Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Šta bi bio tvoj prvi izbor u ovom cenovnom rangu?

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Ima neko predlog za duzu bater lampu, tipa da mogu nekoga i opaliti po kicmi, kad zatreba?
 
Šta bi bio tvoj prvi izbor u ovom cenovnom rangu?
Sofirn SP31T, za po selu, lov... biće dobra.
Baterije skavendžuj iz neke laptop baterije (HP, Dell) daleko bolje nego kupovati na KP onaj šit za 200-400 din, punjač za ~5$ sa alija (lii-100) i to je to.

MegaSkot je napisao(la):
Ima neko predlog za duzu bater lampu, tipa da mogu nekoga i opaliti po kicmi, kad zatreba?
Jao gledao sam ovo davno, imaš na aliju samo kucaj "self defence flashlight", ima različitih dužina od varijanti "za kasetu" u kolima do "za gepek" dužina :D samo, kao lampa i nisu nešto posebno, u rangu police sr***a, takođe mislim da aluminijum baš i nije zgodan jer je lagan, moraš dobro da zamahneš, ili, pošto sam siguran da je deo koji se odnosi na lampu žnj kvaliteta, malo to obradiš i dodaš bakarni heatsink, to će barem 50% poboljšati performanse udarca :D
BTW: Čisto da se ogradim, ne savetujem udaranje po kičmi pošto je ona lomljiva, može neko da ostane nepokretan, šta ćeš onda, bolje po mekom tkivu, ako već moraš, u samoodbrani naravno.
 
Poslednja izmena:
Ne smem bas jako da ih mlatim, EU zakoni.
 
Sofirn SP31T, za po selu, lov... biće dobra.
Baterije skavendžuj iz neke laptop baterije (HP, Dell) daleko bolje nego kupovati na KP onaj šit za 200-400 din, punjač za ~5$ sa alija (lii-100) i to je to.


Jao gledao sam ovo davno, imaš na aliju samo kucaj "self defence flashlight", ima različitih dužina od varijanti "za kasetu" u kolima do "za gepek" dužina :D samo, kao lampa i nisu nešto posebno, u rangu police sr***a, takođe mislim da aluminijum baš i nije zgodan jer je lagan, moraš dobro da zamahneš, ili, pošto sam siguran da je deo koji se odnosi na lampu žnj kvaliteta, malo to obradiš i dodaš bakarni heatsink, to će barem 50% poboljšati performanse udarca :D
BTW: Čisto da se ogradim, ne savetujem udaranje po kičmi pošto je ona lomljiva, može neko da ostane nepokretan, šta ćeš onda, bolje po mekom tkivu, ako već moraš, u samoodbrani naravno.
Hvala puno na odgovoru i tebi i Jeremy-ju. Bacih pogled i izgleda mi primamljivije SP31T u odnosu na SP32A, tako da ću verovatno uzeti nju.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Odličan izbor, pogotovo što si spomenuo lov (mislim da je za to svakako bolja od SP32). Jeste ovaj punjač što je Sirius preporučio (Lii-100) bolji od ovog Sofirnovog, ali čini mi se da je neko i njega testirao i da uopšte nije loš, ja bi naručio komplet.
Btw imam Nitecore TIP, sve preporuke za nju. Savršena all around lampa, pogotovo što je na privesku sa ključevima. U stvari što se mene tiče, da bi bila EDC (tj. da bi je nosio svaki dan) mora biti na privesku:)
 
Pričam nešto s ocem i odlučim da kupim dva komada :D Jedna će biti SP31T pošto ima taj uži snop i odgovara mu za lov, a drugu bih uzeo ili pomenutu vec SP32A ili SP33. Vidim da SP33 ima drugu bateriju ali da može i 18650, pa me zanima koja je bolja od te dve? Cena za SP33 je 28 dolara kit sa punjačem i 26650 baterijom.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bolja SP33, šteta što nema ništa između 15 i 150lm... nego polako, čekaj da stigne prvo SP31T. Ako si ranije imao neku krš iz Wobbyhouse kad ti stigne ova svakako ćeš da kupiš još neku:D
 
Da li je dobra kupovina Rofis MR30 za 39$ uz kupon na Banggoodu,ili ima nesto povoljnije-bolje za ovu cenu? Nemam ni jednu bat lampu,ova bi sluzila za po dvoristu na selu...
 
Ima li sta bolje skuplje kvalitetnije da dobro osvetljava na 100m?
 
Da li je dobra kupovina Rofis MR30 za 39$ uz kupon na Banggoodu,ili ima nesto povoljnije-bolje za ovu cenu? Nemam ni jednu bat lampu,ova bi sluzila za po dvoristu na selu...

Ne bi znao za MR30 ali imam MR70 i što se kvaliteta tiče mislim da bez problema ulazi u kategoriju Olight, Nitecore i ostala družina, odlična lampa, odlično sija, nije ni premala pa da se brzo greje ni prevelika da je nije zgodno nositi, definitivno rado preporučujem. Siguran sam da je i MR30 dobra što se kvaliteta tiče jedino ne mogu da potvrdim kako svetli ali pošto je ona najmanja u familiji (MR30, MR50 i MR70) mislim da će biti ok jer ima širi snop što se i traži za po dvorištu. Ne znam dal i ta ide sa baterijom ali MR70 je došla sa 26650 koju sam testirao i pokazala se isto odličnom.


Ima li sta bolje skuplje kvalitetnije da dobro osvetljava na 100m?

U odnosu na šta? Uvek ima skuplje ali mislim da ti za 100m ne treba ništa više od Convoy ili Sofirn C8 lampe (Sofirn u ovom segmentu prestiže Convoy jer ima kvalitetnije reflektore a bolju cenu), I Nitecore TM28 odlično sija na 100m ali zašto bi išao na skuplje ako dobar kvalitet i funkciju možeš da dobiješ i za manje $
 
Zato sto mi nisu bitne cene nego kvalitet plus da to stvarno dobro sija na 100m a ne da bude sirok snop [emoji2].
 
BTW.
Samo bi hteo da naglasim da većina ljudi koji se ranije nisu susretali sa kvalitetnijim modelima i koji bi samo hteli da imaju
jednu kvalitetniju lampu koja ih neće pre ili kasnije izdati kao one što su ranije kupovali po lakalnim kinekim radnjama
ne posvećuje dovoljno pažnje baterijama i punjačima za "savremenije" lampe, dakle ovo se pre svega odnosi na litijum jonske baterije.

Većina računa, samo da ja kupim dobru i pouzdanu lampu i rešio sam problem/potrebu a za baterije ćemo lako, ima ih na KP za 200 din i
tu se napravi kardinalna greška koja kvari celokupno iskustvo sa lampom jer niko neće pomisliti da je kupio đubre bateriju nego će reći
"jao kakva lampa, ne može ni pola sata lepo da radi", "troši baterije kao luda a ni ne sija tako jako kao što se pričalo" ili, ako kojim slučajem
uzmete zaštićenu bateriju priča će biti: "radi u slabijim režimima ali čim hoću jači režim samo blinkne i ugasi se" i slično. Ovo još više
dolazi do izražaja kod lampi koje se prave za performanse, takve lampe gotovo uvek traže najbolje baterije na tržištu koje koštaju preko
1000 din/komad.

U slučaju punjača ovo je već stvar sigurnosti i toga koliko cenite svoj život, nije šala, pogledajte one brelong, bailong, police komplete koji koštaju
po 2500-3000 din a imaju lampu, dve baterije, punjač, plastične filtere sa svetlost u boji, fensi pakovanje, futrolu i ko zna šta još, to su
kompleti pravljeni za nisku cenu i ništa drugo. Punjač iz tog kompleta (a prodaju se i samostalno na KP) košta u veleprodaji tipa 2$, e sad vi
zamislite da li tako nešto može da bude kvalitetno a kači se na 220V! Koliko komada treba proizvesti i prodati da bi se isplatilo pravljenje
kalupa za brizganje kućišta tog punjača, kabl, izradu svih metalnih delova, opruga, kontakata, kompletne elektronike i platu svih tih radnika
koji učestvuju u izradi tog punjača.
I onda se još u njega stavi litijum jonska baterija koja ako explodira (jer je kontrola kvalitata kod takvih punjača, hm, nepostojeća, ne uklapa
se u "hajde da napravimo punjač jeftiniji od najjeftinije konkurencije" filozofiju) može da izazove veliku štetu...
Potpuno je ista priča i sa onim USB punjačim za telefone koje lokalni kinezi prodaju za 150-200 dinara, piše "Samsung" na njima :D
Ljudi to kupe i onda uštekaju telefon od 100-200-300€ u njega!!! nema trunke logike u tome, jedino da se pomole pre uštekavanja...


