Šta je novo?

Jeftin laserski crno beli štampač

mezzano

Cenjen
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
170
Treba mi jeftin laserski štampač sa jeftinim tonerima.
U kancelariji imam HP M125a, sa kojim sam zadovoljan i za koga kupujem nove kineske, zamenske tonere za 650 dinara/kom.
Da li da uzmem neki najjeftiniji hp, pošto za njih znam da mogu da nađem jeftine tonere ili da idem na neki Xerox ili drugi jeftiniji model. Vidim da su oni par hiljada jeftiniji od najjeftinijeg hp, ali da li će se ta razlika istopiti posle 2-3 zamene tonera?

Sent from my HUAWEI CUN-L21 using Tapatalk
 
Bio je ovde na oglasima Lexmark T630. Imamo takav na poslu. Baš je robusan, ali štampa za sve pare. Sledeći za preporuku je Kyocera. Odlične mašine. Tehnička podrška im je za 10. I njih koristimo većinom.
 
Mi na poslu uvek kupujemo nove preko jedne BG firme, a jedan dečko sa kojim sam razgovartao kaže da reciklaža kosta oko 1500 din. (4-5 hiljada strana). Nov štampa duplo.
 
Nema jeftinijih zameskih tonera nego što su za HP (ili Canon, njihovi laseri koriste iste tonere).
Ali, najnovija serija, ovi M12 i slični, nešto su iskomplikovali sa tonerima, imaju čip, i zamenskih za sada nema. Što ne znači da ih neće biti kada se ti čipovi provale.

Najbolje da nađeš, ako još ima na zalihama, stari tip HP1102. Najjeftiniji su u eksploataciji, a tonera ima skoro pa na trafikama.
Još je za preporuku ovaj 1102w koji ima i WiFi u sebi, jako jako praktično, pogotovo u kući. Ćušneš štampač u špajz, orman, komodu...

Kyocera, Epson, Samsung, Lexmark, niža klasa, sve to isto radi. Pitanje je samo raspoloživosti i cene zamenskih tonera.
Koji god ti štampač padne na pamet, prvo potraži zamenske tonere, i ne gledaj samo on-line ponudu na našim sajtovima . Zovi više ponuđača i pitaj da li ih zaista imaju redovno na lageru. Sve što imaš samo na jednom ili dva mesta, preskoči.
 
Kakva je situacija sa HP LaserJet Pro M102a? Dosta je pristupačan.
I moj HP MFP M125a koristi tonere sa čipom, (CF283A), ali se lako nalaze zamenski i praktično su džaba (650 din). Da li se toner za HP M102a, koliko vidim oznaka je CF217A, lako nalazi i koja mu je cena?
 
E, tu sam pogrešio. Ne M12 već ti najnoviji M102. Kada sam ja gledao, još nije bilo zamenskih tonera. Ne znam sada.
HP 1102 je i dalje prst u pekmez, ako ga nađete. Kupio sam ja jedan početkom jeseni. Bilo ih je u Gigatronu.
 
E, tu sam pogrešio. Ne M12 već ti najnoviji M102. Kada sam ja gledao, još nije bilo zamenskih tonera. Ne znam sada.
HP 1102 je i dalje prst u pekmez, ako ga nađete. Kupio sam ja jedan početkom jeseni. Bilo ih je u Gigatronu.

postoje i M12 i M102 stampaci.. Ovi prvi (M12) vise dodju kao naslednici 1102 modela
 
Preporuka za hp m12a pro, mali ali opasan, ima zamenske tonere, novi, neotpakovani, cena oko 1500 din, bio sam u slicnoj dilemi sta uzeti od novih stampaca da je mali, kompaktan, da lepo stampa i da su jeftini toneri, uzeo s 3 za sluzbu racunovodstva i nisam se pokajao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav. Da ne otvaram novu temu, treba mi preporuka za povoljan laserski stampac, ne bi se koristio jako puno, mozda do 200 strana mesecno. U jednom servisu sam dobio preporuku za Lexmark MS417. Da li je to dobra kupovina i sta predlazete?
 
Sta mislite o LBP6030B? Njega gledam, posto cale ima neki canon vec 10 godina i prezadovoljan je. Samo mi je bitna ta podrska sa tonerima, pa ne znam kako to da proverim? Za ove HP m12 mislite da je sigurno da ima tonera?
 
Nazad
Vrh Dno