Šta je novo?

Problem sa pojavljivanjem brightness/contrast

SAJS

Poznat
Učlanjen(a)
26.01.2018
Poruke
27
Poena
44
Pozdrav svima, vec nekih mesec dana imam problem sa eksternim monitorom koji non stop izbacuje podesavanje Contrasta ili Brightness-a.
Osim toga, u 90% slucajeva ne mogu da izgasim ta podesavanja kad se pojave jer dugmici na monitoru ne reaguju cak ni power dugme.
Tacnije kada kliknem odredjeno dugme kad se to pojavi contrast se poveca na skoro 100% i posle toga se mozda ugasi samo od sebe posto posle toga ne reaguju dugmici...
Naime u pitanju je Targa Visionary monitor koji je povezan na laptop Dell Inspirion 3521 povezan je VGA to HDMI.
Ima li neko resenje neko? :wall:
 
Verovatno su se tasteri vremenom isprljali i trebalo bi da se zamene, jer prašina u nijma nekad prenosi malu, ali dovoljnu količinu struje da prorade bez pritiskanja. Sama zamena ne bi trebalo da je komplikovana, a ni skupa.
 
Ne znam ni ja sto mi je ciniti.. Ja sam nesto ubedjen da je softverski ali ne znam sta.. Istrazivao sam po netu ali nista nije urodilo plodom.. :S:
 
Kod mene isti slučaj, samo monitor je Asus. Mislio sam da su kablovi u pitanju, ali izgleda da nisu.
 
Расклопиш монитор... Укључиш га... Извучеш каблић који повезује дугмиће са електроником... Склопиш монитор и тако користиш...
Ово је на неким старим самсунзима радило без проблема...
 
Ne misli, tek onako je okacio link, zabave radi.
 
Zabave radi, kao što reče Jericho. :)

U većini slučajeva rešava ako je prljavština (bilo kod tipa) u pitanju. Ako su mikroprekidači pri kraju, onda ne pomaže.
 
Imam slican problem, medjutim skidanje kablica izmedju ploce sa dugmadima i signalne nije resilo problem. Da li je u pitanju signalna ploca? Jer ako je ona, mogu da je zamenim. Ako je do kondenzatora i tih delova na drugoj ploci, onda da ne cackam.
 
Imam isti problem sa samsung syncmaster 913n. Skidanjem kabla za povezivanje signalne ploce sa dugmicima nije resen problem. Da li treba menjati celu signalnu plocu? Ili je u pitanju nesto drugo?
 
Nazad
Vrh Dno