Šta je novo?

Šta će mi 4K TV ako ne igram igrice i nemam nikakav izvor 4K sadržaja?

kriket

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,264
Poena
360
Ovo je pitanje na koje nemam odgovor, jer ne pratim toliko televizore, ali zato možda neko zna zašto je ipak 4K bolji bez ikakvog 4K sadržaja za njega?

Da li za te TV-e važi ono da najbolje rade u native rezoluciji (znači 4K), i da li je u tom slučaju kvalitet slike FHD sadržaja inferioran u odnosu na native FHD?

Da li u uslovima kada je jedini koliko toliko dostupan sadržaj visoke rezolucije FHD, uopšte smisleno kupovati 4K? (Znači da zanemarimo konzole, koje čak ni ne podržavaju native 4K za sve naslove, a PS4 Pro ne može ni da "svira" 4K BluRay, koji opet kod nas ne postoji kao izdanje za domaće tržište, kao i Netflix koji kolko znam ne postoji sa srpskim titlovima).
 
Ja ne igram igrice. ali sam juce kod drugara video neki samsung 43" 4k tv ... to neka budzet varijanta ... netflix u 4k ... serijal o prirodi ... samo mogu da kazem da je razlika ne ocigledna , nego vredi svaki dinar ... skoro se nisam odusevio toliko ...

kakav crni full hd ... cak i neki youtube 4k kanali izgledaju extra!

moj full hd sony ... ide u sekciju malih oglasa uskoro ...
 
Sa koje daljine?

Koji je njegov TV, a koji tvoj - tacni modeli?
 
Ti se salis, a moglo je na plazmama. Pogotovo starijim. Ukljucis nesto sa belom pozadinom, max osvetljenje. I zavisno od dijagonale ima i preko 400W potrosnje i toplote.
 
Uz malo jace osvetljenje ume i OLED da povuce 300W samo tako - full screen zuta boja je najbolja za gulas :)
 
Bice da je do toga sto je tvoj malcice omatorio, a ne zbog 4K :)
Pogotovo ne na toj velicini ekrana sa te razdaljine. Morao bi da pridjes blize.

Jel si probao taj isti video materijal da pustis na svom TV-u?
 
ne sumnjam da je tako :)

On je pustao neki 4k materijal sa netflixa, ja nemam pretplatu.

u svakom slucaju. videh temu , a posle ovog iskustva za mene licno nema dileme ... 4k je must. a bogami i netflix pretplata pogotovu sto ce sada sve novo biti u 4k ...

kad smo vec kod toga, koja je preporuka za 4k sada, na primer oko 50 ili do 55" , recimo neki best buy ( ali da slika nije gora od pomenutog samsunga gore :) ) Sve jedno da li od madjara ili kod nas.
 
@Caridze - ja se dvoumim baš izmedju ta dva modela, jesi li ih ti video oba? Reče kolega koji ih je oba video u temi "Koji LCD TV" da je A6100 dosta lošiji već na prvi pogled, i što se tiče izrade a i slike koju prikazuje. Inače A6100 ima i za 55.600.
 
Nisam gledao uzivo, takodje pratim po utiscima. Merkao sam da kupim jedan iz ta dva, ali odose pare na drugu stranu. Nego cudno da se razlikuju, bio sam ubedjen da su samo prepakovali panel, i da je sve isto kod njih..
 
To sam i ja mislio, ali izgleda da nije tako. Postoji i model A6500, on je slicniji N5700, ima i USB 3.0, izlaz za slusalice, osvetljenje 400cd, samo ga jos nema kod nas.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
aj kad sam vec tu da pitam... (svaki komentar tj predlog je dobro dosao :) ). Stari tv mi je crk'o i nisam razmisljao o tome da ga popravljam obzirom da je star par godina i ima 720p rezoluciju, vec sam se odlucio za kupovinu drugog. Gledao sam neke 4k televizore dijagonale 49-55 inca i u uzi izbor su usli:
1. SAMSUNG UE50MU6172UXXH Smart 4K Ultra HD TV
2. HISENSE H49N5700 4K Ultra HD Smart
3. GRUNDIG 49 VLX 7730 BP 4K UHD Smart
4. PANASONIC TX-49EX610E 4K Ultra HD Smart
5. VOX 55DSW293V 4K Ultra HD SMART TV
6. LG 49UJ635V 4K Ultra HD Smart

To su neki modeli koje sam nasao na net-u, pa predlozite koji bi od ovih bio najbolja kupovina, ili predlozite i neke druge modele, 4k, da nisu manji od 49 inca, a ni veci od 55 inca jer to je maksimum dijagonala koju mogu da smestim da "polici" za tv, veci ne bi mog'o da stane :D... Inace budzet je do 65.000 eventualno 70.000 din
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se moderatorima za dupliran post ali moje pitanje se izgubi u moru prepiski i nekom FOX-u na akciji u drugoj temi. :) Da li neko ima iskustva sa LG UK7550/7700? Na netu ima testova za 7700 koji kazu da je pravih 4K sa RGB. E sad ne znam da li je 7550 isto sto i 7700 i da li isti panel.
 
Nazad
Vrh Dno