Šta je novo?

Acer Aspire V5 571 BIOS Boot problem

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Imam gore navedeni laptop (ortakov računar), kome je juče nakon paljenja na ekranu ispisalo "Operating system not found".
Spremio sam fleš sa Windows 10 sistemom, ali problem je u tome što računar ni na jedan način neće da uđe u BIOS.
BIOS kod njih je na "F2", međutim ja sam sve moguće i nemoguće opcije isprobao, par puta naglo gasio računar kako bi video "grešku" i automatski ubacio u BIOS, međutim opet ništa.
Rasklopio ga, izvadio bateriju, vratio sve nazad, i dalje isto. Izvadio HDD, ubaciou moj desktop računar, formatirao sve i ponovo ga vratio nazad, takođe bez poboljšanja.
Ponovo ga vratio kod mene, instalao Windows 10, ali sve uzalud. Kada se upali računar, stoji mali natpis "Operating system not found".
Ja sam stotine sistema i računara sredio, ali ovo prvi put vidim. Jednostavno u BIOS ne može da se uđe.
P.S. Tastatura je testirana i ispravna, HDD 100% Health & Performance,... Nisam pametan. :)
 
Predpostavljam da je predhodni OS bio Windows 8 koji ne dozvoljava totalno gasenje laptopa iz OS vec (poznat problem kod Acer), jedino resenje ti je da napravis UEFI Boot Windows 7 ili 10, da na taj hard disk na nekom drugom laptopu ili Desktopu podignes samo prvi deo Windows-a (do prvog restarta pri podizanju) i da taj isti hard disk vratis u Acer i nastavice dalju instalaciju. Po zavrsenoj instalaciji na sledecem restartu ili gasenju laptopa mocices da udjes u BIOS 100% (P.S. imao sam ih 10-tak sa takvim problemima)
 
Ne moze Windows 7 tek tako da se napravi GPT UEFI Boot , mora da se moduje ISO



Na Windows 8/8.1 i 10 ne mora da se moduje ISO.
 
Nazad
Vrh Dno