Šta je novo?

Baterijska lampa i baterije

Ivan I.

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
28.12.2005
Poruke
6,990
Poena
510
Preporučite dobru lampu i punjive baterije.
Problem je sa baterijama odakle ih naručiti da šalju za Srbiju, ko zna provereno neka piše.
Probao sam sa ru.nkon.nl i nema leba:
ru.nkon.nl.JPG

Levo Streamlight Stinger vs desno Zanflare F1 1240Lm:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    648.1 KB · Pregleda: 486
  • 2.jpg
    2.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 480
  • 3.jpg
    3.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 481
Narucio sam po preporuci od kolege Zanfale F1. Sad cekam da mi stigne, pa javljam utiske.

Inace vidim da je sad na Gearbest-u popust za Nitecore P15 lampu kosta 24$, sto je po meni odlicna cena.

Ako neko ima preporuku za dobar punjac neka javi i podeli ovde. Pomogucstvu da ima mogucnost praznjenja baterija.
 
Ima li neko iskustva sa JETBeam?

Zanima model JETBeam JET - IIM CREE XP:
http://www.jetbeamlight.com/products_show250.html
https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_1383890.html?lkid=11125772
Kupon: JETIIMSQ - 30$

Ili je bolja Nitecore P15 Cree XP - G2 ?
http://flashlight.nitecore.com/product/p15
Trenutno je snižen na 24$:
https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_20322.html?lkid=11125772



Takođe me zanima koji je ovo uređaj za merenje? Da li neko ima preporuku za neki model?
svetlo lampe.JPG svetlo lampe 2.JPG



i juče saznam da sve vreme koristim pogrešne baterije :D
18650, koje upravo pokušavmo da saznamo ko šalje za Srbiju :d
 
Poslednja izmena:
samo za one koji imaju bar mesec dana slobodnog vremena:) ajd malo da vam pomognem oko izbora i uopšte poređenja različitih modela...lista je neverovatno dugačka a videćete i sami koliko detaljno je urađeno beamshot poređenje...ovde možete lako da proverite kako baterijske lampe rade u praksi...

http://www.taschenlampen-forum.de/threads/lampenliste.53366/

a imate i ovaj sajt...

http://fonarevka.ru/
 
Poslednja izmena:
Malo se hladim od JETBeam JET - IIM CREE XP i Nitecore P15 Cree XP - G2.
Zanflare F1 mi sve više deluje bolja kupovina za moje potrebe, ne što ima najviše lumena, ne što je najmanjih dimenzija, ne što ima bogato opremom prodajno pakovanje - sve navedeno jeste prednost, već što mogu da je punim pučanjem od telefona ili eksternom baterijom. To mi je više gotivno nego da naručujem i punjač i baterije, plus i to zauzima mesta. Stoji da ove dve imaju IPX-8 standard, ali ne radim u rudniku, bolje F1 manjih dimenzija sa torbicom koja već ide u pakovanju.
zanflare F1 USB Rechargeable.JPG


Otvoren sam za predlog još nekog modela? Neki model koj ima direktan pristup strob modu?

@titus12, hvala, nađoh, luksometri je naziv.

@Altru, odličan forum, ali, ima mnogoo modela :wave:
 
Poslednja izmena:
nisam naravno mislio da će neko da sedne i lista redom, ali kad nekoga zainteresuje neki model može brzo da vidi kakvo svetlo baca...

ja sam nabavio dve baterijske koje koriste 1xAAA i druga 1xAA nimh baterije koje imaju 105 i 120 lumena...stavio sam u njih eneloop pro i sasvim su dobre za svaki dan...jedno vreme sam i ja razmatrao neke bolje koje koriste lion, ali sam na kraju odustao, po gradu mi je i ovo dovoljno...usput je postalo i komplikovano naručivanje lion baterija pa mi je to bio razlog više da dignem ruke...
 
Convoy C8 ubija za svoje pare. Prave razne modele, sa sirim snopom ako nekome treba... Kvalitet izrade je bruka. Radi na 18650 baterije, mogu sa alija da se naruce. Ako idu preko Turske poste poslace ih, drugacije u avion ne mogu.
 
Može link za proverenog prodavca sa Ali koji šalje preko Turske?
Imaš li još neki model da uporediš Convoy C8? Ima nekoliko modela Convoy C8.
 
