Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Pa za 5 dana teško da će i jedna baterija da procuri. Ako sam dobro razumeo tebi baterija nije ni procurela u uredjaju vec u pakovanju jer držiš veću količinu na stanju? pa to i nije neki problem tj mnogo veći je kad procuri u uredjaju pa ga urniše [emoji11]

Ps
Punjive ne privata jer je kod njih napon 1.2V a ne 1.5 kao kod običnih AA tj uredjaj je osetljiv na vrednost napona [emoji41]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Convoy C8, kako memorisati da se uvek ista jačina sija kada se pali? Model ima memorijsku funkciju. Ne uspevam.
 
Ne znam moze li ovo da pomogne, ali je navedeno na Ali-ju, pa:
(1)Mode memory function: if the flashlight is turned on more than 3seconds ,current mode can be memoried.Turn it off and then turn it on ,still the original mode.
if less than 3seconds ,Turn it off and then turn it on ,it goes into the next mode.
 
Mislim da je Ivan uzeo "srebrnu" sa biskotijem gde je malo komplikovanije izabrati opcije naročito ako si dobio drajver sa falinkom (bilo je par serija, baš ih je bilo teško podešavati jer je tajming za "blinkove" bio znatno kraći nego što je trebalo).
 
Jeste srebrna. Šta je rešenje? nNe uspevam ni ako zadžim ni 3 ni 5 sekundi. Prvi put ovo i pokušavam na ovakvoj lampi.
 
Convoy C8, kako memorisati da se uvek ista jačina sija kada se pali? Model ima memorijsku funkciju. Ne uspevam.
Kako ne uspevas? Upalis lampu, izaberes jacinu koju hoces, pustis je da radi 3 sekunde... Gotovo. Ugasi je i u pali, bice na istoj jacini. Ako je odmah posle tog paljenja ugasis promenice snagu. Ne mozes da memorises fiksno na jednu jacinu vec pamti poslednju ako je koriscena bar 3 sekunde. Ne znam dali sam bio dovoljno jasan ali ako nisam pitaj slobodno, pa cu ponovo.

Tapatalk
 
Uh, biskoti je. Prvi put nije jednostavno dok ne uđeš u foru.
Imaš na stranici skroz dole dijagram kako menjaš modove i opcije...
Verovatno imaš revers kliki prkidač, (lakše je sa forward klikijem).
Uglavnom, upali lampu, onda pritiskaj prekidač 10+puta, prestaće da sija, ali nemoj da klikćeš on-off non stop nego samo blago stiskaj prekidač da izgubi kontakt samo, ne i da klikne, kad prestane da daje svetlo pusti prekidač (lampa je uključena ako si sve odradio kako treba), blinknuće jednom sporo pa kratka pauza, onda serija brzih blinkova pa malkice duža pauza pa dva spora blinka pa pauza i onda opet serija jako brzih blinkova, e tokom ove druge serije brzih blinkova ugasi lampu. Tako de/aktiviraš memoriju.

Srećno :d
 
Poslednja izmena:
Dugaru stigla Astrolux C8. Lampa "zavaruje" koliko daleko baca svetlost. Ali definitivno ima felerican famozni BLF A6 drajver. Moze da radi samo u rezimu sa 7 modova. Nikakvo kliktanje nece da ga prebaci u rezim sa 4 moda. Ovo je vec drugi put da drugarima narucujem kineske lampe sa ekstremnim popustima i oba puta problem. Ili sam ja baksuz :d ili ovi kvarni kineski proizvodjaci obaraju cene samo kad im se pojavi serija sa visokim procentom skarta.
 
Uh, biskoti je. Prvi put nije jednostavno dok ne uđeš u foru.
Imaš na stranici skroz dole dijagram kako menjaš modove i opcije...
Verovatno imaš revers kliki prkidač, (lakše je sa forward klikijem).
Uglavnom, upali lampu, onda pritiskaj prekidač 10+puta, prestaće da sija, ali nemoj da klikćeš on-off non stop nego samo blago stiskaj prekidač da izgubi kontakt samo, ne i da klikne, kad prestane da daje svetlo pusti prekidač (lampa je uključena ako si sve odradio kako treba), blinknuće jednom sporo pa kratka pauza, onda serija brzih blinkova pa malkice duža pauza pa dva spora blinka pa pauza i onda opet serija jako brzih blinkova, e tokom ove druge serije brzih blinkova ugasi lampu. Tako de/aktiviraš memoriju.

Srećno :d

Uspelo iz prve. Dugujem piće bar.

