Šta je novo?

Problem sa grafickom ili?

driftlol

Poštovan
Učlanjen(a)
14.12.2014
Poruke
52
Poena
59
pozdrav, imam veliki problem koji ne znam kako da resim.. skoro sam sastavio novu konfiguraciju i komponete su sledece:
i5-2300
Sapphire AMD Radeon R7 260X OC (2GB)
8 gb ram 2x 4gb
500gb sata3
napajanje: lc6550 gp2

dakle komp sve radi ok ali kad opteretim graficku on se restartuje, malo sam testirao i otkrio sam da kada ukljucim tv preko hdmi kabla na grafu da se to uopste ne desava znaci mozda da radi ceo dan pod opterecenom grafickom ali se nece resetovati.. kada bih iskjlucio hdmi i ukljcui dvi ulaz na monitor isog treba ni se restartovo, pokusao sam sa hdmi na vga adapter ali isto se desava.. da dodam da je napajanje veoma tiho ali kada bih prikljucio monitor cula bi se neka buka ili zveckanje. inace probao sam i drugi monitor i ista je situacija. kako je sve ovo moguce nije mi jasno, i znali neko sta je tu problem? kako je moguce da na tv radi extra i to sa vecom rezolucijom ujedno vecim opterecenjem i radi normalno a na monitor odma se resetuje...???
 
Napajanje je najbitnija stvar za stabilan rad celog računara i dug životni vek svih komponenti. Zato nikada kupovina i korišćenje polovnog.

Da li ti je bar rekao koliko je dugo korišćeno? Ako nije duže od dve-tri godine, odnesi ga u neki servis i pitaj koliko bi koštalo testiranje i zamena kritičnih delova (kondenzatori sigurno, mosfet-i možda, možda i još nešto sitno), pa ako nije skupo možeš imati i taj u rezervi, za svaki slučaj.

Ili mu jednostavno vrati.
 
Poslednja izmena:
pa kao fora godinu dana dobio ceo pc na poklon... on bi verovatno dobar za komp koji ne zahteva 6 pina za grafu ali niko ga ne bi kupio takovg...
 
Ovo je najčudnija manifestacija kvara, tj lošeg napajanja... Ispade da HDMI štedi struju!?!?! :d
 
Nazad
Vrh Dno