Poslednja izmena:
Ima jedan model C8 sa starom i novom diodom. Ja imam sa starom i svetli kao besna. Nova je jos jaca. C8 baca svetlo poprilicno usmereno, za vece daljine je, imas S2, S3, one bacaju siroko i nemaju onu glavu, fizicki su manje. Mozes da ih biras s razlicitim driverima, razlicite snage. Mozes da biras koliko modova hoces da ima itd. Mozes da biras i boju ali model je jedan.
Ne znam sada koji prodavac salje ali ako salje 18650 za Srbiju onda preko Turske ide. Ubaci u korpu pa probaj. Ako ti treba i preporuka za punjac slobodno uzmi Liitokala Lii100. Mozes da je punis preko usb-a, moze da ti sluzi kao power bank... Mali je, zgodan a radi posao.
Preporuka za Panasonic baterije. Ne gledaj neke krs brendove gde pise 10.000mA i sl. To ne postoji. Panasonic, Sanyo, LG, tim redosledom. Panasonic ima najbolji odnos cene i kvaliteta, Sanyo ima malo manji kapacitet, LG najvisu cenu.
Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A da li neko ima preporuku za neke dobre punajce za baterije, ali da imaju mogucnost i praznjena baterije? Generalno sam razmisljao izmedju nekih ovih Liitokala Lii 500, Nitecore D4, Zanflare C4... Svaka preprouka je dobro dosla svima za punjac. :)

@[SAJ]ber Kurajber
A sta ako se desi da navodno salju za Srbiju skinu novac pa posle ili ne stigne jer ne mogu da udju u zemlju ili ni ne moze da se posalje? Znam da ce biti povracaj novca, ali to se sve oduzi.

Ako imas nekog ili ako ima neko mozda preporuku za sigurnog pordavca baterija koji salju za Srbiju neka podeli sa nama.
 
Ne treba mi zbog njih, vec zbog AA/AAA baterija. Imam dosta uredjaja koje koriste AA baterije pa zbog negativnog pamcenja i da bi im produzio vek trajanja. ;)
 
imaš pod foto aparatima temu o baterijama i punjačima...ova tema malo unosi zabunu...
 
Baterijske lampe nemaju veze sa foto aparatima, kao i baterije za iste gde naći, online. Online deo foruma, sve kako treba :)
Ko može da ubaci neko poređenje je plus.

Preporuka za Panasonic baterije. Ne gledaj neke krs brendove gde pise 10.000mA i sl. To ne postoji. Panasonic, Sanyo, LG, tim redosledom. Panasonic ima najbolji odnos cene i kvaliteta, Sanyo ima malo manji kapacitet, LG najvisu cenu.

Ovo je bitno, hvala. A Samsung i Sony baterije?
 
Poslednja izmena:
Ne rade sve baterijske lampe na lion, a i punjači se preklapaju jer mnogi pune i nimh i lion...tako da nije čudno da će biti zbunjivanja gde ko šta pita...
A inače ne znam koliko smo već puta pisali da je poštarina na nkonu za lion baterije suluda i evo opet ljudi pišu kako normalno naručuju eneloop...
 
Poslednja izmena:
Koristim baterijske lampe za lov i imao sam prilike da isprobam dosta modela u proteklih godinu dve.

Apsolutno najbolje sto mozete da uzmete su olight javelot (mislim da je oznaka m3xs) i armytek baracuda. cene su oko 150 eur. u paketu se dobija lampa,nastavak za jednu bateriju,par rezervnih delova,futrolica,koferce... ove lampe imaju domet od 800m i snagu od 1300+ lumena. u praksi, na 300m moze da se vidi lisica koja je okrenuta (ne sijaju joj oci). ja imam barakudu i prezadovoljan sam. za nju se dobija deset godina garancije, sto smo nazalost u praksi isprobali. prijatelju je crkla,odneli smo kod prodavca koji je bez reci zamenio za novu. kupio sam je u iulius molu,u temisvaru.

kao neka srednja varijanta jako su se lepo pokazale nitecore mt40 koje su za klasu slabije i isto toliko jeftinije.

takodje imam par kineza xml t6 koji rade korektno za te pare (10-20$)

baterije - imao sam xtar od 2600mah koje su radile odlicno ali kratko,svega godinu dana. inace placene su 1800 din komad. posle sam uzeo samsungove istog kapaciteta u rumuniji,10 eur komad i za sad sljakaju bez problema.
uzimao sam i snj kvalitet preko alija al to sve ima po 500-600mah.
sve firmirane baterije su u stvari prepakovani samsung, panasonic, itd pa im dodaju zastitu koja je cenim prihvatljiva za vas koji ne kacite lampu na pusku. meni od recoila brzo rikne :)

punjac koristim xtarov za dve baterije,lepo je sto ima displej gde napise koliko je punio baterije pa se vidi kapacitet. za sada bez primedbi.
 