Tako da, kada se već odlučujete da uzmete bolju lampu pa makar ona koštala i 15-20$ planirajte budžet i za kvalitetniju bateriju, iskustvo
upotrebe lampe će vam biti daleko prijatnije i bolje. Izbegavajte sumnjivo jeftine baterije, kvalitetna samsung, panasonic ili sanyo baterija
ne može da košta ispod 5$ kada se kupuje 1 komad a pošto je problem sa njihovom isporukom možda ćete morati i ovde da ih kupite, u tom
slučaju računajte na cenu od 1000 din +.
Prave 18650 baterije mogu imati maximalni kapacitet od 3500mAh (ima i 3600mAh, koristi ih Olight i koštaju ako se ne varam oko 25€ komad
tako da njih nećemo razmatrati), znači ako vidite da na bateriji piše bilo šta preko 3500mAh a košta manje od 1000 dinara zatvorite tu stranicu
i tražite dalje, isto tako treba izbegavati nepoznata imena/brendove, najbezbolnije je potražiti neki od gore 3 pomenuta brenda, naravno
postoje i druga dobra imena tipa Keeppower, Sony, LG ali da bi pojednostavo priču pomenuo sam 3 najveća. Olight, Klarus, Acebeam, Nitecore,
EagleTac, Vapcell, Keeppower ne prave baterije već samo pakuju neke od pomenutih ćelija u svoje omote jer ako imate stotinu modela lampi u portfoliju
i svakakvih dodataka za njih bilo bi glupo da ne ponudite i baterije jer većina kupaca voli da se drži brenda (ovde pričamo o tržištima kao što je
USA jer za njih 15$ za Olight bateriju uopšte nije pitanje, to se podrazumeva kao deo lampe, doduše olight, da bi se spasao smeća na tržištu,
dosta svojih lampi prodaje u kompletu sa baterijom i punjačem što je pametan potez).
Da se ne bi opekli nemojte da verujete vatri, do not TrustFire :D

Ne bi bilo loše i informisati se malo o karakteristikama baterije ako imate vremena, lampe koje recimo prave 1500 lumena i više ili koriste 6V i 12V
emitere kao što su XHP35, XHP50, XHP70, MTG serije traže bateriju koje podnosi veće opterećenje tipa 15 ampera.
Plastično objašnjeno: recimo imate lampu koja na max troši 4 ampera i imate dve baterije koje možete da izaberete,
1- 3400mAh i max konstantno opterećenje 5 ampera i
2- 3000mAh i max konstantno opterećenje 15 ampera.
Od prve baterije vi tražite 80% njenih performansi a od druge samo ~27% od max performanis dakle druga baterija će biti daleko manje
opterećena i velika je verovatnoća (ovo zavisi i od načina upotrebe lampe) da će sa drugom baterijom lampa duže raditi nego sa prvom koja ima
veći kapacitet....

A za punjače zaključak, ako već birate jeftin onda barem neka bude USB verzija (sa USB ulazom a ne 220V) jer ako nešto pođe po zlu 5V
vama ništa neće uraditi (nećete ni osetiti, za razliku od 220V) a i baterija će imati više vremena tj. vi ćete imati više vremena da primetite
da nešto nije OK ako se bateriji pusti 5V, u suprotnom, ako joj se pusti 220V to je instant vatromet...

Eto, samo toliko, računajte da ako se opredelite za kvalitetniju lampu nemojte cepidlačiti za bateriju i punjač, posebno bateriju.
 
Poslednja izmena:
Zato sto mi nisu bitne cene nego kvalitet plus da to stvarno dobro sija na 100m a ne da bude sirok snop [emoji2].

U tom slučaju bićeš prezadovoljan sa Olight Warrior X ili Nitecore P30 ili nešto starijim ali dobrim modelom Nitecore P25.
Naravno sigurno tu ima još barem 50 modela koji bi mogli da se dodaju ali ove 3 su mi prve pale na pamet.
 
Sirius možeš li mi reći tvoje mišljenje o Sofirn SP33 lampi, ili neko drugi ko je možda ima?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ovo što je Sirius napisao treba u staviti u sticky. Nisu džabe pooštrili prevoz litijumskih baterija, planu i same od sebe a kamoli kad se uštekaju u punjač!

Zato sto mi nisu bitne cene nego kvalitet plus da to stvarno dobro sija na 100m a ne da bude sirok snop [emoji2].

Širok snop na 100m ne može ni da bude, tj. može...
Ali ako batališ ovu konfekciju što ti preporučuje Sirius. Pitaj ti njega koliko bi koštalo da ti napravi ovo:D
 
Sofirn SP31T, za po selu, lov... biće dobra.
Baterije skavendžuj iz neke laptop baterije (HP, Dell) daleko bolje nego kupovati na KP onaj šit za 200-400 din

Na koje tačno misliš da su shit? Ja sam kupovao samsung polovne za 280 din, trebalo bi da su original. Dve sam uzeo u dva navrata, jedna mislim da ima malo lošiji kapacitet ne znam tačno, koriste je moji u lampi za po selu. A drugu koju ja koristim i koja dužu autonomiju ima u lampi, sam baš merio okvirno i ima jedno ~2000 mAh. To su ove, pa valjda kako se zalomi

https://www.kupujemprodajem.com/Ele...600mAh-42171240-oglas.htm?filter_id=255059356

A hoću da kupim još jednu, da probam ovu

https://www.kupujemprodajem.com/Ele...800mAh-40171869-oglas.htm?filter_id=290944024

Pa reko da li si na to mislio da treba zaobići, ili na noname krševe? Jer ni u nove ćelije nemam poverenja, bilo da su s oglasa bilo iz radnje, sve to smatram falsifikatima dok se ne dokaže suprotno i radije ću uzeti polovnu.
 
Ima li nekog pouzdanog prodavca baterija u Evropi koji isporučuje u Srbiju za normalne pare? NKON više ne šalje small parcels, ima samo opcije od 30-ak evra, rasptao sam se na accuteile.de i rekli su mi da ne šalju u Srbiju...
 
Ček samo da skuvam kafu pa ću da odgovorim na oba pitanja...
 
Proveo sam par sati guglajući po vape radnjama po Evropi i nađoh svega jednu ili dve iz Engleske koje šalju u Srbiju...ali nemaju 18350 baterije koje su mi bitnije. 18650 mogu da nađem i ovde...
 
@Gadjan

Moram prvo napomenuti da ja nisam tipičan korisnik lampi koji ima 2-3 lampe i koristi ih po dvorištu, s tim u vidu, sve opcije koje si naveo su veći ili manji šit.

Recimo da se na dnu lestvice nalaze UranusFire, TrustFire (originali TrustFire su još i ok ali pošto ima toliko kopija i toliko su dobro odrađene da izgledaju isto kao original bolje ih je izbegavati), UltraFire, Brelong, Bailong i slične.
Apsolutno ne opravdavam kupovinu ovakvih baterija, ako baš toliko nemate keša da gledate ove opcije bolje nemojte ni lampu uzimati, i sveća je bolja opcija u ovom slučaju.

Baterije iz laptop pakova.
Ovo je vrlo opširna tema jer i tu ima i originala i kopija i svačega ali hajde da smatramo da se radi recimo o Dell ili HP pakovima sa originalnim ćelijama, čisto da bi skratili priču...

Normalan životni vek laptop baterijskog paka u normalnom svetu je sledeći: kupiš laptop čija baterija traje recimo 3 sata, koristiš ga i 2-3 godine baterija ti padne na ispod 2 sata, recimo 90 minuta, ti odeš u servis, platiš 50€-70€ za novu originalnu bateriju oni "recikliraju" staru i ti si happy kamper, na tvoju platu od 2000-3000€ mesečno čak ni godišnja zamena baterije od 70€ nije veliki trošak.

Kod nas životni vek baterije je odprilike ovakav: kupiš gore pomenuti laptop i koristiš ga dok baterija drži barem 30 minuta, onda taj laptop stoji još jedno godinu dana negde na polici (jer si ti uzeo novi) u nadi da će baterija nekako da se vrati na 2 sata trajanja, posle godinu, godinu ipo stajanja upališ laptop i baterija izdrži 10 minuta, staviš ga na KP ili limundo sa opisom "Odličan laptop, kao nov, jako malo korišten, baterija nešto kraće traje ali može da se koristi još"...
Ili staviš novu u laptop a staru staviš negde da odstoji 2-3 godine u šupi gde zimi bude -5 a leti +40 pa je okačiš na limundo kao "Originalna HP baterija, ne znam u kakvom je stanju, nemam laptop da je proverim"...
Ili treći scenario, baciš je u kontejner (gde joj je, objektivno gledano i mesto, kad već nemamo organizovano odlaganje baterijskog otpada) gde malo odstoji na kiši i snegu ili se ispeče malo leti i odakle je "spasi" smećesakupljač pa nekako završi vucarajući se na buvljaku/bubanj potoku dok ne naiđe neko da je kupi u nadi da će za malo para dobiti dobre originalne baterije.

Evo primer:
https://www.limundo.com/kupovina/Ra...blet/Baterija-za-DELL-XPS-1530-dupla/76808455

Pomislio bi aha, Dell, made in Japan, ovo mora da je dobra baterija sa originalnim ćelijama, međutim onda pogledaš data code i vidiš da je ta baterija iz 2008 godine znači ima 11 friking godina i + je još za XPS seriju laptopova koji troše kao kadilak. Bezbroj sličnih primera ima što na limundu (trebalo bi da se zovu biser-lindo kakvih sve nebuloza tamo ima) što na KP.

Ove koje si ti pomenuo ne bi uzimao samo zato što prodavac nije bio iskren ni u jednoj jedinoj rečenici.
Prvo i prvo, odma na početku oglasa te je slagao, naveo je model baterije i napisao kapacitet koji baterija ima kad je nova a ne trenutni kapacitet i još kaže "testirana" navodeći kupca u zabludu da je on testirao sve te baterije i da imaju kapacitet koji je naveo ispod što je obmanjivanje kupaca jer većina će gledati cenu samo, većina nema načina da testira kapacitet i većina neće proveriti datasheet te baterije odakle bi inače mogao da zaključi da baterija koja je bila u upotrebi i/ili stajanju 8-9-11 godina nemože imati kapacitet kao da je nova.
Idemo dalje, kaže svrha upotrebe:

Za razne namene:

Police CREE baterijske lampe <- netačno, sve ove baterije iz laptop pakova su nezaštićene a police lampe takođe nemaju nikakvu naprednu elektroniku koja će skontati da je baterija na tipa 3V kada bi trebalo da obavesti korisnika da je baterija prazna niti će automatski isključiti lampu kada baterija padne na 2,7V što je kritično niski nivo već će nastaviti da vuče struju u nedogled čak i kada dioda naizgled ne sija ona će vući struju iz baterije ako ostane lampa uključena, jer takve su police lampe, ubice za nezaštićene baterije.

Eksterne punjače za mobilni telefon (Power bank) <- netačno, za ovu svrhu hoćeš da baterija bude što većeg kapaciteta sem naravno ako ti nije zadovoljstvo da nosiš 20-tak baterije što je oko 1 kilogram da bi napunio telefon recimo 3-4 puta.

Tablete <- tableti koriste litijum polimer, tanke baterije, nema mesta u njima za 18650 ćelije, nema mesta čak ni za one pljosnate, prizmatic Sanyo baterije iz apple-ovih pakova.

