Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Ko zna gde da kupim jeftinije kod nas 26650, a da me ne oderu. Ne dam 1500 din. po novobeogradskim radnjama.
 
Takodje molim da mi napisete, ko zna da popravlja baterije u Beogradu, jednu dobru multiple bateriju. Gubi mi kontakt i ne uspevam da je popravim.
 
Takodje molim da mi napisete, ko zna da popravlja baterije u Beogradu, jednu dobru multiple bateriju. Gubi mi kontakt i ne uspevam da je popravim.

Baterije se uglavnom ne popravljaju (osim batery pakova ako baš mora), kad imaju proble ili odsluže broj ciklusa punjenja menjaju se novim modelom većeg kapaciteta.
 
Baterije se uglavnom ne popravljaju (osim batery pakova ako baš mora), kad imaju proble ili odsluže broj ciklusa punjenja menjaju se novim modelom većeg kapaciteta.

Moja greska. Rec je o baterijskoj lampi. Mislim da gubi masu. Za tvoje litokale razmislicu. Jel su nove ili ne ?
 
Najčešći problem kod jeftinih lampi sa ebeja je što im je elektronika natisnuta (presfit), znači samo su je gurnuli u rupu malo manjeg prečnika u odnosu na elektroniku i nadaju se da će to da drži vodu a to ne može ni lako i brzo da se reši. ovo može lako da se proveri, lepo izvadiš taj deo gde se nalazi elektronika i dioda i direktno spojiš bateriju ali ne na masu, što kažež, već direktno na elektroniku, ako se ponaša normalno onda jeste problem do kontakta a ako i dalje brljavi onda je moguće da je i elektronika pri kraju... Ima još par stvari koje mogu biti problem ali najbolje da vidiš neko ko se razume u tvojoj blizini pa da pogleda.
Baterije su nekorištene, punjene 0 puta... Test.
 
Ljudi, moze li preporuka za dobru naglavnu baterijsku lampu? Htio bih za jednog druga za poklon
 
Volio bih nesto sa AE, ne vidim ovaj Olight na AE. Sta mislis o Nitecore NU32? Covjek radi u jednoj zastitarskoj firmi u tehnici a radi i privatno, znaci to bi bila namjena
 
Ne mogu da predpostavim šta radi tehnika u zaštitarskoj firmi!?
Uglavnom ja onu olight koristim kad radim na elektronici, pošto nemam mikroskop a sitne su stvari u pitanju dobro je imati dosta svetla.
Meni odgovara što je baterija pozadi, elektronika je sa strane kod prekidača a sama lampa ili da kažem deo koji sija je izuzetno mali i lagan i
može da se rotira u bilo koju poziciju po vertikalnoj, nema "zubiće" kao ova Nitecore pa da "škljocne u položaj", takođe mi mnogo više odgovara
što ima samo jednu traku koja ide oko glave, nema onu dodatnu što ide preko.
Kod olighta mi se sviđa i što nema mnogo modova pa nema ni mnogo drndanja tastera da bi došao do režima koji najviše koristim.
I ono što je jako bitno za moju upotrebu snop svetla je difuzan, bitno kad osvetljavaš nešto što ti je na 20-30 cm od glave a ova Nitecore mi
deluje da je prilično fokusirana.
Siguran sam da je i NU32 ok lampa, nisam je probao ali dosta zavisi od primene. Probaj da saznaš šta drugar koristi trenutno i eventualno koje
primedbe ima na tu lampu pa ako kaže e teška je napred, spada isl onda znaš da uzmeš nešto lakšu lampu ili ako kaže previše je fokusirana onda
tražiš nešto sa širim snopom, msm, ne znam, tehnika u zaštitarskoj firmi! jel to nešto što ti je u rukama ispred face ili ti je na dva-tri-pet metara!

Inače HS2 je nešto stariji proizvod, baš su pre nekih mesec dana izbacili naslednika i zove se Olight Array, ista lampa samo su stavili magnetni punjač na
bateriju i dodali su neku kopču/osigurač za usb kabl kod tastera.
 
Poslednja izmena:
Poslovi su mu bas tog tipa, radi rukama a to se desava na toj udaljenosti. Recimo, poslovi sa strujom, zicama, reflektorima, alarmnim centralama, sirenema itd..poslovi su vani i unutra, i bas prije neku noc je meni radio neku rassvjetu rasvjetu i alarm u garazi( u privatnoj reziji) i spomenu mi da mora sebi konacno nabaviti headlamp. Pa meni sinu da mu ja to uzmem od sebe. Ja nesto mislim da bi mu ova Nitecore NU32 zavrsila posao.
 
Drugari, jel pazario neko nesto u skorije vreme ? Da ozivim malo temu.
 
Ja sam pre nekih mesec dana uzeo armytek tiaru a1 , bio je neki popust na njihovom sajtu, plus sam imao bonus poene pa me je izašlo nešto smešno. Jedino je nešto pošta zabagovala, pa se paket vratio, ponovo bilo poslato i na kraju sam se načekao dok nije stiglo.
Fina lampica, meni treba za lov kao pomoćno svetlo, inače imam i armytek barakudu koju eksploatišem evo već 3 godine. Odlična izrada, sasvim pristojne karakteristike, za 3500 din koliko me izašlo, ne verujem da može bolje.
 
Duracell ne znam samo koji je model tacno, inace u pakovanju idu 3x 1.5v baterije.
18ae88e911389978439c2fa2a6544565.jpg
5179cbb91cabebdfe41ec73d94174996.jpg


Послато са Redmi 8 уз помоћ Тапатока
 
*mjau**mjau**mjau*, nova tehnologija (ista se korisiti na novim BMW vozilima). Ali brate, prebrutalna je lampa, i dizajn i performanse, SVEEEEE :D
Samo me interesuje koliko traje baterija na najjacem modu ?
 
