Šta je novo?

POMOC!!!Ekran zamrznut

sreta012

Poštovan
Učlanjen(a)
18.06.2017
Poruke
13
Poena
54
Pozdrav forumasi. Zelim da vam se obratim za pomoc posto sam pokusao sve moguce nacine i savete po raznim forumima,pratio mnogo klipova i slicno,i nista mi nije pomoglo. Naime skoro sam preinstalirao sistem,odavno mu je bilo vreme. Instalirao isti sistem WIN 7 Ultimate x64. skinuo steam i pokrenuo igru koju sam i do sada igrao ARK survival evolved.
Udjem u igru i posle 5-10 minuta,ekran se zamrzne i ne pomaze nista osim rucnog restartovanja kompijutera i tako u krug. Sve zivo sam probao,ali mi nista nije pomoglo sto sam nasao,pa vam se zato i obracam,sigurno ce neka od vasih ideja i predloga pomoci :)

Moja konfiguracija je sledeca:
cpu: AMD Fx6300 3.5ghz
gpu: asus amd radeon hd 7770
hdd:WD 1tb
RAM: 2X4gb hyperx kingston 1600mhz

Ako sam nesto preskocio slobodno pitajte

Pozdrav i hvala unapred:)
 
Ako je sve dobro radilo pre nego sto si ponovo instalirao Windows i sve pratece drajvere i programe, gotovo sigurno je da je problem softverske prirode... :trust:

Po meni ti je najlakse da krenes sa instalacijom iz pocetka, odradis sve po redosledu, i citas pre nego sto kliknes na Next ili OK :type:
 
fora je u tome sto i jesam pratio sada kada sam instalirao,posto sam pre ove sedmice pokusao win 10 da instaliram nekoliko puta ali iz nekog razloga nisam moga jos plus i ne volim toliko desetku jer sam se na sedmicu navikao,pa ajd reko da se vratim ja na sistem koji dobro poznajem.
 
Softverski problem, problem sa ram-om, problem sa grafikom...

Moraš krenuti redom. Vidi prvo šta kaže Windows Reliability Monitor (start>run>kucaj perfmon /rel) za trenutak kada kompjuter zabada.
 
Softverski problem, problem sa ram-om, problem sa grafikom...

Moraš krenuti redom. Vidi prvo šta kaže Windows Reliability Monitor (start>run>kucaj perfmon /rel) za trenutak kada kompjuter zabada.


evo kakvu gresku je nasao
 

Prilozi

  • problem.png
    problem.png
    279.7 KB · Pregleda: 55
Kreni prvo sa drugim drajverima za tvoju grafiku. Skini najnovije, ako već nisi, a ako jesi, idi par verzija unazad pa probaj sa time.

U nekom trenutku slobodno proveri temperature grafike/procesora, čisto radi reda da se zna i taj info. Možeš slobodno sa hwmonitor-om da ih pregledaš - http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/hwmonitor_1.34.zip
 
Poslednja izmena:
povecao sam Virtuelnu memoriju i sad mi nije zamrznuo ekran i sistem...ali mi sad izbacuje low level fatal error...gresku zbog koje sam i resio bio da restartujem sistem.
 
slika

evo slike stanja moje grafike kada samo pokrenem launcher od te igre,znaci jos nisam poceo da je igram a vec je nabila sve na max
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2018-01-27 at 9.07.43 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2018-01-27 at 9.07.43 PM.jpeg
    312.2 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
to je normalno,bilo kakav 3d/fullscreen program ce pokrenuti maks klokove.prvo ocisti sve drajvere od grafike sa display driver uninstallerom iz safe mode-a,pa fresko stavi zadnju betu sa amd-ovog sajta.skini bilo kakav gpu stress tester (bilo koji valley) i prati temperature i sta se desava.ako nabija temperaturu,najverovatnije je zrela pasta za menjanje.

takodje vrlo lako mozes da poneses kartu na drugi pouzdan komp da isprobas.ako imas bilo kakav overklok vrati podesavanja na defaulte.
 
Nazad
Vrh Dno