Šta je novo?

Overclocking u Linuxu

Difermo

Cenjen
Učlanjen(a)
13.05.2014
Poruke
1,939
Poena
110
Moja oprema  
Mobilni telefon
Iphone 12 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima.. Vec par dana jurim razna uputstvu za overklokovanje u linuxu..
Posto u windowsu koristim MSI Afterburner, pa je to laganica, pokusavam da nadjem ne sto slicno i za linux. Ali vidim da ne postoji.. Nalazio sam par tutorijala za overklokovanje nvidija karti preko "settings-a (koji se snima prilikom nvidia dravjera)", ali ne otkljucava mi se opcija da menjam core i memory.. Sada snimam ponovo ubuntu da pokusam jos jedan tutorijal, pa da pitam i potrazim pomoc i ovde..

Jel ima ko da je uspeo?

I da li ce dolaziti do sukoba drajvera, ako se snime i amd i nvidia drajveri ?

Za amd drajvere mi i nije bas toliko potreban overclock jer bi se to odradilo u biosu graficke.. Ali nebi bilo lose naci i tu alternativu za MSI Afterburner
 
Ovo i mene interesuje isto.
 
Nisam nikad overklokovao, ali u principu nije teško. Pogledaj po netu uputstva za tvoj distro, ali generalno je dovoljno samo dodati coolbits opciju u Xorg.conf. Pošto on više ne postoji u Ubuntu, treba prvo poterati nvidia-xconfig da bi ga generisao. Kažem, potraži skorija uputstva za svoj distro, pošto mogu da postoje sitne razlike. Imaš na YouTube uputstava koliko voliš, neki crnja je bio jako lepo objasnio, potraži.
 
pa valjda mozes da overklokujes u biosu ne treba ti nikakva aplikacija
 
amd moze kroz bios ali nvidia ne moze...

pokusao sam i taj tutorijal sa youtube-a i mnoge razne. generalno su 90% isti.. neki stave coolbits 12 neki 31..
Probacu na novijoj grafickoj.. Mozda ne moze na ovom laptopu, posto opet nije uspelo overklokovanje
 
Da laptop sa nvidia grafickom..
Nije valjda da to ne ide zajedno XD

Jesam pokusao na tom rigu (gtx 1070) dva-tri puta neki tutorijal za overklokovanje, ali bezuspesno je bilo.. PA reko da ne gubim vreme i novac tamo, da pokusam na laptopu..
Za vikend cu pokusati ovaj noviji tutorijal za gtx 1070..Ipak su novije graficke pa mozda ima do toga.. OVa na laptopu je dosta zastarela pa je mozda zeza drajver
 
Nikada nisam bio fan OC grafickih jer je po meni to dosta rizicnije od cpu OCa. Osim ako nemas neki besan aftermarket cooler za gpu sto sumnjam da uopste ko i nudi i srbistanu. Svaki oc nosi rizik da ti grafa pre ode u vecna lovista (iz licnog iskustva). Za laptop ne da ne treba pokusavati nego na to zaboravi bolje ti je da je downclokujes posto je hladjenje na laptopovima uvek bila glavna boljka. Ali naravno da je i na laptopu moguc OC ali ces veoma brzo sprziti chip (isto iz licnog iskustva)
 
Na rigu drzim pl na 58.. Bas da bi bilo dugovecno i tenperature ne prelaze preko 63c.. jer mi je i TL na 65%.. Bas zbog dugovecnosti i sigurnosti.. Ali bih na linuxu, na laptopu, definitivno odradio downclock... Malo je bucniji i vise se greje kada je nvidia, a ne integrisana u upotrebi. Tako da sam sad iskljucio nvidia na laptopu.. Ali bilo bi lepo uspeti u downlockovanju :)
 
Nazad
Vrh Dno