Šta je novo?

Pomoc

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,038
Poena
255
Ja se izvinjavam,nisam siguran da sam temu otvorio na pravom mestu. Molim moderatore da je premeste ako treba.

Dakle,imam mts box paket koji istice u ponedeljak.
Poskidao sam svu opremu,sutra im vracam sve.
Imao sam boks paket fiksni,tv i internet.

Sad kad sam skinuo ruter i kad sam povezao fiksni,ne radi mi fiksni.
Iz uticnice u zidu kabal u centralu od fiksnog i iz fiksnog strujni kabal prikljuce.
Povezano ovako i ne radi.
Gde gresim?
 
Bio sam do mts-a da vratim opremu,onisu mi ostavili ruter zbog fiksnog telefona,kazu da ne moze da rade bez njega.
Povezao sam ga i nece da radi,kad dignem slusalicu daje znak kao da je zauzeto.

Kabal iz uticnice u zidu u spliter u rupicu na kojoj pise LINE.
Kabal iz splitera iz rupice na kome je slicica telefonske slusalice u centralu odfiksnog telefona.
Kabal iz splitera iz rupice na kome pise modem u ruter u PHONE 1/2.

Ovako sam povezao po nekom uputstvu sto sam nasao na netu i nece da radi!

???
 
"Kabal iz splitera iz rupice na kome pise modem u ruter u PHONE 1/2."? Sta ce ti to? To ti je izlaz za telefone, jer neki adsl/vdsl ruteri imaju vec splitere u sebi u u njemu se "razdvaja" signal za telefon i net..
Iz telefonske uticnice mozes direktno u adsl modem, ali u line ulaz, a telefon u taj "phone 1/2" i onda probaj [bez splitera]..
Nije mi jasno kako mora ruter?
I nisi bio jasan, jel sad nemas nikakav net,iptv? Obican telefon?
pozz
 
Nemam vise nikakvu uslugu kod mts-a sem fiksnog telefona!
Juce kad sam isao da raskinem ugovor vratio im opremu i pitam zasto mi fiksni ne radi,povezao sam ga klasika,iz zida u centralu i nece.
Tamo su mi rekli da fiksni ne moze da radi bez rutera.

Ajde molim te malo mi jasnije objasni kako sad da povezem,nisam razumeo ovo iznad,pokusao sam nesto ali nece.
 
Koristio bi klasičan fiksni telefon, tj. vratio bi se klasičanom priključku preko optičkog kabala ili žica? Ili je to neka wireless usluga ako zbog konfiguracije terena ili udaljenosti nije bilo moguće da postave kablove za telefon?

Nešto tu nije u redu sa njihovim obrazloženjem ako je reč o klasičnom priključku. Ja koliko znam za klasičan telefon nije potreban nikakav ruter, spliter ili bilo šta drugo - to je samo samo klasična "parica" sa dve žice.

Doduše, ne koristim nikakav njihov paket, već samo plaćam telefonsku pretplatu i ADSL kod drugog provajdera, ali običan telefon radi normalno kada se uključi u "zid" direktno, bez splitera.

Pokušaj ovo:
https://www.mts.rs/privatni/box/cenovnik/aktuelna-ponuda

Tu ih pitaj u online podršci šta se dešava kod prekida ugovornih obaveza, nadam se da će ti odgovoriti neko stručnan i objasniti detaljnije šta je sve potrebno da bi se vratilo sve na predjašnje stanje.

Ako već prekidaš uslugu, normalno je da se vraća sva oprema i sve ostalo u prvobitno stanje. Ovako će te dužiti za taj ruter i verovatno naplaćivati neku naknadu do unedogled...
 
Poslednja izmena:
"Kabal iz splitera iz rupice na kome pise modem u ruter u PHONE 1/2." Ovo je pogrešno.
Trebalo bi taj kabl da ide u ruter ali tamo gde ide linija, a telefon uključi tu gde piše phone1/2.
 
Mogao sam 100 kombinacija da probam ali dok oni tamo u centrali nisu nesto podesili nije ni moglo da radi.

Dakle,vratio sam se klasicnom fiksnom telefonu posle box usluge.
Navodno kad se predje na box uslugu i kad za prestane sa koriscenjem iste mora ruter za fiksni telefon,kazu iz mts-a da je to sad neka druga tehnologija i da mora ruter.

Sto se tice povezivanja,ako nekome sutra zatreba:
telefonska uticnica u zidu i rupica u ruteru ADSL povezati kablom.
Rupica na ruteru PHONE1 i centrala fiksnog,povezati kablom.
Spliter nije potreban.
Posle povezivanja zvati telekom i reci im da se vracamo samo na fiksni da bi i oni kod njih nesto podesili.
 
To sam ti i napisao...Samo sto na nekim modemima stoji "line" za ulaz od linije, a negde "adsl" ili "dsl"..
Bitno je da radi..
pozz
 
Ovde je ocigledno u pitanju IP telefonija,ko ostaje na klasicnom fiksnom telefonu povezuje kako se inace i povezuje fiksni telefon decenijama unazad.
 
Ja sam hteo da ostanem na klasicnom telefonu,povezao sve kako se povezivalo decenijama unazad i nije htelo da radi.
To sam sve rekao kad sam vracao opremu i tamo mi je receno da ne moze vise tako kad se prestaje sa box paketom i da mora kroz ruter.
 
To su neki njihovi izgovori da bi sebi olakšali stvari da ne vrše možda neka fizički zahtevnija podešavanja i/ili skidanje neke dodatne opreme na centrali vezane za tvoj broj. Šta je zaista u pitanju to je njihov posao, ali svakako pouzdano znam da se prestankom pružanja usluge sve vraća u predjašnje stanje i na to svakako insistiraj (ako već nisi sve završio).

Ne može niko da te uslovljava da koristiš nešto što ti nećeš, a ako nisi bio upoznat da otkazivanjem box paketa nije više moguće vratiti stanje na staro to je svakako obmanjivanje potrošača.

Ovako, dužiće te za taj ruter do unedogled i plaćaćeš sigurno veću pretplatu. A to svakako nije u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno