Šta je novo?

"Najmanje loša" konfiguracija za 200 evra

mezzano

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
320
Potrebna mi je konfiguracija za kućnu upotrebu:
- gledanje YT
- skidanje filmova
- slušanje muzike
- gledanje po nekog filma
- surf
- rad sa osnovnim programirma (office, program za obradu slika).

Uslov da ima rezač. Periferije sve imam, tako da to neću kupovati.
Prednost imaju gotove konfiguracije, i molim sve koji hoće da pomognu da mi ne predlažu da "dodam 20 evra", "da se strpim, da skupim još koji dinar"... Ako imate neki predlog u okviru cenovnog ranga, voljan sam da saslušam.
Vidim da na svakom sajtu ima po 3-4 konfiguracije koje se uklapaju u cenu, ali sam odavno izašao iz "hardverskih voda", pa nemam pojma koji procesor je bolji ili lošiji od drugog u sličnoj konfiguraciji, koja matična je kvalitetnija, a nemam vremena da sam upoređujem komponente po internetu, tako da ako neko može da pomogne, zahvalan sam. :)
 
Nema tu neke velike filozofije, neki dual core celeron g39xx, neka najjeftinija asus h110 ploca, 4gb ddr4 rama, 500gb hdd, lc power napajanje i kuciste po izboru.
 
@mezzano

Pare su tvoje pa radi kako hoces....
Mada ako kupujes novo izbegni najjeftinije napajanje i lose i reparirane serije harddiskova.

Ako bas hoces gotovu konfiguraciju
Altos Data H110 Celeron G3900/4GB DDR4/1TB/DVD - 21.990
Altos Element FM2+ AMD A8-7600/4GB/AMD/500GB/DVD - 23.599
 
Nema tu neke velike filozofije, neki dual core celeron g39xx, neka najjeftinija asus h110 ploca, 4gb ddr4 rama, 500gb hdd, lc power napajanje i kuciste po izboru.
To je to, za ovaj novac ne moze ni quad-core APU da se uklopi, ako se uzima sve novo.
 
Bolje od ovoga za te pare, tesko:
 

Prilozi

  • Screenshot-2018-1-26 Kućišta Emmi online shop, prodaja racunari, laptopovi, TFT monitori, netb.png
    Screenshot-2018-1-26 Kućišta Emmi online shop, prodaja racunari, laptopovi, TFT monitori, netb.png
    58 KB · Pregleda: 248
S kineskim napananjem moze i sam da sklopi konfu, sa tim istim APU-om.
 
Ima jedna konfa u Gig... za te pare sa A8-7600, 4GB DDR3, 1TB HDD nerefurbisanim, kinezom od 500W normalno i 4 god garancije, bolje ne može.
To je ova.

Ajde sad od ovoga što je predloženo u prethodnim postovima, šta izabrati?
7c336309623f0aff33d56809522e0254.jpg
7fc8291eee2e9784d1417fd990c6de77.jpg


Sent from my HUAWEI CUN-L21 using Tapatalk
 
Ta gotova konfa je bolja od dual core intela svakako, taj igMax je kinez ali je barem sa 12cm ventom, nije ono 80mm tandrkalo od ventilatora.
 
Пошто више нема на стању тај Gigatron Aurora Lider A800 да се поручи.... има ли нека слична препорука за неко слично кућиште, горња цена 30 000дин?
https://www.gigatron.rs/gigatron_racunari/gigatron_aurora_lider_a900-114491 - ово је слично, само има А10 процесор као разлику. Има ли нешто боље од овога за 30к?
 
G4560-65e
H110 ploca-50e
4gb ddr4-40e
Lc-600H-12-35e
Kuciste-10e
Wd Blue 1TB-45e

Ovako nesto za 30K.

Ako ides na ovu konfu, naglasi da ti urade bios update u radnji gde uzimas, u suprotnom postoji sansa da nece raditi procesor na ploci.
Kasnije uz dodavanje jos 4GB rama i neke grafike od ~100e, moci ce i za igre da posluzi konfa.
 
Poslednja izmena:
Hmm, da, zaboravio sam da je toliko blizu..
 
За 15ак дана излази тај процесор, кад код нас стиже? :)
Свиђа ми се предлог за напајање и остало, само сам у једној радњи видио тај Wd Blue 1TB да се врти на 5400, а јел му није боље да иде на 7200 неки макар био и од 500гб?
 
Ima WD Blue 7200.

Prosli put su Ryzen procesori stigli odmah po izlasku kod nas.
 
Bolje uzeti jeftinije napajanje npr. LC-420w, i HDD zameniti sa SSD. SSD je u 2018 MUST HAVE, *ebes jace napajanje ako komp radi sporije.......
 
Poslednja izmena:
Da citiram Kokana(lepog), LC 420w je djubre sa pasivnim PFC-om, za izbegavanje.

LC-600H-12 je minimum koji se uzima.
 
@Vegeta, nazalost testove ti necu naci. Ali na mojoj pameti znam nekoliko primera kad je neispravno napajnje ubijalo ssd i hdd, zbog pulsacija i noise (i to ne odmah, pa da znas da je 100% do napajanja). Pri tome racunar radi i ne gasi se, a covek za kratko vreme izmenja 3-4 hdd/ssd. Kod jeftinih napajanja te pulsacije i noise su mnogo cesce i brze pojavljuju (tacnije pojacavaju sa vremenom kako se susi elektrolit) obicno, zbog nekvalitetnih komponenti. Dakle ja sam uvek za dobro napajanje, a ko hoce nek rizikuje. lc600 ni meni se ne svidja, za mene je pocetno chieftec gpe500s (a i ono daleko od dobrog), eto.
 
Poslednja izmena:
@ivanbass1
Ivane, a jeftine ploce su ok, tamo se ugradjuju najbolji kondenzatori i naponske jedinice ?? To ti ne smeta, a pasivni PFC ti kolje oci jer je tako reko Kokan ? Pitaj Kokana za jeftine ploce :)

@ Caridze
Da li je uzrok tih crkavanja SSD,HDD-ova LC-420W napajanje ?
Za non-stop rad se uzimaju druga napajanja i HDD-ovi


edit: verujem da su HDD i SSD osetljivi na lose napjanje ali to LC nije bas toliko lose kako ga predstavljate
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno