Šta je novo?

Da li je bezbedno da HDD radi na jednom USB 2.0 u HDD enclosure?

ne

Čuven
Učlanjen(a)
14.06.2003
Poruke
59
Poena
609
Pozz,

nabavio sam HDD enclosure Transcend 25S3 sa jednim kablom USB 3.0. Imam 2 HDD od 2.5":

1. Hitachi 500GB 5400 RPM 700mA
2. Hitachi 320GB 7200 RPM 800mA

Problem je jer ja nemam USB 3.0 a kabl nije onaj Y sa 2 USB (jedan vise za dodatno napajanje) vec samo ima jedan plavi.
Probao sam HDD od 500GB i ukljucio u jedan USB 2.0 i radi (kopira oko 18 MB/s) ali ne znam da li cu da ostetim tako HDD jer znam da USB 2.0 daje 500 mA a HDD vuce vise. Imam laptop Lenovo T420 tako da bi trebalo da daje celih 500mA na USB portovima s obzurom da je kvalitetan.

Citao sam o ovome na netu i neki kazu da je OK drugi da nije pa rekoh da direkto pitam ovde.

Pozz
 
Nema posebno napajanje?

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ako hard radi, znaci spin-up odradi i ostalo, nema nikakve razlike sto ide na samo jedan USB port. Da fali napajanja, hard se nebi ni zavrteo, vec bi samo kliktao. Ako se zavrti, i windows ga detektuje, onda sigurno nemas problema sa napajanjem.

18MB/s je malo sporo, cak i za USB 2.0, osim ako ne prenosis velike kolicine malih fajlova. Trebalo bi da dobijas bar duplo od toga.
 
Nema posebno napajanje?

Sent from my x600 using Tapatalk

Nema :)

Kupi Y kabl i neće biti problema.

Nabavio sam jedan danas pa cu da probam. Mada, nisam bio za naknadnu nabavku kabla jer ko zna koji je kvalitet, mozda neki chinese pa mozda mi samo napravi neki spoj posle nekog vremena koriscenja. A neki kvalitetan ne mogu da nadjem.


Ako hard radi, znaci spin-up odradi i ostalo, nema nikakve razlike sto ide na samo jedan USB port. Da fali napajanja, hard se nebi ni zavrteo, vec bi samo kliktao. Ako se zavrti, i windows ga detektuje, onda sigurno nemas problema sa napajanjem.

18MB/s je malo sporo, cak i za USB 2.0, osim ako ne prenosis velike kolicine malih fajlova. Trebalo bi da dobijas bar duplo od toga.

1- A da mu ne daje mozda slabu struju pa se HDD "muci" dok radi i to ga osteti posle nekog vremena?

2- Kopirao sam jedan iso fajl od 3.5 GB. Znam da je veca teoretska brzina ali ne znam zasto tako sporo kopira. Instalirao sam Windows 10 i nista nisam budzio oko podesavanja. Da nije to posledica "slabije struje" onda? Donosi mi drugar u ponedeljak Y kabl pa cu da probam kako ide sa njime ali mozda je neki chinese pa to bude uticalo na brzinu.

Pozzz
 
Radi ili ne radi, nema tu neko izmedju stanje. Ako ima "dovoljno struje" radice a ako nema nece.
 
Upravo sam se setio da mogu da iskoristim express card slot na laptopu i ubacim USB 3.0 adapter koji bi mi znacio i za flash memoriju. Video sam na oglasima ali me buni sto sam nasao 2 "modela". Jedan manji koji potpuno upadne u express card slot i ne vidi se spolja, dok drugi viri poprilicno i to bi mi smetalo pa ga nebih ni uzimao.
Koja je razlika izmedju ova dva tj. zasto je jedan veci i ima "budzu" koja viri? Da nije ovaj manji losiji?

https://www.kupujemprodajem.com/USB-3-0-2-portna-PCI-express-card-kartica-48310823-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/Sharkoon-usb-3-0-host-express-card-56170435-oglas.htm

Ne znam da li je OK da ovako stavljam direktno link ka oglasu ali ne znam kako drugacije da objasnim.
 
Nazad
Vrh Dno