Šta je novo?

Roming u Turskoj

mihailodj

Poštovan
Učlanjen(a)
12.07.2014
Poruke
314
Poena
70
Pozdrav!
Verujem da ima dosta nas koji idemo u Tursku na letovanje,pa bi molio za predloge,koje je najbolje rešenje za korišćenje telefona u Turskoj ,prvenstveno za mobilni internet?
Jedino što sam ja našao je Vip prepaid (500 mb 1200 din) i bosanski HT ERONET -1000 MB za 7.5 e.(ali je problem doći do ove kartice,pa molim da ukoliko ima nekog člana u BiH da mi kucne u inbox)
Inače,na postavljanje ove teme me je navela činjenica da u hotelu koji sam rezervisao neću imati Wifi. :d :mad:

Molim vas za predloge i vaša lična iskustva.
 
Bilo bi dobro da se napravi neka tema za putno i auto osiguranje do Turske. Gde, šta - kako :)
 
Nisam siguran da je moguće naći bonbon varijantu za Tursku. Pre bih išao na kupovinu lokalne kartice.
Još 2003. kad sam bio, nije bio ni najmanji problem naći je, a kamoli sad. Tada sam kupio pripejd karticu za neku smešnu cifru kod Turkcella, znam da se zvala Hazirkart.
 
Turska nije u eea, ne moze bonbon.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nisam ni predložio bonbon, već sam rekao da se ne očekuje takva opcija.
Predložio sam lokalnu karticu, jer je sve navedeno skupo i komplikovano.
 
Ova ponuda bosanskog HT ERONET mi je ok.Da li neko zna kako doći do kartice? A što se tiče turske kartice,čuo sam da je procedura prekomplikovana,pa ne bi baš time da se bakćem.
 
Poslednja izmena:
Samo prenosim iskustva iz 2003. godine kada sam vrlo jednostavno došao do pripejd kartice.
Jedino ako su menjali uslove.
 
Turska kartica se sama gasi posle 2 nedelje ukoliko je ne registruješ posle kupovine. Sama registracija ne traje dugo ali je cimanje jer ti uzimaju podatke iz pasoša kao i IMEI aparata. Ovo je iskustvo od pre 3 godine.
 
Imam ovu karticu. Radi u Rusiji (nije EEA zemlja) cena je kao i u Rusiji 0.02€ po megabajtu.
https://surfroam.com/pages/rates

Kartica kosta 25€, imate isto tolko kredita, traje 365 dana. Obračun je na 1 ili 10kB zavisno od zemlje. Dopune su online. Radi samo internet i dolazni SMS na UK +44 broj. Neke mreže su 3G, neke 4G partneri.

Važna napomena (obzirom da na toj kartici praktično imate 6 različitih kartica koje se automatski promene u zavisnisti u kojoj zemlji se nalazite) je da može da se desi da vam nestane podešavanje za APN (inače APN je globaldata, user i pass prazno). Kartica radi i u Srbiji na Vip mreži, takođe 0.02€ po MB.

Imate i Globaltel Turska je u prvoj zoni, ali je idalje skuplje od Vipa.
http://globaltel.rs/tarife_roming_internet.php

Evo listinga konekcija sa putovanja u Rusiju sa moje surfroam kartice:
surfroam.png

Nije izuzetno povoljno, drugačije je kad imate ovo u kombinaciji sa wifi-jem, jer se za 25€ dobije 1250MB. Dobro je jedino što radi i u Kini, i na Tajlandu. To je ono što znam tu je putovala moja kartica.
 
Kartice Turskih provajdera:
Kada je stavite u svoj telefon, ona će raditi, ali imate ograničen rok (mislim da je 10 dana) da telefon sa tim IMEI kodom registrujete kod turskih vlasti. Ta usluga se plaća. Tako registrovani IMEI kod će raditi i sa drugim SIM karticama turskih provajdera.

Ako to ne učinite, nakon isteka gratis perioda (mislim da je 10 dana), taj IMEI kod će biti black-list-ovan kod svih provajdera u Turskoj.

Bio sam tri puta u poslednjih 2 meseca, srećom, WiFi je postojao svuda gde sam se kretao.
 
In 2015, this grace period was extended to 120 days. After this period, the phone will be blocked for the Turkish SIM.
Produžen je grejs period na 4 meseca
 
Mda, ali onda sledece godine menjaj telefon ili nema roming :)
T-mobile.de bi trebao da ima neki OK dodatak za Tursku, a kartice se lako kupuju. Posto u Nemackoj ima prs i pleva Turaka, pa im je Turksa bila bitnija od vecine EU drzava.
Ili austrijski t-mobile.

Pogledacu kasnije pa javljam.
 
Poslednja izmena:
Nisam imao pojma da su sve zakomplikovali. Tad sam baš bio klinac, 15-16 godina, i sećam se da je istog momenta aktivirano.

U tom slučaju švapski turkcell može da bude dobra varijanta, sada lifecell.net
97035a4a54f568a94853ab3f41d4a8cb.jpg
 
Nije to lose... tmobile nema vise dobar roming za prepaid van EEA :(
 
Ipak je BH ERNONET najbolje što sam do sad pronašao....preko ovog švajcarskog operatera,20 e 1,5 gb. Ovde bi me skoro 2 GB izašlo 15 evra....Ali kako doći do kartice?
 
Bila je neka informacija u "Bonbon" temi za Tursku tokom juna bas. Ne secam se detalja.

Ne mislim na ideju 1GB za 700din kod VIPa (prepaid!) ili ko ima ovaj roaming promo, nego neka strana kartica, bas jeftino.
 
Isto što sam mu predlagao čim je pokrenuo temu, pre pola godine lifecell.net kartica (bivši turkcell.de)

5 GB - 20 eur, mesec dana, a sad ima i promocija, 10 eur kartica - 15 eur kredita.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno