Šta je novo?

Preporuka za backup rešenje

amater33

Cenjen
Učlanjen(a)
08.07.2008
Poruke
198
Poena
169
Zdravo svima,

hteo bih pitati za neku preporuku za backup rešenje za servere u firmi. U pitanju su stariji (oko 8 god)hp serveri blade formata i 2 komada stand alone. Na njima se vrte i 7-8 virtuelnih servera. Svi su 2008r2 samo je jedan 2012 verzija. Ranije se backup radio preko d2d hp uređaja, ali to više ne funkcioniše zbog kapaciteta i ko zna čega još, pa bih želeo da probam neki drugi način. Mislio sma na acronis ali nisam imao sa njim iskustva za enterprise verziju.
Inače ovde se za storage koristi Fujitsu dx100 s3, kapaciteta 24TB.

Hvala unapred.
 
Zdravo svima,

hteo bih pitati za neku preporuku za backup rešenje za servere u firmi. U pitanju su stariji (oko 8 god)hp serveri blade formata i 2 komada stand alone. Na njima se vrte i 7-8 virtuelnih servera. Svi su 2008r2 samo je jedan 2012 verzija. Ranije se backup radio preko d2d hp uređaja, ali to više ne funkcioniše zbog kapaciteta i ko zna čega još, pa bih želeo da probam neki drugi način. Mislio sma na acronis ali nisam imao sa njim iskustva za enterprise verziju.
Inače ovde se za storage koristi Fujitsu dx100 s3, kapaciteta 24TB.

Hvala unapred.

Veem? Mi ga trošimo u firmi, radi lepo i ne mrsi mnogo. Licencira se po procesorskom jezgru, mi ga vrtimo na dva kora. Mislim da je cena po jednom oko 700EUR, ali nisam siguran. Naš storage je kapaciteta 70TB.
 
A sta tacno planiras da bekapujes sa servera? Koliko fizickih koliko virtuelnih?
 
To bi bilo dosta novca. Ima ukupno fizička 4 servera + 6 blade, to je oko 20 jezgra.
Jel to godišnja licenca ili stalna?
 
Trebalo bi za 2 nedelje jedna konsultantska firma da preporuči rešenje pa će se tada odlučiti.
 
Pa treba sve da se bekapuje. Fizička 4 komada i 9 virtuelnih.

Ako ces sve da bekapujes nema jeftinijeg resenja od Windows Server Backup-a.
Ovako iz par tvojih odgovora definitivno je najbolje da vam konsultanti preporuce backup resenje.
 
To bi bilo dosta novca. Ima ukupno fizička 4 servera + 6 blade, to je oko 20 jezgra.
Jel to godišnja licenca ili stalna?

Ja napravio grešku, izvinjavam se. Licencira se po soketu, ne po jezgru. Plaćamo godišnje ukupno 700EUR. Imamo dve šasije sa 11 blejdova ukupno i par rek servera sa strane. Ukupan broj VM je 140. Možeš da pazariš i trajnu licencu, ali si time zakucan na verziju koja je aktuelna u trenutku kupovine, uz pravo na update godinu dana ( mi smo na drugom modelu licenciranja, pa plaćamo godišnji danak). U svakom slučaju, nije jeftino.
 
Ja napravio grešku, izvinjavam se. Licencira se po soketu, ne po jezgru. Plaćamo godišnje ukupno 700EUR. Imamo dve šasije sa 11 blejdova ukupno i par rek servera sa strane. Ukupan broj VM je 140. Možeš da pazariš i trajnu licencu, ali si time zakucan na verziju koja je aktuelna u trenutku kupovine, uz pravo na update godinu dana ( mi smo na drugom modelu licenciranja, pa plaćamo godišnji danak). U svakom slučaju, nije jeftino.

Samo da proverim , jesi li mislio na veeam ili.....?
Pošto veem nisam našao na netu.
 
amater33, možeš da podeliš sa nama za koje rešenje si se odlučio? Hvala.

Ja se izvinjavam što se dugo nisam javljao. Bio sma u gužvi, na sve strane i skroz sam zaboravio na ovaj post.
Još uvek nismo rešili šta će biti za backup.
Javiću sigurno kada budemo to uradili.
 
Ako ces sve da bekapujes nema jeftinijeg resenja od Windows Server Backup-a.
Ovako iz par tvojih odgovora definitivno je najbolje da vam konsultanti preporuce backup resenje.

Da, to jeste besplatno, ali je teže izvodljivo zbog komplikovane strukture san i nas skladišta a i zbog količine podataka.
Ali razmišljamo i o toj opciji na kraju.
 
Hvala.
Pogledaću detaljnije, izgleda pristupačnije od drugih, gde su hiljade u pitanju.
 
Samo da javim da je rešeno da se ostane kod rešanja backup-a preko dosadašnjeg sistema sa d2d hP uređajem, pa putem virtuelnih traka do fizičkih traka.
Samo još da osposobimo to jer već duže vreme ne funkcioniše, a ljudi koji su to podesili i održavali nisu više tu.
U svakom slučaju biće veselo i zanimljivo.
Hvala svima na predlozima.
 
Nazad
Vrh Dno