Šta je novo?

Intel 8700k User Test Review i rezultati!

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Moje licno zapazanje i sami utisci vezano za ovaj procesor su zaista impresivni.

Od kako sam presao sa 6600k ma kako to zvucalo cak po malo i smesno ali sve je nekako fluidnije.

Sebe smatram covekom koji ima izrazito razvijen osecaj tj. ostro oko za te stvari tako da se ogradjujem od ostalih korisnika koji mozda sa mnom nece deliti takvo iskustvo.
Od sistema koji cini mi se opet subjektivno malo bolje dise do svega ostalog pa i do samih igara u kojima konkretno u rezultatima pokazuje svakako prednost.

Igre generalno rade poprilicno tecnije, nije samo pitanje minimalnog fps-a koji se zaista oseca i moze fizicki izmeriti sto live monitoringom sto benchmark testovima.
Obzirom da nisam imao mnogo vremena, radio sam prakticno na dva fronta radeci test za graficke karte link - zabelezio sam koliko sam stigao neke testove sa 6600k i uporedio ih sa 8700k.
Prvo test stabilnosti za 8700k. Dosao sam do nekih 5.2 Ghz, neke testove sam probao na 5.3 Ghz. Mozda se secate da sam 6600k uspeo da stabilizujem na 4.9 Ghz i takodje sam izbacio rezultate, ko ne zna link za test.
To je ono sto mi je vreme dozvolilo. Hladjenje je custom water cooling - detalji u moja masina.

Dakle shoot za Prime95:

33bpg82.jpg

Cinebench rezultati i poredjenja:

5x7dbd.png


CPU-Z benchmark rezultat:
x420hu.png

X 265 benchmark rezultat:

mrd63p.png

Shadow od War / GTX 1080 SIngle / 1920x1080.

2zoer8y.png


Far Cry Primal / GTX 1080 Single / 1920x1080 / 2560x1440.

2iua78.png

34f1mao.png


5.3 Ghz Fire Strike Ultra SLI sa GTX 1080 Ti:
dr8iz9.png


Test je od ranije dok mu jos nisam nasao puls, tako da sam napon malo preterao. Ide to nize.

Ploca do ploce: Asus Maximus X Hero i Asus Maximus VIII Hero.


ajrthu.jpg
 
Poslednja izmena:
Fin primerak, nema sta. Neka te lepo sluzi. Mi smo u potrazi za nekim dobrim, 6.8+ghz HT on za testove na LN2. :)
 
U principu moze, ali bar 1500e mora da se iskesira. :)
 
Odlicne temperature za XTU na tom naponu.
 
To je samo peak. Nije konzistentna temperatura. Nekad baci 63, nekad 65, tad je bacilo 67 za to jedno jezgro.
Coffee Lake ima malu povrsinu cipa i dosta teze je odvuci disipaciju i ohladiti procesor pored toga sto je napon solidan :)
 
Znam, koliko sam u svojoj OC karijeri provrteo puta XTU. Da sam nesto drugo toliko radio, do sada bih bio naucnik. :D
 
Ne odnosi se na tebe vec na druge korisnike koji nisu upuceni i koji ne znaju za surovost ove aplikacije :D

P.S. Karijera moze biti poljuljana, polako ali sigurno ti se priblizavam na hwbot listi :d
 
Mozes li da se poigras malo u Planetside 2 sve na ultra u nekoj guzvi ? Jedino tu igru igram, jako je zahtevna za cpu i ako bih se odlucio na upgrade to bih samo ako ima ozbiljnijih pomaka u odnosu na moj sadasnji i7 860 @4GHz.
Jedino me interesuje minimalni fps u jacim okrsajima gde ima dosta i vozila a i pesadije, tad je najzahtevnije i tu moj i7 pada na kolena definitivno.
 
zdravo vidim da se razumes u Oc da li bi mogao da mi pomognes oko mog makar da ga doguram do 4.8ghz i7 8700k z370hdrp maticna i noctua nhd15 sve sam pokusao zivo i gledao svaki klip ili mi temp prevelike ili mora velika voltaza tipa 1.4 al opet ne mogu stabilno zbog temperatura..sve sam zivo probao..a kad mi je sve na auto u biosu ide na turbo 4.7 ghz sa sve automatskom voltazom ali su temp oko 70c sto je ok sasvim ali cim promenim voltazu manuelno gubim stability a hteo.bih makar 4.8ghz stabilno mozes li mi pomoci?
 
Nije tema ali hajde.. Dosta toga si mogao da ispratis u temi Coffee Lake i Delidovanje temi.
Pre svega taj CPU za vece frekvencije mora da se deliduje i da se stavi tecni metal.

Sa tim cooler-om posle delida ne bi trebao da imas problem da stabilizujes CPU na 5 Ghz stim sto je ne znam koju ti plocu imas jer nisi napisao
tacan model.

Zakljucak. Prvo delid pa onda razmisljas kako da OC-ujes CPU tj. pitaj za smernice oko OC-a.

Pozdrav.
 
PCB, ti si radio delid na tom procu?
 
Naravno da je radio, nemoguce je bez delida ohladiti procesor na tim naponima.
 
