Šta je novo?

Intel 8700k User Test Review i rezultati!

Još i fotku da si profesionalno okačio da nešto vidimo... ;)

Sent from my Mate 10 Pro
 
Pa klikni na nju pa će da se uveća preko celog ekrana ili to ne vidiš na telefonu ?
 
Meni je sve normalno na TT.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Moji rezultati sa DELIDOVANIM i7 8700k su veoma losi :( sto se temp tice...5ghz na 1.285v...
Prime95:
Pogledajte prilog 249388
Cinebench:
Pogledajte prilog 249389
Cpuz:
Pogledajte prilog 249390
Iddle: temp su oko 40c.....
ima li neko da pomogne odje :p :D

Ja koliko vidim tebi je 5ghz u idle-u, pa je zato 40c.Ne treba ti 5ghz u idle-u.Idi u Power option i stavi power plan na Balanced, da ti lepo dize hercazu kad ti aplikacije/sistem to zahteva.Ovako samo bespotrebno przenje 5ghz u idle-u.Ovo je neko najosnovnije pravilo pri OC-u.
 
Poslednja izmena:
Ja sam primetio da u nekim igrama zna da zeza lag ako je na balanced opciji. Obara klok procesora. Na high performance toga nema. Mada i na high performance obara napon ako CPU nije opterećen.
 
E pa sad, baš da ne postavljam ostale rezultate ali je Ptest na skoro 20 000 CPU score. Nije ovo moj thread, somo sam hteo da ima sa čim da upoređuje i stremi ka tome. Malo ohrabrenje i ništa više.
 
@Grofe Mihajlo

Nisam bas razumeo ko treba da uporedjuje i zbog cega?
Ako se odnosi na mene, ovo je tema koja je posvecena rezultatima 8700k, tacnije performansama.
Ovo je ujedno prvi i jedini user test review za ovaj procesor.

CPU-Z validacija clock-a je sasvim nesto drugo, van ove price.

A da ima dobrih, biranih primeraka to stoji. Ja sam svakako sa mojim izuzetno zadovoljan.
 
Da osvezim malo temu..

Rezultate koje sam postigao u kombinaciji sa ovim CPU-om zabelezeni su kao rekordi za odredjene bench programe.

Interesantno da nisam ni obracao paznju vec sam guglao videvsi vest o OC rezultatima ovde na benchu koje je radio derbauer.

Evo, obelezio sam gde drzim rekorde..
sxbujn.png

:banana: Srbija :banana: :D:D:D

P.S. Ocekujem od Borat-a da ostavi neki komentar :D
 
Baš sam u procesu prelaska na aktuelni cpu/chipset i ova brojka CB poena na preko 5GHz me baš razuverila u izbor.
Multithread test je nešto zakazao, pošto je singlethread baš odvalio... Da nije do kloka došlo do opadanja performansi u MT aplikaciji?
 
U kom tacno programu? Cinebench? To je to. Zdravi rezultati. Varijacije od oko 1700-1700+.


Verovatno si video i ostale rezultate koji su impresivni kao recimo Blender ili Corona.
To ti je pokazatelj realnog stanja.

Uzmi u obzir da Coffee Lake fino skalira sa brzom memorijom (sa sto brzom memorijom)
Ja sam imao 3600 Mhz tad. Za testove je memorija bila na def.

Takodje zavisi na koliko setujes cache frekvenciju.
To sve utice na krajnji rezultat.
 
Poslednja izmena:
PCBeast koju reviziju biosa ploce trenutno koristis?
I zanima me na koliko drzis cache frekvenciju ja sam je setovao na 42 pa me zanima da li moze vise???
Inace sa zdnjim bios 1301 drzim na 5GHz i podesen je da smanjuje do 4.7GHz, Vcor je na 1,3.
 
Poslednja izmena:
Verzija je 1101 ali vidim da se pojavila nova, 1301, jos nisam odradio update.

Slobodno stavi na 44x (4400 Mhz). Ja sam vrteo testove i sa 5000 Mhz sto je jako visoko, vise realnije 4800 Mhz.
Za svaki dan, za svakodnevni rad ostavio sam na 4600 Mhz, varijacija na 4500 Mhz kao donja granica ali to u kombinaciji sa
frekvencijom procesora koja je kod mene.

Kad budes menjao cache freq. mozda ces morati malo da dodas napona i temperature ce se malo podici.

P.S. Ti si radio OC po instrukcijama der8auer-a? Meni se ne svidja na koji je on nacin setovao, osim ako tebi to odgovara zbog temperatura?
 
Poslednja izmena:
Intersovala me je najvise revizija biosa, zato sto mi je sa 1101 u odnosu na verziju koja je vec bila na ploci cpu trazio veci napon.
Sada sam na zadnjoj 1301 i sa njom sljaka na 5ghz na 1.3 sa podesavanjima po instrukcijama gore pomenutog.
 
Nazad
Vrh Dno