Odlična je izrada C8, lepo je izrađena zaista, ogroman dobačaj ima. Nitecore P15 je bolje izrade i deluje ozboljnije od C8.
Nisam probao Nitecore P15, za nju treba 18650 sa nekim ispupčenjem ili pcb (ako sam dobro skapirao po netu), to nemam, ne mogu da uporedim sa C8:
 

Prilozi

  • 20180308_183716.jpg
    20180308_183716.jpg
    1,023 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
To je reverse polatiry zaštita, treba ti button top baterija ili
cepneš malo alu folije, napraviš kuglicu, stisneš je tamo u lampu i huala, we have a light :D
 
Hvala! Upravo sam probao, radi, bilo mi je bitno da znam da je P15 ispravna i da sija. Kakve još magije znaš? :d
Znači tako, zaštita od obrnutg polariteta je alu folija :d
alu folija baterija.jpg


Bio sam juče u Triax na NBGD u Belvilu, da probam njihov baterije, prežaliću 650 din ako ne valja, ako valja vratiću se po još. Imali su ravne 18650 baterije, na sajtu je cena 650din od 2200mAh, ali, košta 1000 din sa zašitiom obrnutog polariteta, odnosno sa ispupčenjem na bateriji koje je potrebno za Nitecore P15, razmišljam se 350 din za ispupčenje/zaštitu? Razmišljam se jer znam da u drugogoj radnji to rade besplatno i gotovo je dok se plati račun. Izađem iz radnje, ali se vratim, hajde kad sam došao već do Belvila iz drugog dela grada, a i da vidim kakve su baterije. Vratim se u radnju, ljubazni gospodin koji radi u radnji traži mi da ostavim lamu, da oni testiraju i to završe?! Molim? Pozvaće me kada to urade. Tu sam se iznervirao, prvo treba ponovo da se vraćam do Belvila iz drugog dela grada? Ljudi, pa niste vi preko ulice, po gužvi ponovo da se vraćam i cimam po BG, pa koliko izađe onda ta baterija? Druga stvar, rekao sam da je u drugoj radnji gotovo veoma brzo gotovo na licu mesta. zašto bih kod vas čekao? Treće, šta ima da testiraju moju lampu? Valjda treba oni da prodaju njihovu ispravnu i testuranu bateriju. Bili su ljubazni i kulturni, ali procedura je očajna, u startu odbila redovnu mušteriju.
 
Ne, ne, ne šinko, pobrkali smo lončiće :D

na lampi je kontakt za + upušten, tj. ona crna plastika okolo je iznad nivoa kontakta za + tako da ako slučajno obrneš bateriju i prvo staviš - (minus) kraj koji je ravan na svakoj bateriji, on neće napraviti kontakt. Znači ta crna plastika na lampi je zaštita od obrnutog polariteta baterije a alu folija bi se mogla nazvati hakom protiv zaštiti od obrnutog polariteta :d
Još je bolje ako imaš bakarnu foliju a nju možeš da izvadiš iz roknutih 18650 baterija, isprazniš ih na 0V, otvoriš polako da ne bi uništio sadržaj i izvučeš bakarnu foliju...

Baterije nemaju zaštitu od obrnutog polariteta.
Zaštićene baterije imaju elektroniku koja ih štiti od:
- pražnjenja ispod dozvoljenog nivoa - isključi bateriju kad ista padne na oko 2.5V da ne bi mogao i dalje da je koristiš i oštećuješ time,
- previsokog napona pražnjenja - ako uređaj koji kačiš na bateriju hoće da povuče 10A a baterija može da izdrži samo 6A max,
- prepunjavanja - ako koristiš neki levi punjač koji zaboravi da se isključi na 4.2V i nastavi da puni bateriju onda zaštita na bateriji isključi istu.

Ova zaštita se resetuje stavljanjem baterije u punjač.

Button top - baterije su one koje na pozitivnom kontaktu imaju onu malu izbočinu, kao što imaju sve AA ili AAA baterije
Flat top - baterije imaju ravnu + stranu tj. nemaju izbočinu na pozitivnom kontaktu. One su ujedno i u većini slučajeva nezaštićenog tipa i njih je preporuka koristiti kad već korisnik nešto zna o baterijama i zna da izabere dobru bateriju za svoje potrebe a poznaje i potrošača u kom će se ta baterija koristiti.
 