Nije samo u pitanju napon. Što je veća frekvencija, veća je i jačina struje. :D

Možemo napraviti da nešto radi na 1 V, ali nije svejedno da li uzima 50 A ili 500 A.

Čisto da pcbeast ne odvali nešto opet, kao po običaju.
 
Nije pomenuo delid, a temp. su zaista niske. Fin klok.
 
@Bobisa

Nisam pominjao ovde u temi ali sam govorio u glavnoj temi i jos na par mesta:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?409074-Intel-Coffee-Lake&p=5397665&viewfull=1#post5397665

Objasnio sam takodje i kroz tu temu a i u temi Delid sve kako se CPU ponasa i zasto je neophodno raditi delid i na kojim frekvencijama/naponima itd..

Sto se tice temperature zaboravljas da ja imam veoma dobro custom vodeno hladjenje!
A za clock, zar si sumnjao? Jesam li ja Beast ili nisam? :p

@sam633

Dragi kolega, hvala ti sto imas tako "lepo" misljenje o meni.
Postujem tvoje znanje, ziv ti meni bio.
 
Poslednja izmena:
Nisam ispratio tu temu nazalost.
Znam da imas dobar loop ali mi je ipak bilo malo nerealno imati te temp. na tom kloku i naponu bez delida, zato i pitah.
Nisam sumnjao, stari si ti OCer. :)
 
Naravno Bobi. Delid moze da skine do oko 20c (podrazumeva se stavjanje tecnog metala) plus dobro custom vodeno jos oko 10-15c u odnosu na aftermarket vazdusne cooler-e i AIO vodene sisteme.
Problem sa 8700k, tj sa Coffee Lake krece tu oko 5 Ghz. Ako se delid ne odradi lagano ide na 90-100c.

Nazalost tako je, to je istina.
Intel se nije potrudio da nas lisi ovog problema ni sa ovom serijom tako da za sve one koji zele maksimalne performanse ili ti maksimalni OC sa svojim CPU-om bolje je da razmisljaju o delidu jer nema alternative.

Meni se cak ne svidjaju temperature koje su opet koliko toliko "podnosljive" do 4.7 Ghz.

Naravno, odluka je na svakom pojedinacno.

Ja sam tu da dam savet i da koliko toliko pomognem u nekim objasnjenjima i to je to..

P.S. Drago mi je da te vidim posle duzeg vremena.

Pozdrav.:smash:
 
Poslednja izmena:
Cao kolega, hteo bih da ti se zahvalim na savetu od pre par dana za izbor komponenti malo sam te kopirao ali ne zameri.
Stigla je masina i za sada sve radi savrseno. Procesor sam OC na 5GHz sa 1.275 napona temp idu do 80C max.
Mada jos nisam zavrsio sa svim testovima
 
Poslednja izmena:
@PCB
Znam za tecni metal jos od pojave Ivice i zvake, razlike u temp. je i tada bila osetna u odnosu na intelovu zvaku. Svakako se delid isplati za svakoga ko hoce max OC iz svog procesora.

Naravno, tu smo da se pomognemo kada zatreba.
Drago je i meni da te vidim da si jos uvek aktivan po forumima.

Merkam neki i5 8400 + B360 kombo za neki mesec kada dodjem u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
@ isajlovic

Kolega nema na cemu. Zasto bih ti bilo sta zamerao, ja sam srecan kada i drugi imaju. Nek te sluzi kako dolikuje.
Ako budes imao neki problem, slobodno me cimni da ti dam postavke za bios posto imamo istu plocu ;)

@Bobi4ever

Znam da znas, obracam paznju dok pisem na te detalje zbog drugih ljudi da budu sto informisaniji.
Inace, Thermal Grizzly Conductonaut je za klasu bolji od svih pasti na trzistu pa je i taj tecni metal u odnosi na to vreme otisao korak dalje.

Sto se tice raspona rupa, isti je bez brige. Moj vodeni block je isto za LGA 1156, sve su to isti rasponi rupa, bez greske.

Sad se pojavio i 8500, ne znam koliko ti je on interesantan?
 
Proverio sam za kuler pa sam zato kasnije editovao post.

i5 8500 mi nije interesantan iz razloga sto je 191e naspram 156e, dok je 8600k 213e ali tu onda treba skuplja ploca itd a uzeo bih i neku graficku, pa mi se vise uklapa 8400 + B360 ploca. Svakako se turbo moze namestiti na 3.8GHz za sva jezgra sto je meni svakako dovoljno, obzirom da je Coffee Lake itekako brz.
Jedino jos da vidim neku povoljnu 8GB memoriju na 2666 i to bi bilo to. :)
 
Moji rezultati sa DELIDOVANIM i7 8700k su veoma losi :( sto se temp tice...5ghz na 1.285v...
Prime95:
Untitled.png
Cinebench:
cine.jpg
Cpuz:
cpuz.png
Iddle: temp su oko 40c.....
ima li neko da pomogne odje :p :D
 
Pod uslovom da je sve odradjeno i namesteno kako treba ne bi smele temperature tolike da budu nikako,pogotovo u idle
Javice ti se kolega PCBeast jer ima takav pa ce malo bolje objasniti...
 
Profesionalno delidovan i binovan 8700K:
cpu4.png
 
Nazad
Vrh Dno