Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Izvinjavam se što je post za postom, ali isteklo je vreme za edit odavno.
Stigle su mi sa Ali-ja dve Sofirn baterije 26650 5500mAh. Stavio sam ih na fast test pošto nisam mogao da čekam baš NOR test, prvo je po defaultu bila struja pražnjenja 250mA i praznio je baterije jako sporo 3 i po sata, onda sam promenio struju pražnjenja na 500mA i trajalo je još sat i po vremena i baterije nisu ni ispražnjene. Da li je to normalno ili ne? Viđao sam slike testova baš ovih baterija gde je fast test kompletan trajao oko 5 sati tako da mi je ovo čudno.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Ako želiš da ti kratko traje fast test stavljaj već ispraznjene baterije.
250mA je previše sporo, da bi ispraznio potpuno punu bateriju od 5500mAh treba ti 22 sata, a pri 500mA 11 sati...
 
Kako li ga ovi završiše onda za 5 sati kompletan test. NOR test znači ima da mi traje 24h skoro.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno imaju jači punjač ili su stavili već ispraznjenu bateriju kao što rekoh.
To je prosta matematika podeliš stvarni kapacitet sa strujom praznjenja ili punjenja i dobiješ potrebno vreme da se napuni ili isprazni od 0 do 100%...
Znači mAh / mA = h
 
Poslednja izmena:
Jasno, jasno znao sam to već. Isti punjač je bio na slikama, mada niko od njih nije naglasio da li se stavljene skoro ispražnjene baterije ili ne. Priložili su slike voltaže baterija kada su stigle iz Kine i bile su kao kod mene, oko 3.95V. Slike sam gledao na reviews-ima na AliExpress-u.
Okej je sad sve, ja sam se zeznuo što nisam podesio struju pražnjenja nego po defaultu počela sa 250mA, nisam znao da tako radi punjač, pošto je pisalo current 500mA, ja sam mislio da sa toliko prazni ali nije tako. Zato sam imao zabunu ako prazni sa 500 kako tako dugo traje.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Stigla mi je lampa, Convoy S2+. Siva, Nichia emiter, 5700K svetlo...uzeo sam je u Convoy radnji na Aliju, Simon (prodavac) mi je dodao 18350 telo i TIR sočivo za dž, verovatno pošto sam ga pitao neke stvari oko toga...svaka čast.
Što se lampe tiče, nemam mnogo toga da kažem - kvalitetna izrada, lepo se otvara i zatvara, sve je utegnuto, prekidač i modovi rade lepo...Nichia 5700K daje lepu boju, nešto hladniju od neutralne, ali vrlo malo. Ne baca loše, voleo bih da je nešto širi snop ali zato imam to TIR sočivo...isprobaću ga ovih dana.

Došla mi je i hrpica dodataka sa Banggooda, futrola za lampu (odlična je, jaka, prima i normalnu i kraću varijantu lampe), Liitokala Lii-100B punjač, magnetni prsten koji sam odmah stavio i odlično drži lampu, clip/zakačka...sad još samo da nađem negde ljudsku 18350 bateriju.
 
Ako nekom znači, testirao sam ove Sofirn 26650 5500mAh baterije, Lii-500 punjačem, fast test mrzelo me da čekam ceo dan za nor test. Jedna je pokazala 4890mAh, druga 4850mAh. Prodavac ih deklariše kao 5000 mAh, tako da je to tu negde. E-battery store na Ali-ju 18 dolara 2 komada sa poštarinom.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Nisu se ni zaustavljale na carini, prošle bez pregleda.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Nitecore 18350 baterije su oko 1000-1200 din kod nas + poštarina!
Nitecore RCR123A isto tako...

not čip.
 
Sinoć videh na AliExpress-u Vapcell oficijalnu radnju. Šalju baterije za Srbiju, trenutno je free shipping čak. Neke baterije su testirali Mooch i HJK i pokazale su se prilično dobro, imaju jeftine 26650 baterije ostale nisam gledao cene.
Izgleda su skoro jedini proizvođači koji na bateriji istaknu pravu maksimalnu struju pražnjenja, to je Mooch istakao u jednom tekstu.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Ja koliko sam shvatio problem je samo da li će da prihvate da uđe u avion u Kini. Kasnije na carini ne bi trebalo da bude problema.


Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Problem je EU koja je uvela stroža pravila za transport baterija, jer je bilo nekoliko incidenta sa samozapaljivanjem u avionu.
Proverno stižu belgijskom i turskom poštom, a ponekad prođu i sa holandskom
 
Gde, nigde ih nisam video?

