Šta je novo?

Debian Wheezy...

Osbourne

Cenjen
Učlanjen(a)
06.04.2012
Poruke
162
Poena
169
Molim za pomoc nakon izgubljenog dana uzalud...

Pokusavam da sprovedem ovo u delo:
https://www.24bit96.com/hifi-music-server/bitperfect-linux-with-mpd.html

Problem nastaje u delu kada nakon instalacije i boota treba da instaliram real time kernel ili alsa ili bilo sta. Probao sam da menjam sources.list prema predlozima sa neta ali mi nikako ne uspeva a ne znam sta je problem... Da li veza sa netom, mada setup i podesavanja tokom instalacije sve prodje bez problema i prepozna wireless mrezu....

EDIT: izbacuje gresku "failed to fetch"...

Unapred hvala za pomoc!



Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kucaj
Kod:
ip a
u terminal da vidimo jel imas vezu, mozes i
Kod:
ping -c3 www.google.com
 
Poslednja izmena:
Kucaj
Kod:
ip a
u terminal da vidimo jel imas vezu, mozes i
Kod:
ping -c3 www.google.com
Jesam.

Za prvo dobih otprilike:
1: lo: <loopback,up,lower_up> mtu 16436 qdisc nonqueue state unknown itd
2: eth0: msm nevazno jer nije na kablu, napisacu sve ako treba
A pod 3: wlan0: <broadcast,multicast> mtu 1500 qdisc noop state DOWN qlen 1000
link/ether 58:91:cf:48:3a:0a brd ff:ff:ff:ff:ff:ff

Za ping opciju

Ping [-lrubdfnqrvvaad] [-c count] [-i interval] [-w deadline]
[-p pattern] [-s packetsize] [-t ttl] [-i interface]
[-m pmtudisc-hint] [-m mark] [-s sndbuf]
[-t tstamp-options] [-q tos] [hop1 ...] destination

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Nemas konekciju, zato nece nista da skine sa servera. Da imas pod state bi pisalo UP. Verovatno nije ucitan drajver sa kernelom. Ili je nesto drugo problem, mada je verovatno wifi drajver.

Ping komandu nisi lepo ukucao, fale ti argumenti, zato ti je izbacio help. Ali nema veze, vidi se iz ip -all da nemas konekciju.

Ne moras koristiti Debian za taj bitperfect mpd setup, iskreno ne verujem u ono sto pise u tom tutorijalu koji si okacio. Imas vec gotove confige i skripte koje podesavaju mpd za ono sto ti hoces. E sad oko drajvera za te profi zvucne ili kakav vec hardver planiras da koristis, za to nisam siguran, ali bi trebalo da dolaze uz kernel. Ostale stvari iz tog tutoriala se tice pristupa mpd-u sa drugih uredjaja, iPhone, Android, Windows itd. Zato to ti treba onaj Avahi, ssh i sta vec tamo trazi. Mada sam iz prve preko Googla nasao finu aplikaciju/frontend za kontrolu mpd-a za iOS10+ a za Android ima da biras. Za Windows stvarno ne znam ali verujem da postoji resenje. Sam mpd je trivijalno kontrolisati, ukoliko mu pristupas iz Linuxa mozes napraviti par aliasa za osnovnu kontrolu i onda mozes iz bilo kog terminala koji je nakacen na server pustati muziku.

Da bi omogucio internet valja znati model wifi chipa ili kartice. Pa onda traziti drajver za to.

Edit: Bitna stvar za znati. mpd je samo serverska aplikacija, ne dolazi sa frontendom i ne radi sam od sebe, mora da se podigne daemon prvo pa mu se onda moze pristupiti. Frontenda za mpd ima dosta, neki se pokrecu iz konzole, neki imaju GUI.
 
Poslednja izmena:
Mozda mu samo fali da ucita repozitorijum sa nonfree drajverima u sources listu. Ako je to ucitao a nema drajvera za njegov wi-fi moze da se slika.
 
A skinuo sam najsveziji iso i firmware sam pripremio na usbu... Svejedno, ovaj komentar konkretno za wheezy i njegovu nuznost po ovom pitanju mi je znacio i na kraju odveo prema meni vec poznatom mintu. Upravo sam instalirao OS i krecem sa instalacijom mpd-a i podesavanjima. Mozda ce mi trebati pomoc opet. Bice mi drago da, ako ovo uspesno zavrsim, ova tema posluzi svima koji u buducnosti zele nesto slicno kao i ja.

Ps. Izvinjavam se sto se tek sad javljam, posao...

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Ne gubiš ništa posebno što si se vratio Mintu. Debian na steroidima...:D

:wave:
 
Jasno. Ali sto vise citam, sve vise shvatam koji sam noob. Evo celo vece pokusavam da skapiram sta ja tacno radim. [emoji16] instalirao sam mpd, preko nekog uputstva sa neta napravio da mi bude default uredjaj usb dac, to sve deluje ok. Instalirao sam cantatu, ali sam se pogubio kada sam je ukljucio... sta je meni tacno server, gde je veza, ip-evi itd itd. Nisam noob sto se takvih stvari tice, igrao sam se dosta sa statickim ip adresama do sada ali u ovom slucaju nisam siguran sta treba da uradim i podesim posle svega.

Mozda bi trebalo da prestanem da provaljujem stvari sam i krenem ispocetka i uz vasu pomoc da dodjem do resenja.

Ovako, imam laptop sa hardom na kom je muzika, instaliran mint. Bocnut je i radi usb dac audioquest dragonfly. Imam android ili iphone telefon koji bi trebalo da koristim kao “daljinski“. Wifi kucni na koji je nakacen laptop.

Sta dalje sa mpdom, cantatom?


Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Za pocetak treba da pokrenes daemon na tom laptopu. Koji je to Mint? Ako koristi systemd pokreces ga sa:
Kod:
systemctl enable mpd
systemctl start mpd

Ovde imas vecinu detalja oko podesavanja mpd-a: https://wiki.archlinux.org/index.php/Music_Player_Daemon#Installation

Instaliraj i mpc, to je za kontrolu mpd iz terminala. ncmpcpp je isto konzolni program ali ne moras kucati komande vec radi preko precica sa tastature.
 
Najnoviji, 18.3.

Odradio.
Za ovo prvo krenuo synchronizing state... pa install pa executing i onda dva red dobio insserv: fopen(.depend.stop): permission denied
Zatim za drugo nista se nije desilo kad sam otkucao i pritiso enter

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Kucaj ovako:
Kod:
sudo systemctl enable mpd.service
sudo systemctl start mpd.service
 
Jesam. I instalirao sam sve sto si rekao.

Deluje ok tj. nikakve greske nisam dobio sada

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da napravim na ubuntuu mpd. Pustam preko gnome music playera muziku uspesno i potvrdjujem da je zvuk neverovatno bolji u odnosu na foobar i wasapi. Ja nisam verovao da ce biti, ali sam svejedno hteo da sprovedem ovo u delo.

Jedino sada ne mogu da se snadjem da napravim da preko androida upravljam mpdom. Probao sam MALP I MPD remote. Neki savet kako da to uradim? Sta je potrebno da uradim da

edit:

Snasao sam se. Preko aplikacije Fing sam nasao ip laptopa i uspesno povezao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno