Šta je novo?

Koji 39" TV?

maxx79

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
15.04.2008
Poruke
810
Poena
170
Nisam hteo da otvaram novu temu,ali koliko sam pogledao ostale teme,gotovo nigde se ne spominju televizori velicine od 39".....a meni bas toliki treba,jer najvise toliki TV moze da stane u moj orman

Dakle koje su preporuke za 1080p 39" TV?......budzet u principu sto je moguce jeftinije,ali neka bude do nekih 40ak hiljda din....gledao bi se TV program preko SBB-ovog d3minija,gledali 1080p filmovi sa flesha.......da ima sto bolju sliku,sto manje potencijalnih problema itd,itd...
 
U nasim radnjama jedino neki od Toshiba modela, kakvi su ne znam. Za ovaj Toshiba 39L3763DG vidim fine recenzije po netu....

Jel bi moglo nekako 40 inca? Imas za taj novac siri izbor Panasonic i Samsung modela. Drugar je uzeo skoro Samsung 40M5002 za oko 42.000 dinara, kaze da je prezadovoljan. PS4 i SBB kablovska.
 
Znam da je veci izbor 40" i 43" TV-a,ali 39" mi je maximum sto moze da mi stane u orman....tj i taj bi knap stao jer je deo ormana gde ide TV sirok 90cm,mozda i neki mm manje.......u pitanju su oni stariji ogromni regali sa kraja proslog veka...a ne bih da izbacujem toliki regal iz dnevne sobe (a i ne znam gde cu sa njim posle) zbog TV-a....

a da li neko zna kakav je ovaj LG?

https://www.tehnomanija.rs/televizori/lg-televizor-led-lcd-39lb580v.html

https://www.reevoo.com/p/lg-39lb580v

https://www.amazon.co.uk/LG-39LB580V-Widescreen-discontinued-manufacturer/dp/B00J3P3S2A

Vidim da je solidno ocenjen na ova dva mesta,a i njegove karakteristike (i hardverske i softverske) mi odgovaraju......samo koliko vidim,to je stariji model iz 2014 ili 2015 godine......

Ima u tehnomaniji i ovako nesto...

https://www.tehnomanija.rs/televizori/panasonic-televizor-led-lcd-tx-39a300e.html
 
Proveri tačne dimenzije za svaki model na koji nađeš. Budi siguran da neki modeli od 40" imaju manju širinu od nekih drugih od 39", zbog tanjeg okvira naravno. Hoću da kažem da nisi siguran ni sa 39" da ti se uklapa.
 
Upravo to, proveri tacne dimenzije televizora. Ne samo dijagonalu, ja imam jedan Hitachi 32 inca, ima dobrih 5-6 godina, sa onim okvirom drugi tv u kucinod 43 inca, jedva da je malo veci ;)
 
Pa evo ovaj,vec spomenuti,LG ima sirinu 88,5 cm....sto bi stalo knap knapova u onih 90 cm sirokog mesta namenjenom TV-u...

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-39LB580V

https://www.tehnomanija.rs/televizori/lg-televizor-led-lcd-39lb580v.html




LG televizor LED LCD 39LB580V
Dijagonala: 39" (99 cm)
Rezolucija: 1920x1080
Direct LED
Smart TV:
Premium Sadržaji
Pretraživač interneta
Društveni centri
Pametno deljenje
Magic Motion daljinski upravljač: Spreman
LG Cloud
Video:
Triple XD Engine
Poboljšivač rezolucije( Plus / Osnovni)
Dinamički pojačivač boje
Režim Slike: 8 Modova (Vivid/Standard/APS/ THX Cinema/Game/Photo/ isf Expert1/isf Expert2)
Čarobnjak za sliku III
Format slike: 8 modova ( 16:9, Samo skeniranje, Original, Pun široki mod, 4:3, 14:9, Cinema Zum 1,Zum)
Just Scan (1:1 Slaganje piksela) 0% OverScan: (HDMI/Component/RF) 1080i / 1080p / 720p
Real Cinema 24p
Zvuk:
Mono/Stereo/Dual (MTS/SAP)
Dolby Digital dekoder
Sistem zvučnika: Stereo
Audio izlazna snaga (Vati): 10W+10W
Čist glas II
Mod zvuka: 6 modova (Standard, News, Music, Cinema, Sport, Game)
Optimizator zvuka: 3 režima (Normalni, Tip koji se montira na zid, Tip sa postoljem)
Surround sistem: Virtual Surround Plus
Funkcije:
Reprodukcija pokretnih slika: DivX HD
Slika: JPEG, JPS, MPO
Audio Kodek: AC3(Dolby Digital), EAC3, HAAC, AAC, MPEG, MP3, PCM, DTS
Pametna ušteda energije
Teletekst strane: 2000 strana
EPG (SI - 8 dana)
e-upustvo
Interfejs:
Bočni:
CI Slot
HDMI 1.4 x3
USB 2.0 x3
Sa strane:
RF ulaz
Kompozitni ulaz (CVBS + Audio)
Scart (Pun)
Komponentni Ulaz (Y,Pb,Pr) + Zvuk
Digitalni Audio Izlaz (Optički)
PC audio ulaz: Deli se sa AV2 ulazom
LAN (Pristup Internetu & DLNA)
Izlaz za slušalice
RS-232C (Kontrola / SVC): Side USB to RS232C
Mreža:
Wi Fi Ugrađen
MHL - HD veza za mobilni telefon
Wi Fi Direct - LG Tehnologija
DLNA (Film / Fotografije / Muzika)
WiDi
Simplink (HDMI CEC)
Sistem emitovanja:
Analogni TV prijem
Digitalni TV prijem (Zemaljski, kablovski, satelitski): DVB-T2/DVB-C/DVB-S2
CI+
Eco:
Klasa energetske efikasnosti: A
Uključen (IEC62087 Edition 2): 52W
Godišnja potrošnja: 76kWh
Stand by režim: 0,3 W
Koeficijent Osvetljenja: 65%
Prisustvo olova: Ovaj televizor sadrži olovo samo u delovima ili komponentama gde nema tehnoloških alternativa, u skladu sa postojećim klauzulama o izuzeću pod RoHS Direktivom
VESA kompatibilan
Dimenzije (ŠxVxD):
Bez police: 88.5 x 52.4 x 5.55 cm / 8 kg
Sa policom: 88.5 x 56.7 x 21.8 cm / 8.3 kg


Za jedno cetvrtinu ovih karakteristika nisam ni siguran sta zapravo znace,jer nisam neki poznavalac smart LCD Tv-ova........kako vam se sve to cini,da li sve to treba da ima jedan (smart) TV u 2018 godini?.....iako je ovo izgleda model iz 2014 godine....

Ako su sve te karakteristike OK,jos mi i cena odgovara,odmah bih zvao call centar Tehno....je da ga porucim,ali ne rade do ponedeljka.....ukoliko ga uopste i imaju na stanju...

Ne vidim ni kolika mu je garancija....
 
Naravno,nijedan od tih povoljnijih TV a od 39" na sajtu Tehnma..je ne postoji u realnosti,tj nema ga na stanju,a ne znaju ni oni zasto ih jos drze na sajtu......na KP madjaroni takodje nemaju 39" televizore u ponudi,deluju zacudjeno kao da sam im trazio leteci tanjir da kupim....

Da li neko ima ideju gde ustvari je uopste moguce kupiti neki 39" 1080p TV?
 
Skoro svi sajtovi drže stare artikle na sajtu, iz raznih razloga.
Na THM sajtu a i ostalim umaš mogućnost prilikom pretrage da štikliraš opciju "IMA NA STANJU". Ne ljuti se na njih nego na sebe.

A 39-ke HD ne proizvode već neko vreme, tj ne isplate se, tako sam ja svojevremeno uzaludno jurio 37-cu.
Trebalo bi da ih ima CT ali su cene otrov (~47-48k).
A još malo i izgleda da će svi preći na 43". Premeri u milimetar koliki prostor imaš, pa kupi prvi TV koji ti se uklapa dimenziono. 40" je 101.6cm ali dijagonala, projekcija je ~ 89cm, plus okvir, visina 51cm plus okvir i postolje.
Za 43-ku je širina 94cm plus okvir, visina 53.5cm +...

Ili da kupiš HD redi 39-ku, njih još ima tu i tamo.
 
Poslednja izmena:
Takođe razmišljam da kupim TV od 39''. Na IT Svetu ima 13 modela od toga polovina HD ready, ostatak ili prevelikih dimenzija ili ih slabo ima. Izgleda da jedino što ostaje da vredi je ovaj Hisense H39A560. Može li posle godinu dana od zadnjeg posta neko da sagleda perspektivu ove dijagonale, da li da se čeka da izađe nešto novo ili da se kupuje to što ima?

Što se tiče potreba i namene, ništa specijalno, DVB-T2 i video sadržaji. Voleo bih da ima mogućnost PVR/Timeshifting i dobar kontrast, da se mračne scene dobro vide. Smart mi trenutno nije bitan, ako bi baš zatrebao, povezao bih računar ili android box.

Istraživao sam o ovom Hisense H39A560, zadovoljava sve ali u uputstvu na engleskom piše da postoje dve vrste daljinskog, jedan sa dugmetom PVR a drugi sa Audio only. Kakvi se prodaju kod nas? Imam trenutno STB sa HDMI izlazom na kome imam i PVR i TS. Da li bi postojala neka razlika u slici ako bi se koristio njegov tuner, za slučaj da TV nema opciju snimanja programa? Jasno mi je da se radi samo o dekodiranju signala, ali se sećam da su neki STB imali i opcije za, lupam kontrast ili tako neko podešavanje slike.
 
Poslednja izmena:
Imam ja h39a5600, daljinski je sa audio only dugmetom, ali naravno ima PVR. Vrlo dobar tv sto se tiče prikaza slike. Nisam nikad koristio Pvr tako da ne znam kako to funkcionise na ovom tvu.
32946dbdecd45768a8b6c31391b291cb.jpg


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Aha, hvala na odgovoru. Jel ovo nudi kad se pritisne neko dugme na daljinskom ili kad se uđe u meni?

Kod mene na DVB-T2 set top boxu, čim se prebacim na kanal on počne da snima, i tako čuva unazad do sat vremena. Korisno ako nešto nisi dobro video ili čuo, pa želiš da ponoviš, a takođe možeš i da pauziraš, obaviš neki posao pa se vratiš, preskočiš dosadne delove itd. A može i da snima neki program dok mu ne kažeš stop ili da se zakaže snimanje.
 
Aktivira se na one strelice u sredini daljinskog, na dole čini mi se pritisnes i onda ti izbaci ove opcije PVR, T. Shift...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno