Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Pozdrav svima!

Da li neko na forumu radi modifikovanje lampi ili ima neku preporuku?

Naravno treba mi neko ko zna šta radi, ne bih da moje lampe služe za vežbu.:D

Hvala!
 
Treba mi pomoc oko izbora baterijske.

Dvoumim se izmedju Sofirn SP33 v2 i SP31 v2 (36e vs 25e trenutno na amazon.de, obe u setu sa baterijom) - u principu imam edc lampu (olight s1 mini) ali mi je potrebno nesto vece ali ne i bas previse gabaritno resenje (bicu neki period u Srbiji, pa mi je potrebno za kucu/kamp - pored izrade/pouzdanosti tailstand i runtime uz lako punjenje mi je bitno jer cu slepati i eksterne baterije na kampovanju)

Ima li jos neke alternative u tom cenovnom rangu osim famozne TN4A, a da je i spec pritom noviji?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!

Da li neko na forumu radi modifikovanje lampi ili ima neku preporuku?

Naravno treba mi neko ko zna šta radi, ne bih da moje lampe služe za vežbu.:D

Hvala!

Ne bi bilo loše kada bi naveo koja je lampa i šta hoćeš da se uradi, nije isto zameniti diodu i kompletno poboljšati termalne karakteristike lampe.
 
Potrebna mi je preporuka za baterijsku lampu koju bih koristio kao dodatni izvor svetlosti pri fotografisanju. Zbog toga bih želeo nešto sa integrisanim punjenjem, širokog ugla odavanja svetlosti, tipa baterije 18650 ili 20700/21700 i temperature svetlosti 3000-4000K. Budžet je oko 20$. Sećam se da se ovde spominjala Zanflare F1 kao dobar izbor ako se ne varam, ona ispunjava dosta karakteristika koje bih želeo. Ima li boljih ponuda trenutno?
 
Baterijske lampe generalno nisu dobe za fotografisanje jer su veoma koncentrisani izvor, sem ako nije telefoto-grafija u pitanju. Takođe teško ćeš naći 3-4K kelvina (uglavnom su 5000K ono što računaju kao neutralno belu ili 6000-7000K hladno bele ) + integrisan punjač + oko 20$.
Jetbeam FL12 bi bila za tu svrhu ali je odprilike duplo skuplja ili neka custom triple lampa ali u tom slučaju integr. punjač otpada.

Xiaomi je 5500K, hladno bela.
 
Poslednja izmena:
Jasne su mi limitacije lampe kao izvora, ali bih voleo da se poigram sa nečim drugačijim i vidim šta bi od toga moglo da se dobije. Suštinski sa namerom da eksperimentišem i kupujem lampu. Jesu zahtevi malo nerealni za taj novac ali hteo sam da vidim šta maksimalno mogu da izvučem iz tog budžeta. Ova Xiaomi lampa mi se čini kao jako dobar izbor kada se gleda kao celina, razmisliću još malo pa ću izabrati ili nju ili Zanflare.
 
Problem kod Zanflare lampe, kada se ima u vidu za šta hoćeš da je koristiš, je u tome da ona ima SMO (glatki) reflektor pa ćeš zbog toga dobiti izraženo svetlu tačku i ne toliko koristan spill svetla, nisam siguran da ćeš biti zadovoljan tim oblikom svetla, kao lampa za po dvorištu je super, za fotografisanje ne baš.
Ono što sam ja pravio za jednog fotografa su triple (tri diode) XPG2 lampe sa TIR optikom i to sa 2700K, 3000K i 4000K diodama i jednu sa triple Nichia 3000K 90CRI diodama ali to je daleko od all in one rešenja.

Možda kad bi recimo zamenio diodu u zanflare lampi za neku topliju i stavio ispred difuzer...
Ili, šta bi ja uradio kada bi tražio najjeftiniju moguću opciju, uzeo bi neku najjeftiniju zum lampu (dakle bez reflektora) sa ebaja a da dolazi sa baterijom (ako je tako nešto moguće naći zbog ograničenja u šipingu) i zamenio bi fejk diodu iz lampe za neku bolju topliju cree XML2 diodu, s tim što tu nema ni k od kvaliteta ali dobro, traži se najjeftinije...
 
Poslednja izmena:
Nisam uopšte uzimao u obzir modifikovanje lampe, a pogotovo sklapanje lampe po "mojim potrebama". Želeo bih "sve u jedan" lampu da bih testirao neke ideje i video čemu bi mogao takav izvor da mi posluži, a ako mi se bude svidelo taj pristup malo ću više zaroniti u temu da bih pronašao ono što mi baš odgovara. Imam i par ideja sa čime bih modifikovao svetlo koje ću oprobati kad stigne lampa. U svakom slučaju ovo je prvi korak u ovom svetu a verovatno ne i poslednji.
 
Jedan od scenarija: uzmeš recimo ovaj zanflare, skontaš da uopšte ne može da se iskoristi za ono što si ti hteo i da ti se taj pristup uopšte ne sviđa, dali ćeš odustati ili ćeš dati još više love da bi isprobao možda neku drugu lampu! Meni ako se ne svidi nešto ne bi ponovo investirao još više love u slično rešenje koje možda bude super a možda i ne bude!...
 
nitecore TUP je na sniženju na gb
Dobra je i za fotkanje:D možda je prevelika za privezak ali je ipak manja od blica:D
 
39.99$ na akciji ! Wau, mislim da pare mogu da se bace i pametnije...
 
Pa dobro ja je nisam video za manje od 50 eur, a čini mi se da je ranije bila i dosta skuplja...
A za bacanje para se slažem... mada ta lampa je upravo namenjena ljudima koji bacaju pare na razne gedžete - nikako ne vidim da neko ima realnu potrebu za baš takvom lampom.
 
Koju lampu preporučujete za biciklo, do jedno 30-40 eura?
 
Pitanje, jel porucivao neko skoro baterijske lampe sa fasttech? Pokusavam da porucim ali kad izaberem Srbiju nemam nijednu opciju dostave, tako da ne mogu da checkout-ujem/platim.

Naravno problem su baterije u lampi, npr kad izaberem Svajcarsku onda se kao servis automatski izabere TNT-PostNL, za Hrvatsku se izabere China Post - zanimljivo mi je sto su za obe destinacije to jedini izbor za dostavu, tj nema mogucnosti izbora nekog drugog dostavljaca. Pitao sam i njihov support, ali da proverim ovde da li je neko imao iskustva, ili da trazim lampu na drugom mestu (sto vec jesam i skuplja je na svim ostalim mestima...).
 
Ne šalju ako ima baterija.
Koja lampa te interesuje?
 
Ja sam porucio preko ebaya dve vrste Osramovim lampi. Prva je bila sa baterijom, druga bez, obe su stigle regularno. Ne secam da li preko Kine, ali znam da je prodavac bio iz Kine.
Fora sa baterijama je da moraju da prijave transportnoj kompaniji, posto su one pod odredjenim okolnostima zapaljive i moraju biti posebno odvojene od ostatka robe u avionu.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
@Sirius9
Ravemen PR1600, pominjao sam je na cb u diskusiji :) Potvrdili su mi da je original iako nije tako naznaceno.

@milanin
Skoro sam iz Taiwana porucivao uredjaj sa baterijom i zbog baterije je morao da ide DHLom, medjutim ovde uopste nemam tu opciju. Verovatno cu traziti na drugom mestu.
 
Jesi li morao zbog DHLa da platis i speditera?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nisam, vrednost naznacena na paketu sa postarinom je bila 50$, tako da sam prosao bez dazbina. Porucio preko e-bay, dobio besplatan upgrade na DHL jer je paket sa baterijama - inace taj prodavac je na sve item-e davao free shipping, da nije bilo baterija poslao bi obicnom postom.
Ovde bi mi mozda i odgovaralo da platim DHL, ali nemam opciju.
Evo i lampe koja me zanima:
https://www.fasttech.com/p/9701687
 
Ljudi, crkla mi led baterijska lampa, nije kineska vec je iz US. Da li ima neki servis u Nisu ako neko zna da to popravlja ili cak u Srbiji? 5 servisa sam zvao ovde niko nece da prihvati posao... jedni prinaucili televezore, drugi kase, treci mobilne ili laptopove i to je to...
 