@Rax032:

Naručio sam juče par 18350 Vapcella odatle...valjda neće da zezaju na carini...
Pisao sam baš poruku njihovoj podršci i uveravaju me da nemaju problem sa slanjem za Srbiju, deluju mi ozbiljno e sad videćemo.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
stigla Convoy T2 prekjuce. odlicna lampica, overkill za moje potrebe. mislim da su joj odlicno cucnule ove eneloop pro 2450mAh baterije koje imam a trajace dugo obzirom da ne koristim lapu cesto...
 
Stigla zverkica, Astrolux FT03 neutral white 5700k. Lampa ima Luminus SST40-W diodu, deklarisano ima 2400lm i skoro 900 metara dometa, odnosno 875m.
Za početak, lampa ima jako dobro pakovanje, čvrstu kutiju i unutra debeli stiropor tako da je lampa skroz ušuškana bez mogućnosti da se ošteti u transportu. Uz lampu se dobijaju dve zamenske gumice, traka za nošenje, adapter za bateriju i uputstvo.
Kvalitet izrade je odličan, odrađena je jako precizno i kvalitetno, masivna je, reflektor izgleda odlično, duple opruge, anodizovan donji navoj i generalno odaje utisak jako kvalitetne stvari i deluje skuplje nego što jeste.
Što se tiče jačine svetlosti oduševila me potpuno, sve puca od snage i domet je stvarno jako veliki, nemam čime da testiram koliko je to stvarno u metrima. Malo je nezgodnija za korišćenje ukoliko bi je neko koristio za šetnju zbog uskog snopa, ali zato kada želite da osvetlite jako udaljene objekte tu gospodari.
Firmware je NarsilM 1.3, prva lampa koju imam sa tim firmware-om i ostavio je fenomenalan utisak, ima mnogo mogućnosti da svako prilagodi lampu sebi onako kako mu odgovara.
Za cenu od 30 dolara, mislim da je sigurno u top 3 izbora, ako ne i najbolji, za budžet lampu velikog dometa.
b214b277058f68c373c6c8c3e5d37a29.jpg
a1b69a45f2ce94442cc2fe72b278c3d4.jpg
d1eb979906c776c75ea3a7197e2555d3.jpg
e1fe0e25cb1f48f8db13336d0ea51d97.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Moze link sa kojeg si je porucio? Hvala.
 
to je jeftinije na AE

US $38.47 54%OFF | Astrolux LED Flashlight FT03 SST40-W 2400lm 875m NarsilM v1.3 USB-C Rechargeable 2A 26650 21700 18650 LED Flashlight Mini Torch
https://s.click.aliexpress.com/e/bk3dQctE

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Uz kupon sam ja kupio na Banggoodu, pa je jeftinije od cene na AliExpress-u.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
imaš i kupone na AE.
recimo
5$ na 50$
10$ na 69$


NHF

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Znam, ovo mi je bila prva porudžbina sa BG, inače sam kupovao mnogo puta na Ali-ju. Ali konkretno ova lampa je ispala jeftinije tamo poprilično.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Rex, ne znam dal si primetio, izašla je nova verzija FT03, sa novom 3 voltnom XHP50.2 diodom, 4300 lumena, SMO reflektor...
34$ + šiping. Uzimaš? :d
A imaš i SS (od nerđajućeg čelika) krunu za FT03, lepo izgleda, dođe sa dva oringa.
 
Ne znam, razmišljam se još uvek. Imam već Sofirn SP33 sa istom diodom, pa ne znam ima li smisla da kupujem i tu verziju FT03.
Razmišljam o onoj MF01 mini, merkam nju kad bude krenula prodaja.
Nekako mi lepša ovako skroz crna, ne sviđa mi se izgleda sa stainless steel bezelom. Ali planiram kupovinu futrole.
Navukao sam se opasno na lampe, šta bih ja sve kupio ijao. :D

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Primetio sam i nju, trenutno mi se ne daju tolike pare. Ali u paketu se dobija svašta nešto, i baterija i futrola. Samo mi je bedak gde tek naći 26350 bateriju. I sa ovim 26650 mučim muku, kao da sam atomsku bombu naručio.
E da, ne šalju je u Srbiju ovi sa Banggoda.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Vidi stvarno, bičari, a ranije su slali ako je baterija bila u uređaju...
 
Bogami gledam sad, biće ipak solidne razlike između Sofirn SP33 i FT03 sa XHP50.2.
Ali da sačekam još malo ipak da razmislim, i da vidim iskustva kupaca.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima na forumu. (za promenu, na srpskom!:D)

Vidim da ovde ima dosta zaljubljenika, pa da pitam da li se neko bavi modifikovanjem lampi ili možda ima preporuku. Naravno, zanima me neko ko zna šta radi, ne bih voleo da moje lampe služe za vežbu.:)

Lepo je videti da ima dosta ljudi kod nas, koje zanimaju ove stvari.

Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno