao EDC S1 Mini baton od Olighta. Imao sam takodje i Nitecore TN4A (4xAA baterije). Takodje kinezi imaju par solidnih kopija iste (On the Road M3, Utorch ut01 i t1 mini)

U principu kao najbolji budget all-rounder je Zanflare F1 jer dobija dosta propratnog paketa... Convoy S9 isto nije los

Ako koristi u zatvorenom prostoru onda mu vise treba flood tip baterijske (kao sto je S1mini, ut01 - koristi 1xAA, OTN m3), ako je koristi napolju onda thrower ( tipa convoy s2+/s9/c8 ili ove druge gore navedene)...

Takodje mora da pripazi za 18650 je mogu biti vrlo rizicke pri punjenju, pregrevanju...
 
Poslednja izmena:
Da li ima neka best buy koja može da se koristi i kao svetlo kad nestane struje?

Vidim da S2+ ide bez baterije, a one su kod nas paprene. Gde i njih uzimate i kako punite? Jel može direktno preko lampe? Koliko dugo može da izdrži?

pretpostavljam da si mislio na bateriju koja ima 2 led sijalice, jednu za daljinu, a jednu da se stavi recimo na sto i da osvetljava siroko prostoriju.
Ako ti ne treba neke ekstra izvikane, pogledaj ovu za male pare. Takodje imas varijacije na aliju, vece, jace itd :

https://www.aliexpress.com/item/800...710.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5ea22e0eyCzIrl
 
Da li kod nas ima negde da se kupi kvalitetan balans/zaštita za 4S baterije (4S BMS)? Našao sam jedino na oglasima kineske i ja sam ih kupovao sa aliexpresa ali su bas losi...
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je kod nas ali imaš na ebaju koliko hoćeš ali sa balansiranjem su skuplje, za 2S koju sam ja uzimao bila je 7$ tako da za 4S ne bi očekivao cenu ispod 15$
 
Koji je bolji od Liitikala lii-500 i lii-pd4? Jel oba mogu da testiraju kapacitet i ispravnost baterije? Jel neki ima neku veliku prednost u odnosu na drugi?

Rekoh da uzmem sada na aliju dok je kao ovaj popust, mada mi ne deluju nesto jeftinije.
 
Lii-500 je bolji ako ti je važno merenje kapaciteta baterije jer ima NOR test ( jako dugo traje). Dok ovaj drugi meri koliko je napunio baterju, a ne kapacitet baterije.
 
Nazad
Vrh Dno