Šta je novo?

Ima mreze nece da otvara stranice

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
Molim za pomoc

naime, u stanu imam komp koji je povezan na wifi ruter mesta gde radim (oko 20-30m od stana), imao sam obicnu antenu (povezanu preko usb tp linka sa kompom) sa kojom sam uvek normalno hvatao net. Međutim, sinoc mi se pojavi neka cudna poruka (nazalost nisam zapamtio) i nisam mogao da se konektujem, jer je stajao trougao sa uzvicnikom.

sada mogu normalno da se konektujem ima i mreza i sve protok pokazuje, ali kao da nemam neta, znaaci nece nikako da otvara stranice.

da li neko znaa u cemu bi mogla biti kvaka


kad izvadim kabl iz tp linka on hvata net od tel sto razbacam, kada ponovo ukljucim kabl od antene izbaci dosta vise mreza i ovu moju sa posla takodje na koju se i konektujem ali nece da otvara nista

ako iko znaa sta bi moglo biti hvaala
 
jesi probao da uneses googlov dns ?

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kao sto sam rekao hvaata od tel normalno i otvara sve normalno
 
Pogledaj u statusu mrežnog adaptera, u detaljima, koje su adrese za sam mrežni adapter, DNS, gateway i ostalo. Da li je uključen DHCP ili ručno podešena adresa, možda je, iako mala šansa, ta greška koju si dobio bio konflikt IP adresa.
Probaj da pinguješ sa kompa sam ruter, a ako to prolazi pinguj i www.google.com.

Najbolje bi bilo da okačiš neke slike ovoga što sam nabrojao, da ne moraš da pišeš.
 
Pogledaj u statusu mrežnog adaptera, u detaljima, koje su adrese za sam mrežni adapter, DNS, gateway i ostalo. Da li je uključen DHCP ili ručno podešena adresa, možda je, iako mala šansa, ta greška koju si dobio bio konflikt IP adresa.
Probaj da pinguješ sa kompa sam ruter, a ako to prolazi pinguj i www.google.com.

Najbolje bi bilo da okačiš neke slike ovoga što sam nabrojao, da ne moraš da pišeš.

u pravu si

skoro sam ubedjen 99% da je pisalo KonfliKt it adresa

ali ja nisam strucan da to sad odradim kako treba
 
Ako ti se desio konflikt IP adresa, onda su ti verovatno ručno podešene IP adrese, ali ne mora da znači.

Ajde prvo napiši koji operativni sistem imaš, da bi mogli da ti objasnimo kako da ti prikaže sve mrežne parametre.
 
Nazad
Vrh Dno