Prepakivanje baterijskih paketa u busilicima i
Aku srafilicama
<- Aku alati traže tzv high drain baterije koje mogu da izdrže veliku potrošnju, ja sam imao aku trimer za živu ogradu i on je vukao oko 7A iz ćelija (koristio je 6S pak), ove baterije iz laptopa su ok za oko 2 ampera max, sve preko toga drastično smanjuje radno vreme, sve preko 5-6A dovodi do zagrevanja baterije i skraćivanja životnog veka, na 8-10A moja preporuka je da uz šrafilicu nosiš i set za prvu pomoć.

Prepakivanje laptop baterija <- stare izmučene ćelije iz laptopa menjaš sa ... starim izmučenim ćelijama iz laptopa nepoznatog porekla !!! Dali ovo nekome ima smisla?
Medicinskim uredjajima <- treba li da objašnjavam zašto je ovakav predlog neodgovoran, ako neko ne shvata opasnost ovoga nije problem, objasniću.


Kamkorderima
Prenosnim DVD uredjajima
<- ovo spada u istu kategoriju kao laptopovi, menjaš stare baterije koje kratko traju starim baterijama koje, pazi iznenađenja, kratko traju...
Elektricne bicikle i osvetljnje na biciklu. . . <- ebajsevi spadaju u istu kategoriju kao i šrafilice, veliki su potrošači i upotreba starih izmučenih baterija nema nikakvog smisla ovde, sem ako nije bajs sa prikolicom, onda možete nositi 20 kila baterija u prikolici :D

Na kraju je još naveo da su količine ograničene, u prevodu: "nemoj mnogo da razmišljaš to je loše za tvoj mozak nego lepo poruči odma", a kad pogledaš sve oglase kad ono lik ima kamion tih baterija.

Po meni, svaki od ovih oglasa za baterije debelo dovodi u zabludu kupce što spada pod onaj zakon o elektronskoj prevari.

No da ne bude da samo pljujem ove baterije, imaju i one svoju primenu kod uređaja koji su mali potrošači, ja ih recimo koristim za poveći elektronski zidni sat koji se inače napaja preko USB-a ali da ne bi vukao žicu ja sam mu napravio batery pak od tih starih laptop ćelija, sat vuče oko 80mA na 5V inače. Mogu da se koriste i u pojedinim lampama koje vuku max 1-1,5A i koje obavezno imaju upozorenje o praznoj bateriji i automatski cut off. Ne bi ih baš koristio u Nitecore i sličnim lampama to je kao da uzmeš neku lux mečku ili bmw od 200+ konja i onda ugradiš plin jer ti je gorivo skupo :D

Što se tiče nabavke novih baterija tu je situacija čupava, hteo sam da preporučim da se uzme recimo onaj veći Xiaomi power bank pa da se iz njega isčupaju ćelije, izađe jeftinije nego kupovati nove ćelije međutim sad videh da ovaj naš xiaomi šop više nema te starije modele powerbank-ova koji imaju Li-ion baterije, trenutno prodaju samo ove sa li-po baterijama :( tako da tu nemam ni ja rešenja.
 
Poslednja izmena:
Siriuse, demantovao bih te samo u jednoj stvari, organizovan otpad baterija u Srbiji postoji ima ga samo Lidl.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Siriuse, demantovao bih te samo u jednoj stvari, organizovan otpad baterija u Srbiji postoji ima ga samo Lidl.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Gde onda idu sve baterije iz posebnih kontejnera za baterije iz Maksija i sličnih radnji, koji postoje mnogo pre Lidla?
 
Pa dobro, eto znači postoji negde, u Lidlu nisam nikad bio u St.Pazovi ga nema a meni se baš nešto i ne plaća bus i taxi da bi eto, video i to čudo.
Uglavnom, neka intuicija i poznavanje mentaliteta naroda mi govori da i te baterije iz Lidla i Maksija opet nekako završe na Limundu i KP, pre ili kasnije, ili na buvljaku nekom.
Maksi ima u St.Pazovi ali, iako je prilično velik nema tehnike uopšte, isključivo je prehrana, tako da ni nema opciju za odlaganje e-otpada (nekako bi predpostavio da se kante za odlaganje baterija logično nalaze u delu prodavnice koja se bavi elektronikom i uređajima koji koriste baterije, bar je tako u inostranstvu)...

