Šta je novo?

SBB preuzima Telenor?

Mislim da će biti isto prvih godinu dana. A posle toga ćemo videti.
 
Zašto mi se menjala dobitna kombinacija? Doći do rebrandinga i bundlovanja usluga i to je to...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Vec postoji Superset, zajednicka usluga. Verovatno ce ih u buducnosti biti jos vise.
Nema sanse da to znamo, ali me bas interesuje kako ce se zvati nova mreza? :)
 
Ako uporedim moja lična iskustva sa Telenorom i SBBom situacija za korisnike može da bude samo lošija i to dosta lošija.
 
^+1. Ne moze SBB vise da zaradi tako sto kupi Telenor nekim internim ukidanjem interkonekcije (nema SBB iole veliku mrezu telefonije da se primeti to). Da VIP kupuje Telenor ili Telekom, ili obratno, tu moze doci do vecih promena.

Ja mislim da ce cak i usluge poskupeti, ako se ovo desi.
 
Mislim da one sa postojećim ugovorima neće dirati tj menjati cenu a i ako promene onda možeš da raskineš uo bez penala i odeš kod drugog operatora.
 
Nece menjati, opekli su se jednom. Ali napravice po obicaju da ti je neisplativo da ostanes bez ugovorne obaveze, a novi paketi ce biti skuplji.
 
Bojim se da će sve spustiti na niži nivo, kako bi što pre povratili investiciju. Ipak je to investicioni fond koga zanima isključivo i samo novac, sada i odmah.
Sa ovim cenama Telenor lepo zarađuje, tako da mislim da će pre ići na smanjenje troškova i srozavanje usluge.
 
Bojim se da će sve spustiti na niži nivo, kako bi što pre povratili investiciju. Ipak je to investicioni fond koga zanima isključivo i samo novac, sada i odmah.
Sa ovim cenama Telenor lepo zarađuje, tako da mislim da će pre ići na smanjenje troškova i srozavanje usluge.

Preuzeli su i 40% španske Telefónice pa nisu srozali uslugu. Dajmo im šansu, možda će bolje poslovati nego SBB na kablu.
Ipak SBB ima preko 55% tržišnog udela pa mogu i previše da se opuste, dok je Telenor samo na 30%.
 
Od mene će šansu svakako dobiti. Ako bude kao do sada (ili bolje), onda sve OK. U suprotnom bacim na papir njihovu ponudu u odnosu na Vip, lepo uporedim kako stoje stvari i onda odaberem.
 
Verovatno će se se zvati SBB [emoji23][emoji23][emoji23] Što neko reče, da im damo šansu. Od mts niko ne može biti gori.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci vreme cekanja operatera kad zoves call centar bice duze od 3 dana.
 
Preuzeli su i 40% španske Telefónice pa nisu srozali uslugu. Dajmo im šansu, možda će bolje poslovati nego SBB na kablu.
Ipak SBB ima preko 55% tržišnog udela pa mogu i previše da se opuste, dok je Telenor samo na 30%.
Da bi neko kupio 40% Telefonike potrebno je malo vise para ;).
Kupili su 40% cerke firme koja se iskljucivo bavi infrastrukturom.

Inace, da, ove godine kkr kupuje bahato i sve i svasta (Unilever, WebMD..)
 
Poslednja izmena:
super diverzifikacija portfolija, margarini i telekomunikacije uz malo kablovske...
 
Od svega po malo, po milijarda-dve i teraj.
 
Mene taj SBB toliko nervira da cim mi izadje ugovorna obavezaza Telenor, idem ili u Vip ili u MTS, neka su losiji 100 puta. Sad sam oko NG sa SBBom imao posla zbog EONa i to nije normalno. Iako znam koliko su neprofesionalni opet se vatam sa njima u kolo. Dve nedelje ih zivkam, jedva ih dobijam, i redovno mi uzmu broj, kao nazvace vas nasa podrska, ma nikad... zabole ih uvo. Kod njih vise nista taman da poklanjaju.Mene je toliko ova vest razocarala, uzas. U Telenoru sam vec 10tak godina, jesu mozda najskuplji ali uvek nekako iscackam dobar paket i zadovoljan sam bio bas i sad ih kupuje jednanod retkih firmi o kojoj imam najgore misljenje. Obicno coveka boli uvo za velike kompanije i ne razmislja o njima, ali ove bas ne podnosim. [emoji35]
 
Poslednja izmena od urednika:
Tekst iz novina
 

Prilozi

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    529.5 KB · Pregleda: 356
Koji ludaci :D umesto da su u zagradu to stavili, a napisali centralno-istočna evropa... Nego jel Telenor posluje sa profitom u ovih par godina? Jesu li povratili investiciju?
 
I zvanicno jesu.
 
U Telenoru sam vec 10tak godina, jesu mozda najskuplji ali uvek nekako iscackam dobar paket i zadovoljan sam bio bas i sad ih kupuje jednanod retkih firmi o kojoj imam najgore misljenje. Obicno coveka boli uvo za velike kompanije i ne razmislja o njima, ali ove bas ne podnosim. [emoji35]

Posmatraj na ovo kao prelazno rešenje, za 4-5 godina ovaj paket otkupiće Deutsche Telekom. Tako to ide.
 
Onda smo ga tek nagrabusali :)
 
Ништа лепо у овој теми, а ионако су већ били почели да брљају... ;)
 
Greška. Nek obrišu modovi
 
Poslednja izmena:
Za 4-5 godina ko zna šta će biti... ko je mogao da pretpostavi da će Mobilkom Austria da kupi firma Karlosa Slima? I to đuture, celu grupaciju. Sad ćemo na tržištu imati meksičku i američku firmu (u oblasti mobilne telefonije). Znači, Telekom treba da ode nekoj ruskoj firmi. Zbog balansa [emoji23][emoji23][emoji23]





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meksikanci kupili Austrijance :D...to nisam znao :D
 
Nazad
Vrh Dno