@dule znam da si je pominjao tamo nego da ne bi nagađao pitao sam.
Još uvek ima prodavaca koji će, zarad zarade, rizikovati da pošalju i baterije nadajući se da će proći, naravno pitanje je kakve su to baterije čak i ako ih dobiješ, ja ne bi rizikovao da šaljem originalne i da možda prođu a možda ih zaplene.
Nije da ne mogu da se šalju baterije već niko to neće da plati jer izađe poštarina daleko skuplja od baterija.

@MrkiX kao što rekoh, pošalji mi poruku sa modelom lampe i opisom problema.
 
Pa nekako moram da uzmem i baterije, dal oni poslali ili ja nabavio od drugog svejedno mora da se salje. Sumnjam da bi ih vadili iz gotovog proizvoda samo zbog slanja. Probacu da nadjem nekoga ko zeli da rizikuje i salje, ako ne, trazicu alternativnu lampu, iako mi ova bas odgovara.
 
Poslednja izmena:
Velika većina neće da šalje ako je u pitanju integrisana baterija, ako su dodatni deo onda njih ne pošalju a glavni proizvodo mogu da pošalju, u tom slučaju kupiš ovde.
Nisam detaljno gledao lampu, samo bacio pogled, ne sviđa mi se kako izgleda, za tu cenu su mogli mnogo bolje, jedino što mi se sviđa je bežični daljinac.
 
Da su mogli bolje - verovatno, ali za 66$ koliko je na fasttech je prihvatljivo sto se mene tice. Ima snop koji mi odgovara, ok autonomiju, i najbitniji mi je taj bezicni daljinac. Jeftinije sto sam nalazio ili nemaju snop za saobracaj ili je kvalitet krs i brzo propadne socivo. Da mi ne treba daljinac, odavno bih uzeo Fenix BC25R od tebe.

Najjeftinije sledece je 99$ na banggood, pise da salju za Srbiju, samo nisam probao checkout da uradim do kraja. Cekam da mi odgovore ovi iz fasttech da vidim koje su mi opcije sa njima, ako ih ima uopste. Ako sa njima ne uspem, ili banggood ili nesto trece, mrzi me sad opet da kopam i trazim lampu koja mi odgovara, taman sam ovo nasao, jos samo da neko hoce da je posalje :)
 
Hm interesantno, zaista piše da šalju! Ja šta god sam pogledao kod njih u zadnjih godinu dana a da ima baterije, ništa ne šalju, niko im nije rekao da i ovde ima baterija :D
 
Sad ne znam koliko da cekam support od fasttech, danima ne odgovaraju, imaju obavestenje da imaju guzvu.. Da me ne zakace novogodisnji praznici tj porucivanje poklona, ima do februara da cekam na paket, a dan sve kraci i lampa mi treba :) Ili da lepo narucim na banggood pa sta bude :)
 
Porucio sam sa banggood, da podelim iskustvo da neko ne ispadne glup kao ja.
Za nove korisnike dele kupone, kao aliexpress, samo sam ja zaboravio da to proverim u svom nalogu. Posto mi je porudzbina sa shippingom bila preko 100$, mogao sam da iskoristim 9$ kupon + 10% na instalaciju mobilne app. Naravno, ovo sam sve video tek nakon placanja :)
 
Stigao Ravemen PR1600 sa banggood. Nisam kuci da proverim paket, nadam se da su baterije unutra :D
Prosao sam bez dodatnih troskova, paket isporucen sa banggood za 20 dana, nije lose.
 
Nazad
Vrh Dno