Šta je novo?

Gejming slušalice do 5k dinara

ŽeljkoPFC

Poštovan
Učlanjen(a)
21.02.2017
Poruke
69
Poena
60
Naslov lepo kaže šta mi treba. Slušalice da imaju i mikrofon, jer mi se ne daju pare na poseban. Takođe bih vas predupredio sa onim "ako proširis malo budžet možeš..." jer jednostavno nema ni dinara proširenja. :D
Dota, WoT, CS:GO bi bile neke igre koje bih igrao.
Takođe sam u nekim temama video da pominjete i zvučne karte. Tu se baš ništa ne razumem. Pa ako neko može da napiše koja bi bila "best buy".
Ako ste koristili neke slušalice iz ovog cenovnog ranga, a ne sviđaju vam se, napište, kako bih znao da ih izbegnem.
Hvala vi svima!
 
Ko zna sta sve moze da se nadje na KP kod (AE) preprodavaca, od raznih svetlecih gaming slusalica koje su djubre do provereno dobrih.

Naravno, znas i sam da je najbolje prosiriti budzet na oko 100e :d kao u ovoj temi ali si napisao da to otpada :)
Steta, jer bi za 85e ukupno mogao da kupis npr. Hx Cloud Stigner + polovnu Asus Xonar DG(20e po oglasima, ide u pci slot)/DGX(pci-e, 25e), to bi bio veoma dobar combo za taj novac.

Do 5k din mozda ove SL: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmd660/
Imaju mikrofon, kostaju 39e trenutno, verovatno su malo losije od svih Cloud ali su i jeftinije i vrlo verovatno bolje od 90% gaming krseva od slusalica koje kostaju otprilike toliko. Imas trenutno najdetaljniji review iznad, ubaci u gugl prevodilac i videces da ih je lik prilicno nahvalio, posebno u okviru te cene.

Ima ih Zechs pa najbolje neka on kaze sta misli o zvuku generalno a i kakve su za gaming.

E sad, i u tom slucaju bi bilo pozeljno da kupis bar DG/DGX kartu (one su najjeftinije a dobro resenje) ili neki eksterni DAC sa pojacalom za sluske ali takvi uredjaji uglavnom kostaju 50-100$/evra.
 
Poslednja izmena:
Dobre su Superlux za te pare stvarno :) Ja sam ih koristio za sve..i igre i muziku...nisam ih probao na nekom odvojenom pojačalu, verovatno bi još bolje zvučale...ako se uzimaju kod nas obratiti pažnju da dolaze sa otvorenim kablovima (sa žicama na koje se leme konektori), pa treba u prodavnici doplatiti još par stotina dinara za konektore i tražiti da oni zaleme..

Trenutno sam na Focal Spirit Renault edicija i mislim da mi treba pojačalo da bih ocenio razliku između Superluxa i Focala :D
 
Izgleda da su HMD660 u svakom smislu SL HD660 sa dodatim mikrofonom a ne closed verzija HD681f(flat) kao sto sam mislio do nedavno :d Jednostvno sam se istripovao listajuci SL sajt u brzini, onaj grafik mi je delovao isto kao za HD681f pa zbog toga :)

Za 39e tesko da mogu da se nadju bolje, nove slusalice sa mikrofonom sto ne znaci da su idealne za gaming (moguce je da su bolje podesene za slusanje muzike, gledanje filmova, YT itd) ali opet, za taj novac stvarno tesko da postoje bolje sa ugradjenim mic-om.
 
Da da, one su varijanta tih HD660...inače kopija po izgledu Beyerovih 770 pro ako se ne varam :) (te Beyer su mi na listi :D)
 
Te Superlux HDM660 su jedne od onih koje sam gledao. Eto ispade da ima još ljudi da zna za njih.
Što se budžeta tiče mogu samo negde da se zacrtam da bih uzeo neke sluške od ~100evra + kartica. Već sam sklapao konfiguraciju za novi komp gde je budžet probijen za 7k dinara, sa 55k na 62k. Pa mi pre neki dan crkao miš, a sad i ove jeftine slušalice. Baš me poteralo. Džak para mi treba.
Slušalice nađoh ovde https://www.player.rs/studijske-slusalice/superlux-hmd660/pro/7099
Nisam znao da moraju da se naprave konektori, a ova prodavnica mi ne deluje kao neko ko bi to radio. Čak su i jeftinije ovde kod nas nego na Amazonu i Aliju, što mi je čudno. Svega 39 evra, što taman paše budžetu. Za sad su prvi pik.
@Zechs gde si ih nabavio i da li ti je prodavac zalemio konektore i koliko si to platio sve? krastavac cicijašim, napisao sam da nema mesta proširenju. :D
 
U plejeru sam ih i ja uzeo i tu su mi i odradili lemljenje, ali jednu žicu mikrofona nisu dobro zalemili pa sam ja morao da je dolemim kod kuće :D...tako da ako budeš kupovao odšrafi konektore da vidiš na licu mesta jesu li čvrsto zalemili sve ili možeš sam da lemiš ima šema na superluxovom sajtu
 