Baterijske lampe nemaju veze sa foto aparatima, kao i baterije za iste gde naći, online. Online deo foruma, sve kako treba :)
Ko može da ubaci neko poređenje je plus.



Ovo je bitno, hvala. A Samsung i Sony baterije?
Samsung su isto dobre ali nisu bas povoljne a nisu ni najveceg kapaciteta kao LG tako da ih nisam ni spominjao. Za Sony ne znam stvarno. Panasonic imaju 3400mA, odlicnog su kvaliteta a cena je zlatna sredina.

Tapatalk
 
U laptop baterijama se cesto nalaze ove 18650. I negde sam pročitao da kad baterija rikne ne riknu sve te ćelije jednako, nego neke ostanu dobre. Otuda i onolika ponuda na kp. Naravno kod ovakvih prilično nezasticenih treba paziti da ne dodje do kurcslusa, opasno ih je prepuniti i sl.
Ja imam jednu lampu ultrafire 501b, napunio sam je pre dve godine kad sam je kupio, da mi stoji za nestanke struje. I sad sam je probao, svetli ok. Razmisljam da uzmem još jednu sličnu za kola i crveni diffuser, a beli za kucnu lampu.

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
 
Ja sam povadio gomilu iz lapova, imam par komada u rancu uvek. Bez obzira na godine i starost vecina moze da se koristi. Naravno da nemaju kapaciteta kao kad su nove ali sluze. Nisam gledao KP ali ne verujem da prodaju koriscene baterije, vide se da su koriscene. A sto se tice baterija za lapove cesto crkne samo neka celija pa baterija nema dovoljan napon i zato elektronika brze gasi lap, aktivira se na odredjenom naponu da bi sacuvala baterije.
Za lampe ipak preporucujem nove baterije jer u startu bolje svetle i mnogo duze drze.
Liitokalu nemojte gledati za obicne punjive baterije, uzmite nesto drugo. Uzimajte druge punjace za obicne baterije i za liion.
Iskreno, meni Liitokala Lii 100 radi posao iako je za jednu bateriju. Jednom kada napunite baterije zavrsili ste 99% posla. Apsolutno nemam potrebu za punjacem za 4 baterije. Ona C8 mi je zamenila Maglight, onu od pola metra sa 6 debelih baterija. Ne isplati se vise kupovati baterije za ono, jedino sto je i dalje vrhunska palica :d

Tapatalk
 
Da li ste tražili te baterije na eBay-u? Možda neko odatle šalje.
Baš danas sam gledao neki kanal i čovek testira više vrsta tih baterija iz Kine "No Name" i ima loših ali ima i odličnih i preporučuje prodavce za eBay-a. Ne znam odakle je on, ali računam da za sve zemlje važi ista restrikcija transporta baterija.
 
To mi reci, tražim jednu lamu za mog matorog, lovac. Sad malo da izguglam. Njemu sam i mislio Nitecore P15 da dam.


Koja tačno C8?
https://www.gearbest.com/Convoy-C8-_gear/
Mada mi Nitecore P15 deluje bolja od C8.
Kako mislis koja? Iste su covece. Razlika je samo u nijansi diode. Ja sam uzeo hladno belu, nekako mi najbolje svetli.
Nitecore P30 ja kao C8 pa ti sad vidi koja je bolja. Sto se mene tice uzmi ti slobodno koju hoces ali da je bolja, nije ni priblizno. Ne moze ni da joj pridje a nitecore je standardno skuplji ;)
Ja namerno preporucio Convoy jer nije skup a izrada je vrhunska, bez zezanja. Ja sam masinac i nije mi jasno kako im se isplati ovo da izradjuju za ove pare. Preciznost izrade je brutalan. Kad krenes da odsrafis poklopac vidis koliko je bolestan nivo tolerancije. Kakve crne baterijske od 150e koje se gore spominju, nepotrebno je bacati tolike pare osima ako ne trazite bas najbolje za lov. Lampa sa T6 diodom ubija kako lepo radi.
Poslacu drugaru link da se malo ubaci u temu pa ce da vam prenese utiske Convoy lampi. Za ovepare necete naci priblizno dobru lampu. Ima boljih ali i mnogo skupljih.
Evo ga i prodavac od koga sam ja uzeo, izuzetno korektan lik: https://www.aliexpress.com/item/Con...y/826040641.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8Bw5bR
 
