Šta je novo?

USB Drive problem

stale96

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Pozdrav svima, skoro sam moram da pravim butabilan USB jer sestra na laptopu nema CD rom.
Skinuo sam rufus, poceo da przim ISO na USB od jednom stane i pojavi se neki error. Ja mislio bez veze nesto i kliknem na okej ili cancel nmg bas da se setim tacno.
Posle toga ubodem USB u jedan komp nece, u drugi nece, ne vidi USB ni u Disk Menagmentu a probao sam 50 stvari sa interneta kako da popravim to.
Zanima me moze li mi neko pomoci kako da povratim USB? AKo vam treba jos koja informacija ili SS recite okacicu. Unapred zahvalan svima! :smoke:
 
Ako je crko teško se to može popraviti samo prodavnica. Jedino da probaš live Linux pa u njega da ubodeš flešku i ako vidi da ga formatiraš ako li ne prodavnica.
P.S. Trebalo je više pažnje da obratiš na taj error on bi ti mogao mlogo više kazati 'vako :smackbum:
 
Poslednja izmena:
Probaj i MiniTool Partition Wizard imas besplatan program, pa vidi jel ga on prepoznaje. Probaj da ga formatiras tu i napravis novu particiju.
 
Ako je crko teško se to može popraviti samo prodavnica. Jedino da probaš live Linux pa u njega da ubodeš flešku i ako vidi da ga formatiraš ako li ne prodavnica.
P.S. Trebalo je više pažnje da obratiš na taj error on bi ti mogao mlogo više kazati 'vako :smackbum:

Kako mislis ovo sa Live Linuxom nisam upucen bas?
Probaj i MiniTool Partition Wizard imas besplatan program, pa vidi jel ga on prepoznaje. Probaj da ga formatiras tu i napravis novu particiju.

Probao, ne pije vodu to.

Jel ga vidi Disk Manager i BIOS?
Disk menager ne vidi USB a za BIOS cu da proverim pa cu editovati odgovor.
 
ako ga hp usb tool ne moze da formatira,to je to.u sustini istu stvar radi i partition wizard (vidi mbr i moze da ga prepise) ali eto,po legendama sa interneta hp usb tool je najpouzdaniji.po mom iskustvu ako partition wizard ga ne vidi na dva razlicita kompa to je kraj.
 
Skineš neki linux na primer Mint Linux narežeš na disk i digneš sistem iz njega i kada ti se prikaže desktop Linuxa ubaciš flešku da ga Linux prepozna......Valja imati uvek live Linux pri ruci uvek zatreba.
 
Slazem se sa Analayzerom. Cenim da ce proraraditi. Koji format si koristio za usb bootable stick? Trebao si fat32.
 
Skineš neki linux na primer Mint Linux narežeš na disk i digneš sistem iz njega i kada ti se prikaže desktop Linuxa ubaciš flešku da ga Linux prepozna......Valja imati uvek live Linux pri ruci uvek zatreba.

Imas neki tutorial za to? Nisam skapirao nista iz poruke.

Slazem se sa Analayzerom. Cenim da ce proraraditi. Koji format si koristio za usb bootable stick? Trebao si fat32.
Da FAT32 format sam radio.
 
Nazad
Vrh Dno