Šta je novo?

WIN7 64/low memory

risa

Čuven
Učlanjen(a)
27.04.2003
Poruke
1,192
Poena
675
U zadnje vreme dobijam poruku "your computer is low on memory"

Komp je nov, ima 8GB rama i jedva sam stigao da instaliram bilo šta. Samo neophodno...

Šta to znači? Šta da uradim?
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    108.9 KB · Pregleda: 88
slikao si a ništa nisi pokazao. :smackbum:Trebalo je da slikaš Task Manager i kako se tamo ponaša radna memorija i da vidiš koje ti je podešavanje za virtuelnu memoriju. Trebalo je ovako da slikaš da se nešto vidi bre :type: Podesi Virtualnu memoriju moja je na 4000 ti možeš i na više ili gore stisneš auto.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel ovako može?

Virtual Memory je bio na Auto...
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    290.8 KB · Pregleda: 133
Da! Samo sada je potrebno da instaliraš programe i da pratiš samo prozore u Resource Manageru i Task manageru kako se memorija ponaša i vidiš da nije u pitanju samo neka greška Windowsa ili nešto drugo???
 
Zašto svi misle da je ovde u pitanju ram memorija? Low memory ti javlja ako si pretrpao HDD, odnosno ako imaš manje od 10% slobodnog mesta ili si na neki način zarazio komp.
 
Hard disk je i više nego prazan.
Komp sam skoro pazario i nisam stigao ništa da instaliram sem bitnih stvari...
 
Jesi li ti instalirao OS? Možda imaš memory leak zbog nekog drajvera, ili programa. Je li Win up to date?
 
Da li koristiš Malwarebytes Antimalware? Upravo je orkriven bug u MBAM-u da popuni svu memoriju a nije vidljiv u Task Manager-u kao krivac...
 
-Ja sam instalirao OS(narodna verzija:))...Nisam radio update...
-Koristim MBAM i trenutno mi je up to date

Da napomenem da se ova poruka ne javlja stalno...već povremeno ali nervira do bola
 
Može da ti bude problem i loš narodnjak, a uradi update, je li to SP1 bar?
 
Ugasi MBAM kompletno (autostartup, scheduled scan i sl.) i isprati situaciju dan-dva-tri. Skoro 100% sam siguran da je ovo problem pošto je bug u poslednjoj verziji MBAM-a. Kod mene se isto manifestovao i nestala je greška nakon gašenja gorepomenutog.
 
Popravili si grešku u Mbam-u bukvalno u nekoliko sati.
 
Sistem koji svapuje 24GB? Pored povelikog fizičkog RAM-a?
Neki proces abnormalno troši resurse. Ne mogu iz slika da vidim da li je ACad aktivan tada ili ne.
 
Moja preporuka je da pronađeš neki drugi narodni OS i što pre uradiš reinstalaciju. Ko zna šta je spakovano u tom tvom... ne verujem da je bilo šta drugo u pitanju.
 
To mu je najverovatnije problem. Treba mu updejtovana verzija windowsa 7 ili još bolje desetke to će rešiti njegove probleme.
 
A još bolje linux
Gl*p*st. Ako nije navukao neki virus ili mu se greška javlja dok ACad radi u pozadini...budite malo konstruktivniji. Ili sačekajte da pokaže celu listu aktivnih proces, ovako možete da nabadate tri strane.
 
Nazad
Vrh Dno