Ako vam je frka za baterije, imam ja jos par panasonic-ovih. Imam gomilu onih starih iz lapova i stoje mi uvek na dohvat ruke pa sam njih arcio a na ove sam i zaboravio :d
 
Da li ste tražili te baterije na eBay-u? Možda neko odatle šalje.
Baš danas sam gledao neki kanal i čovek testira više vrsta tih baterija iz Kine "No Name" i ima loših ali ima i odličnih i preporučuje prodavce za eBay-a. Ne znam odakle je on, ali računam da za sve zemlje važi ista restrikcija transporta baterija.
Može link gde testira baterije?
 
Kako mislis koja? Iste su covece. Razlika je samo u nijansi diode. Ja sam uzeo hladno belu, nekako mi najbolje svetli.
Nitecore P30 ja kao C8 pa ti sad vidi koja je bolja. Sto se mene tice uzmi ti slobodno koju hoces ali da je bolja, nije ni priblizno. Ne moze ni da joj pridje a nitecore je standardno skuplji ;)
Ja namerno preporucio Convoy jer nije skup a izrada je vrhunska, bez zezanja. Ja sam masinac i nije mi jasno kako im se isplati ovo da izradjuju za ove pare. Preciznost izrade je brutalan. Kad krenes da odsrafis poklopac vidis koliko je bolestan nivo tolerancije. Kakve crne baterijske od 150e koje se gore spominju, nepotrebno je bacati tolike pare osima ako ne trazite bas najbolje za lov. Lampa sa T6 diodom ubija kako lepo radi.
Poslacu drugaru link da se malo ubaci u temu pa ce da vam prenese utiske Convoy lampi. Za ovepare necete naci priblizno dobru lampu. Ima boljih ali i mnogo skupljih.
Evo ga i prodavac od koga sam ja uzeo, izuzetno korektan lik: https://www.aliexpress.com/item/Con...y/826040641.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8Bw5bR

Taj link je Convoy prodavnica na Ali. Isto imaju na GB, ali na GB je akcija + imaju kuponi, izađe jeftinija na GB, upravo sam poredio.
Convoy C8 ima sa različitim verzijama firmware, pa različite diode, zato sam te pitao koja verzija, pogubi se čovek. Ispratio sam to nekako...
Najbolje ko ih ima da uporedi, ili neki realan test na netu. Nitecore P15 ima IPX-8 standard (ne može joj tu Convoy C8 ni prići), realno. Nitecore P15 ima domet 278m, meni domet ne igra ulogu, ali mi jenda treba sa dobrim dometom za matorog. U pakovanju Convoy C8 ne dolazi ništa, siromašno. Kada dodam dodatne stvake koje dolaze uz F1 (20$) ili Nitecore P15 (24$), onda C8 izlazi skuplje. F1 je manja lampa (lakša za nošenje, staje u torbicu ili džep, nema budžetinu), postavljao sam slike kako sija, znači ubija mališa, IP-68 standard (Convoy C8 nema ni to, zato mi je on daleko tek od poređenja sa nekom koja ima IPX-8 kao što je Nitecore P15, ili JETBeam JET koja je bila 25$ sa kodom za popust, mislim, možeš se sa tom zaštitom osloniti da ostane u autu prekrivenim snegom u nekoj nedođiji, da radi baš kad ostale zakažu, Marfijev zakon), takođe F1 može da se puni punjačem od telefona ili eksternom baterijom (zgodno ako nestane struje ili si na mestu gde je nema). C8 mi je bliže poređenju UltraFire LT - HJ Cree XML T6 2000Lm, ali ona je trenutno 9$ i ima bogatije prodajno pakovanje.

Najbolje bi bilo da se nađemo i uporedimo ako je neko iz BG, trenutno imam dve za koje sam postavio slike, čekam da stigne Nitecore P15, i treba mi još jedna ili dve da naručim. Jedna će biti jeftinija, Convoy C8 ili UltraFire LT.
 
Istekao "izmeni" iznad.

Naleteo sam na zanimljiv Convoy C8 Mod, deluje brutalno ako je to to sa slike:
comp_3ap1180456eeuxmrgj2x.jpg


http://budgetlightforum.com/node/54262


Da li neko prepravlja od članova sa benča?
 
Nazad
Vrh Dno