... nije me mrzelo, zvao sam call centar, Maxi ima u Novom Sadu u jednom marketu opciju za odlaganje baterija i naravno Beograd, verovatno više od jednog marketa ali nisam hteo da cimam baš toliko devojke iz call centra, tako da eto, sad znamo odakle dolaze oni krševi na limundu :D
 
Gde onda idu sve baterije iz posebnih kontejnera za baterije iz Maksija i sličnih radnji, koji postoje mnogo pre Lidla?
izvoze se a najčešče samo lageruju u nekim halama. reciklaža baterija (sem olovnih akumulatora) nema u RS

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Gde kupiti u Srbiji kvalitetnu protected bateriju 26650? Imam opciju da mi donese drug iz Nemačke ali on neće skorije ovamo, tako da bi mi makar jedna značila da premostim taj period.
Našao sam jedino oglas na KP, KeepPower od 6000mAh za 2500 dinara.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
sta mislite o Convoy T2 i NITECORE TIP 2017 mini lampama?

treba mi neka dzepna varijanta za prvu pomoc. kod Convoy modela me najvise privlaci baterija jer imam kvalitetne eneloop pro rechargeable od 2400mAh dok me kod ove druge privlaci to sto mogu bukvalno na privezak sa kljucevima da je zakacim.

sta biste vi uzeli?

https://www.aliexpress.com/item/Con...38.html?spm=a2g0o.home.01008.1.650c2c25DDyLWm

https://www.aliexpress.com/item/Nit...lgo_pvid=293caa7e-7c48-4baf-b522-db9cfab5a505

ili dajte jos neku preporuku za malu lampu do 20-ak eura.
 
Poslednja izmena:
porucih Convoy T2, kapiram da ce biti i overkill za moje potrebe. taman da iskoristim ove baterije koje vec stoje...
 
Stigle su mi Sofirn SP33 i SP31T pre par dana pa da napišem neku reč.
SP31T nisam stigao ni da testiram ni da se izigram sa njom, ujaku se svidela i ja mu poklonim. :D Ima poprilično dobar domet, boja svetla je hladno bela, ali može da se koristi i u nekoj šetnji ako sijate ispred sebe na nekom nižem režimu naravno. Po specifikaciji bi trebalo da bude ekonomična baš, ali za ovo kratko vreme nisam nešto ubeđen u to. Na najjačem režimu brzo se zagreje baš i nekako mi se ne dopada interfejs lampe, komplikovano mi je u odnosu na SP33. Sve u svemu, baš dobra lampa.
SP33 mi je još više prirasla za srce. Ima XHP 50.2 diodu, boost driver i blješti za sve pare. Snop svetla je poprilično širok, ne baca u daljinu kao SP31T, već je balans nekog širokog snopa i dužine koju baca svetlo. Boja svetla nije toliko hladno bela, za nijasnu vuče ka žutoj/prirodnoj. Uzeo sam je u kompletu sa baterijom 26650 i punjačem, baterijom sam skroz zadovoljan, nije high drain ali radi posao. Punjač nisam ni probao, koristim Lii-500. Za neku šetnju u mraku komotno može da se koristi i low režim, svakako ne preko mediuma koji daje oko 150 lumena. Interfejs lampe je po meni odličan, jedan klik uključuje i isključuje lampu, duži pritisak menja modove, dupli klik pali turbo mod i ponovni dupli klik pali strobo. Kvalitet izrade obe lampe je odličan, nemam apsolutno nikakve zamerke.

E sad, pošto sam ostao bez ove SP31T, moram da kupim drugu koja će imati namenu samo za lov i isključivo mi treba dug snop. Razmišljam se da uzmem ponovo gorepomenutu ili C8T. C8T bi trebalo da ima nešto veći dobačaj, ima drugu diodu i po specifikacijama je veći potrošač. Pa ako neko ima predlog šta uzeti bio bih zahvalan.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno