Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

C8 u najjačoj verziji ima "možda" za nijansu veći dobačaj, ili su egal, tu su negde. Sve ukupno, P16 mi je kvalitetnija lampa. Ne verujem da ću stići skorije neko poređenje sa P16 jer mi je kod matorog, uradiću posle odmora kad odem do njih, ali evo stari snimak P15 sa duplo manje lumena:
https://youtu.be/ihY2itXelqY

Ima i sa C8.

PS.
Evo i C8 sa 8 drajvera:
https://youtu.be/F4eLwtxkeko

ODlična je C8. Pakovanje jad i beda, dobiješ izgužvanu kartonsku kutiju. P16 je dosta ozbiljnije pakovanje, a i tako lampa po meni, lakše mi je koristiti P16 zbog posebnog mode tastera. Nema greške sa obe.
Imaš li neki kod za popust za ovu p15, vidim duplo je jeftinija od p16
 
Ja p16 koristim za lov kao pomoćnu lampu i odlična je za traženje lovine zbog dobrog flood-a i jako mi znači što se mod menja na posebnom dugmetu.
Koristio sam neku kinesku koja nije imala memoriju moda pa uvek nakon slabog moda koji koristim recimo da dođem do čeke, pali mi sos koji mi usred šume baš i nije zgodan :) Onda ide klik klik klik klik klik da dođeš nazad u slab mod :D
P16 je kulturiška, dobra izrada, odlično svetli, odličan domet i periferno svetlo, dodatno dugme je extra fičer. Stvarno nemam zamerki.
Čak u slučaju potrebe može i da mi posluži kao primarna lampa za lov, tj da svetlim sa njom kad pucam svinje/lisice...Za te potrebe inače koristim lampu koja je 3-4 puta skuplja, pa ako p16 može da je odmeni, znaš koliko je sati :)
Sve to iz lovačke perspektive. Za potrebe ne-lovca ne znam treba li išta jače...
 
@Bojsane, za veći domet možda da pogledaš Sofirn C8T ili Convoy C8 XPL HI, prva je ispod 20, druga koji dolar preko.
 
Imam ja silver Convoy sa biscotti-jem, odličan kvalitet, ali prvenstveno odličan drajver. Meni ne znači mogućnost izbora toliko modova, ali se komšiji koji se bavi lovom izuzetno svidela mogućnost podešavanja da prvi mod pri paljenju bude 100% kao i mogućnost kupovine "daljinskog" prekidača.
 
Imam ja silver Convoy sa biscotti-jem, odličan kvalitet, ali prvenstveno odličan drajver. Meni ne znači mogućnost izbora toliko modova, ali se komšiji koji se bavi lovom izuzetno svidela mogućnost podešavanja da prvi mod pri paljenju bude 100% kao i mogućnost kupovine "daljinskog" prekidača.
Ima li slučajno onaj beacon mode kao što imaju nitecore lampe, onaj jedan kratki flash, ako znaš o čemu govorim
 
Ja sam kupio na Fasttech-u (mali rizik oko firmware-a, pri kupovini direktno na aliju možeš da naglasiš da želiš Biscotti), ali je nešto povoljnija, i još uvek im radi kod LIVIN5 za 5% popusta.

Snop je prilično usmeren, uzak i relativno upotrebljiv, definitivno samo za spoljnu upotrebu da osvetli podaleko put. Kažu da se popravi malo širina na uštrb dometa ako se traži sa Orange peel reflektorom.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio na Fasttech-u (mali rizik oko firmware-a, pri kupovini direktno na aliju možeš da naglasiš da želiš Biscotti), ali je nešto povoljnija, i još uvek im radi kod LIVIN5 za 5% popusta.

Snop je prilično usmeren, uzak i relativno upotrebljiv, definitivno samo za spoljnu upotrebu da osvetli podaleko put. Kažu da se popravi malo širina na uštrb dometa ako se traži sa Orange peel reflektorom.
Ok možeš li mi dati molim te link tvoje konkretno na fasstech
 
@Bojsane, link koji si dao je za XM2 model, ja sam uzeo sa XPL HI emiterom i ima nešto veći domet, a C8T je Sofirn-ova verzija C8. Imaš na linku koji sam okačio primere sa Convoy C8 XPL HI i Sofirn C8T, pa proceni koja ti bolje "leži".
 
Stigo i Convoy S2+, odlicna lampa, malo se greje na max svetlu, razumljivo zbog dosta manjeg kucista.
Dolazi sa orange peel reflektorom, klasican reflektor na aliju kosta 1.2$.
 
Ima li sta novo drugari ?
 
ništa, troše se baterije...negde sam zaturio usb risiver za logitech tastaturu i evo baterijske baš dobro dođu za potragu, između ostalog...jedino što risiver nisam našao :)
 
Zdravo svima!

Sa kog linka (aliexpress, gearbest, banggood itd.) se provereno mogu kupiti 18650 baterije? Konkretno me interesuju Samsung 30Q ili LG HG2, naravno kopije dolaze u obzir.

Dakle da 100% salju za Srbiju. Vec 2-3 puta mi rade refund jer nije bilo moguce poslati, i pored toga sto je pisalo da se dostava za Srbiju placa.
 
Ni sa jednog od tih sajtova ne šalju 100% za srbiju tj. girgest i bangud ne šalju 100% a na aliju je varijanta probaš pa vidiš, naravno nikad ne možeš biti 100% da je original a da će proči njihovu carinu to ti je 50-50.
 
Pih :)

Jel ima sa nekog sajta da salju? Gde uopste nabaviti 18650 baterije?
 
Odakle je najbolje uzimati onda baterije? Sa alija sam napravio par porudžbina, međutim nijedna nije prošla..
 
Imaš kod nas po prodavnicama odličnih baterija. Samsung, Panasonic... 700-1000 dinara
 
Ne znam bas da li je tema za ovde...treba mi neka varijanta nocnog svetla na baterije? zbog deteta mi treba..ono da se u sobi vidi sta je gde...neki predlog?
 
e da. trenutno koristim za to sijalice za jelku na baterije..al ono potrebno je svakodnevno punjenje baterija zbog toga :)
 
Ja bih kupio ono svetlo sto ide u steker, znaci bas nocno svetlo. Utakne se u uticnicu i to je to. Mislim da ima neki senzor pa se ukljuci samo kad detektuje mrak. Ili bih kupio sijalice za jelku al na 220V, ne na baterije :)
 
IKEA, rasveta za decu.

Sent from my KOB-W09 using Tapatalk
 
Evo sa malim kašnjenjem, ako je još uvek aktuelno, a verujem da jeste, stiglo mi je prošlog meseca bez problema, a sad mi stiže i druga narudžbina - Sofirn ima svoju prodavnicu na AE samo za baterije, zove se E-battery store (https://www.aliexpress.com/store/3391004), ne znam koje su baterije originalno ali imaju odličan kapacitet, tj. odgovara onom što piše, cene su pristojne, pogotovo na više komada, poštarina je razumna i ne sabira se za različite artikle. Imaju i protected varijante. A ima i kupona...
Šalju Belgijskom poštom bez full trackinga i stiže za par nedelja.
 
Nazad
Vrh Dno