Čuj sam da lemim, pa čime. :D
Nije mi jasno što nisu došle nameštene. Ovo prvi put čujem da se prodaju slušalice bez konektora. A jedino da dođem u Novi Sad, živim u Zrenjaninu, kad ih nameste pa da pogledam tj razvalim ih da bih video da li su dobro napravljene, znači dodatni trošak za put plus glavobolja. Svakako se ne razumem u elektroniku tako da i da su loše zalemljene ja ne bih znao. :D
 
Pa nisam ni ja kapirao, valjda jer su studijske slušalice pa je Superlux ostavio korisniku da bira opciju koja njemu odgovara jer mikrofon može da ide na xlr priključak npr. :)
Ne verujem da će loše da ti ih zaleme u smislu da neku žicu pomešaju već meni su loše zalemili pa se žica prekidala, pa sam morao da odšrafim konektor i da ponovo zalemim žicu...jbag dešava se..to ih i dalje čini idličnim izborom jedino eto to je fazon

E sada malo ko obraća pažnju pa i ja..to sam posle video: http://www.superlux.com.tw/productI...65a-be4b-42b2-b324-4a1ad7b8a927&level=2&lv0=1

Ovde na strani možeš da vidiš da postoje tri varijante tog modela hmd660, hmd660x, hmd660e i svaki ima različite nastavke već fabrički stavljene osim ovog 660 osnovnog...tebi bi odgovarao ovaj sa E nastavkom ali nema kod nas da se kupi taj..bar ja kad sam kupovao

http://www.superlux.com.tw/upload/f...5facd7e3/resource/ug_HMC660_HMD660_web_en.pdf

Inače sam dijagram lemljenja je prost čisto da znaš, svako bi to znao da ti zalemi ako se desi neki problem...

Deluje kao rizik ali ja sam rizikovao i jesam zadovoljan..moram odati priznanje Kinezima u ovom slučaju jer su slušalice same solidno urađene..metalni je okvir ceo sa plastičnim školjkama od tvrde plastike u kojima su zvučnici..mikrofon je savitljiv i eto za tih godinu i po dana koliko sam ga ja koristio nije se nešto razlabavio..

Inače sam mikrofon je odličan i ima neki studijski zvuk..rekao bih da odlično detektuje bas u ljudskom govoru tako da ne zvučiš piskavo i kao da su ti odsečene niže frekvencije..

A slušalicama kao i mikrofonu bi leglo neko pojačalo ili mikseta..ja sam o njoj razmišljao (i dalje razmišljam iako mi ne treba :D)..
 
Za sada ostaje da ću uzeti ove slušalice. Izgleda da su dobrog kvaliteta i pristupačne cene, a mrzi me da se cimam dalje. A gledao sam i amp/DAC možda umesto kartice, ali to je dosta skuplja varijanta, gde se neki normalni uređaji kreću od 50 evra pa na gore i gde se opet ništa ne razumem. :D
 
Za amp/dac ti je tu @hsv.stoned :D on je ako ne doktorirao onda bar magistrirao na tom polju..dosta prati dešavanja pa vidi sa njim šta može da se nađe za ekonomsku klasu :D
 
Ni doktorirao ni magistrirao, samo sam pazario i detaljno probao neke od popularnih (socijalnih) dac/amp :)
Ako je budzet limitiran onda preostaje samo polovna DG/DGX karta, za taj novac je dosta dobra pa i za gaming, u exciter (high gain) modu mislim da i 150Ω Superlux mogu da zvuce dovoljno glasno a tu je i Asus softver za razne emulacije i podesavanja, ako je to potrebno uopste. Mada postoje i jos neka odlicna resenja, viper4windows ili EqualizerAPO sa dodatnim Peace UI.

Prvi put cujem ovo za lemljenje hmd660, dobro je sto si pomenuo, kapiram da bi se mnogi ''iznenadili'' prilikom kupovine :d
 
Možeš da zamisliš moje iznenađenje kada su mi otvorili kutiju i ono žice :D ja sve platio, uzeo račun i rekoh ajde sada konektori pa da se zalemi :D
 
Pa budžet jeste limitiran. Zato uzimam samo slušalice, ali bi možda u skorijoj budućnosti mogao uzeti neki amp/dac. Koje bi bilo neko budžetsko rešenje do 50 evra? Naleteo sam na Creative Sound Blaster E1. Valja li to išta? I što na svim tim uređajima ima jedan ulaz za slušalice? Gde ubodem mic? :D
 
Budžet DAC - FX Audio X3.

DAC obično radi u jednom smeru, kao digitalno-analogni konvertor, otuda i skraćenica. Da bi mogao da se bocne mikrofon mora da postoji mogućnost obrnute konverzije, iz analognog u digitalni oblik (ADC). Tako da je tebi realno jednostavnija/praktičnija opcija DG/DGX.
 
Poslednja izmena:
Kakve su te Superlux slusalice sto se tice udobnosti i izolacije?
Ja imam HD681 Evo slusalice i one su mi dobre sto se tice udobnosti, ali bih voleo da su malo zatvorenije.
 
Nazad
Vrh Dno