Nisam se toliko interesovao, (još uvek su te lampe preskupe) ali ako uzmemo u obzir da su laser manji potrošači i slabiji su od LED dioda predpostavio bi da će trajati više nego da su koristili neku 3V diodicu tipa SST40 ili XPL.
Jedino ako nisu ubacili neko vremensko ograničenje za najjači mod što acebeam jako voli da radi.
 
Stavi skrinšot karakteristika ili link ka našem lidlu, na ovom tvom linku mi izbaci neki prozorčić sa švapskim, ne može ništa da se vidi ni stranica da se skroluje...
 
https://www.lidl.rs/sr/p/tvoja-lidl...om-predenom-kilometru/led-dzepna-lampa/p23664

Kod:
LIVARNO LUX® torch, with 3 operating modes
characteristics
Ideal for hiking and camping
Shockproof and weatherproof housing made of anodized aluminum
5 W Cree POWER LED for high light output
3 operating modes: max. Brightness, economy mode and SOS emergency signal
With focusing function and 3 attachable color filters to optimize visibility
Red: Unimpaired night vision, penetrates fog and smoke
Green: gentle night vision adjustment, sharpens contours
Blue: detection of liquids, for night fishing and tracking of animals
Splashproof (IP44)
With metal clip and practical belt pouch
Including long-life alkaline batteries and instructions for use
Beam range: max. 130 m *
Luminous flux: max. 160 lm *
Lifetime LED: approx. 10000 h
Burn time: In economy mode approx. 9 h *, with maximum brightness approx. 4.5 h *
LED lights can withstand extreme impacts
LED lamps are not suitable for household room lighting
LED not replaceable
Including alkaline batteries
* According to ANSI standard
material
aluminum
Dimensions
approx L 15.5 cm
Weight
approx. 100 g

Na lidl.de ima malo vise info, koristi 2 AA baterije sto mi odgovara.

Imam ovu od 2$
https://www.aliexpress.com/item/330...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

da li Lidlova vredi razlike?
 
Paaa.
meni se baš nešto i ne sviđa posebno, mada nisam preterano merodavan.

Msm, na slikama izgleda ok pa ako ti baš odgovara što je 2 AA, za 600-700 dinara ne može puno da se očekuje.
Ima 3 režima, verovatno moraš da prođeš kroz sva tri da bi promenio režim rada.
5W doda to je verovatno cree XPG ili XPG 2.
Filteri su prilično beskorisna stvar i više navlakuša nego što će ti ikad trebati.
Splašprof zanči: nemoj da je kvasiš, čim ima zum mehanizam znači da joj dihtovanje nije jača strana.
160 lumena je sasvim ok za džepnu lampu.

Ništa što bi impresioniralo.
A ona što imaš, od 2$ to je već legenda od lampe, jeftina ali za tu cenu sasvim ok lampa, mislim da je Sipik pravi
baš dobre verzije ali su njihove koštale preko 8$ ja imam Sipik SK98 ista kao tvoja samo malo veća jer koristi 18650 baterije.

Ako hoćeš nešto ozbiljnije ipak je preporuka preći na litijum jonske baterije zbog drastično većeg kapaciteta i
energije koju skladište, to je step up u svakom pogledu ali početna investicija je veća jer onda moraš i bateriju i punjač
da uzmeš.

Možda je neko uzimao ove lampe iz lidla pa se javi sa svojim iskustvom.
Uostalom za 700 dinara može da se proba :)
 
Inace uporedio sam ovu novu iz lidla sa starijom sto su prodavali sa 2 aa posto sam danas ovu dobio na poklon i ova svetli 20% jace samo sam ja ubacio nimh baterije umesto ovih alkalnih a njih sam ostavio za neki drugi uredjaj da koristim.
 
Te lampe nisu narocito korisne bez litijumskih baterija jer brzo prazne klasicne baterije.
 
nimh sam ja ubacio u obe i moze jedno 2 do 3h da svetli dok ih isprazni od 2000mah i 2500mah koristim.
 
To su više lampe da stoje negde pri ruci ako zatrebaju s vremena na vreme, taman da prekontrolišeš da nije neka od baterija iscurila, nisu za svakodnevnu upotrebu.
 
To su više lampe da stoje negde pri ruci ako zatrebaju s vremena na vreme, taman da prekontrolišeš da nije neka od baterija iscurila, nisu za svakodnevnu upotrebu.
znam imam ja i na 18650 imam i oba sipika veci i manji cak imam i kineske sa xml t6 koje se pune preko usb sa ugradjenom baterijom meni po 1 lidlova stoji u torbici ako zatreba slucajno imam i onu sa powerbank sto bila pase torbica od ove zadnje cak i na njoj

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ja nosim jednu malu AAA lampicu u torbici kad idem na posao ako nekom kolegi zatreba jer njima ne vredi davati one dobre lampe, lenjir da im daš i to bi pokvarili kakvi su.
 
Evo posle čitanja ovde, uzeh i ja ovu lidlovu. Šta znam, očekivao sam da će jače sijati, ali ok.

Čak ni posle čitanja uputstva, ne mogu da primetim razliku između full osvetljenja i eco moda, ako uopšte uključujem dobro.
 
Evo posle čitanja ovde, uzeh i ja ovu lidlovu. Šta znam, očekivao sam da će jače sijati, ali ok.

Čak ni posle čitanja uputstva, ne mogu da primetim razliku između full osvetljenja i eco moda, ako uopšte uključujem dobro.
izgleda im nije dobro upustvo imas samo high low i sos koliko sam ja video od modova.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno