Šta je novo?

Pitanje

ŽeljkoPFC

Poštovan
Učlanjen(a)
21.02.2017
Poruke
69
Poena
60
Ne znam kako da nazovem temu. Pitanje je možda bezveze, ali bolje to nego da kukam kad zeznem nešto.
Sklapam sebi neku konfiguraciju. I u oglasima nađem memoriju. HyperX Fury 8GB @2666MHz CL15 SDRAM. Ali je rasparena iz paketa 2x8GB. Oće biti neke frke ako je budem koristio tako rasaprenu, tj samo jednu tablu? Spuštanje frekvencije ili dual/single režim rada ili neki treći problem? Išla bi na Asus PRIME A320M-K ploču i Ryzen 3 1200 procesor.
 
Naravno da nece biti problema. To kada su uparene znaci da ce 100% raditi zajedno za maximalnim mogucnostima, nego da imas dve razlicite marke pa ne znas sta ce da bude.
 
To sam i pretpostavio, al rekoh da pitam za svaki slučaj. Hvala. :)
 
Pošto sam otvorio ovu temu nema smisla da otvaram drugu. Interesuje me što je nemoguće naći HyperX Savage memoriju? Prevrnuh sve prodavnice i nema je nigde. Sve dok slučajno u jednoj manjoj prodavnici kod mene ne naletoh na tu memoriju. 8GB DDR4 @2133MHz CL13, za svega 11010.00 dinara. Jel memorija toliko dobra pa su sve razgrabili, ili ima neka falinka sa tom memorijom pa je zato nema više?
 
Ma ništa ne fali Kingston-u nego je nestašica dobrih memorija kod nas, Za Rayzen-a gledaj da nađeš što bržu memoriju, baš mu prija. Ako baš moraš 2133 onda ti ne treba ništa naročito, i "gole" će raditi isti posao.
 
Ako je uzmem probaću da je klokujem, iako mi se ta ideja generalno ne sviđa previše. Mada za iste pare mogu da nabavim Crucial Ballistix 8GB @2666MHz CL16. Na Kingstonu je garancija 10 godina, na Crucial je 5 godina. Kingston sa domaćom garancijom, Crucial sa mađarskom.
 
Prodavci su povukli memorije pošto je najavljeno novo podizanje cena... ja bih na tvom mestu požurio sa kupovinom dok još može da se pronađe nešto, pa makar i na KP-u.
 
Nazad
Vrh Dno