Salju, salju... [emoji41] :D
uploadfromtaptalk1520616054206.png
 
Poslednja izmena:
Zašto bi vratili sa carine? Uvoz istih nije zabranjen. Pošta može da ih vrati u smislu nisu upakovane kako treba ali carina ne sme

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da, baterije nisu zabranjene niti da se prodaju bilo gde u svetu niti da se uvoze kod nas, vec je problem u nekim novim zastitnim regulativama u avio saobracaju. I neke kurirske sluzbe koje posiljke prenose avionima su ih zabranile.

@[SAJ]ber Kurajber
To sto su drugaru vratili baterije sa carine, najverovatnije nije zbog njih samih, vec mozda nije bila dobro napisana adresa ili nesto slicno...

Inace, prosle su baterije juce carinu(beogradska) i sutra postar donosi, a bas cu da vidim sta pise na paketu, da li baterije ili nesto drugo...
 
Naručih nitecore p16 i convoy s2 sa gearbest-a 12.02.
P16 mi stigao prošle nedelje, odlična je lampa. Ovde je prodaju po 10000 din što je malo preterano, ali po ceni sa gearbesta je odličan izbor za lampu za lov.
Zanimljivo da mi convoy još nije stigao iako treking kaže da je još 03.03. bila na carini...

Moraću da se odjavim sa teme, inače ću naručiti i šestu lampu haha
 
Baterije stigle juce, evo slika i sve se vidi na njima, kapacitet im je manji nego na "istim" baterijama koje sam kupio prosle godine, razlicita im je voltaza i otpor, pa ko se razume u ovu tematiku neka prokomentarise (@Sirius9 :)) Na poslednjoj slici je par starih i par novih posle testa.
Sad kad imam baterija, treba da kupim i neke lampe:D
Ja imam najobicniju Ultrafire sa XM L2 diodom, bar tako pise... Uzeo bih verovatno Convoy S2+ i S8, da li da uzimam sa XML2 ili XPL HI diodama? Citao sam da se ove sa jacim diodama veoma brzo greju na najjacem modu i da ih je gotovo nemoguce drzati(konkretno S2+). Ili mozda uzeti Zanflare F1, u dilemi sam...:D
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    648 KB · Pregleda: 124
  • 2.jpg
    2.jpg
    575.7 KB · Pregleda: 113
  • 5.jpg
    5.jpg
    346.5 KB · Pregleda: 114
  • 6.jpg
    6.jpg
    342.1 KB · Pregleda: 99
  • compare1.jpg
    compare1.jpg
    147 KB · Pregleda: 100
Deluju da su od 3200mAh? Šta piše na sajtu od koliko su? Ekstra što su stigle. Baš mi je drago.
 
3400mAh, mada sam i pre porucivanja, na feedback-u video da je otprilike ovakav kapacitet.
 
Svaka cast majstore. Pozdravljam svaki uspeh tipa "covek protiv sistema" :Klanjanje
 
Izmeri ti njih na vagi da vidis koliko imaju grama.
To su one litokala sto je bio link ranije?
 
Kineska posla, ne bi me čudilo da su našli negde izvor jeftinih ćelija i "obukli ih" u panasonik-oliki omot...
Veći interni otpor može biti i do loše tj. slabije elektornike (zaštita) koju oni naknadno dodaju ali kapacitet ne ne mogu da kopiraju...
Probaj da ih isprazniš na 1A pa vidi kako se ponašaju, koliko će prikazati onda mAh?

Ja imam samo nezaštićene ncrb, one su ~45.25 grama, zaštita i dodatna izolacija ne bi trebalo da dodaju više od 2-3 grama.
 
Da, to su one Liitokala.
Nemam precizniju vagicu, ova sa nalepnicom je baterija koju imam od ranije, a ova bez, je nova.
Stavio sam ih opet na NOR test ali Lii-500 ne moze da prazni na 1A, maximalno 500mA(sreenshot), pa sutra kad zavrsi postavicu rezultate, na vec postavljenim rezultatima su praznjene na 250mA.

@BMK11
Ma, "kinezi protiv sistema", uvek pronadju nacin...:D
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    979.5 KB · Pregleda: 88
  • 2.jpg
    2.jpg
    723 KB · Pregleda: 82
  • screencapture-kupifonar-kz-upload-manuals-liitokala-liito-kala-lii-500-en-pdf-2018-03-13-19_09_5.png
    screencapture-kupifonar-kz-upload-manuals-liitokala-liito-kala-lii-500-en-pdf-2018-03-13-19_09_5.png
    187.8 KB · Pregleda: 84
Nazad
Vrh Dno