Šta je novo?

Pranje Noctua U14 kulera

virusihno

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
7
Poena
301
Imam Noctua NH U14S kuler i resio sam da ga malo ocistim. Interesuje me da li bi bilo stetno po kuler da ga operem u vodi sa deterdzentom ili sl. Sta uopste da koristim za pranje hladnjaka?
 
Zasto bi ga prao vodom i deterdzentom? Nema niceg masnog na sebi. Samo cetkica i komprimovani vazduh.
 
Kad sam ga vec skinuo hocu da ga dovedem u vizuelno odlicno stanje :) . A razlog je sto su se pojavile neke crne fleke po hladnjaku (predpostavljam da je u pitanju reakcija metala sa vazduhom tokom vremena i viskih temperatura). Interesuje me da li nekako mogu da ostetim hladnjak ako ga potopim u vodu i neko sredstvo?
 
Na duge staze ga mozes ostetiti, verovatno neki izlozeni delovi mogu oksidiraju, nemoj ga potapati u vodu i hemikalije.

Uslikaj pa okaci sliku da vidimo te crne fleke.

Ja koristim Noctua kulere vec 4 godine i nikakve crne fleke se nisu pojavile.
 
Ako si prvi vlasnik i nije pušačka prostorija, ne bi smeo da oksidira. U tom slučaju ga ne moraš prati. Inače toplom vodom bez deterdženta pod tušem, skineš sve, obrišeš, osušiš fenom, pa ostaviš da odstoji za svaki slučaj (da ne ostane neka kap vode, padne na ploču pa napravi havariju).

Probaj ti štapićem za uši i čistim alkoholom da skineš te mrlje pa vidi jel rđa (videćeš po boji na štapiću i ostatku na hladnjaku) ili je neka masnoća. Ako je rđa nemoj pod vodu.
 
Ovo je brisano nekom hemijom. Katastrofalno izgleda.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pomislih garant pusac ali ovo je zesca oksidacija metala. Tu verovatno nikakvo pranje ne pomaze + bilo kakav dodatni tretman ce privremeno poboljsati izgled a kasnije ce biti jos gore...
 
Da li to utice na preformanse heatsinka uopste ili samo estetika?
 
Ma onda dobro ko ga šiša, i ovako će da stoji u kućištu ko će to da gleda i ovako će kad se prekrije prašinom to biti nevidljivo :) samo mi je bitno da to ne utiče na preformanse. Onaj donji deo što ide na procesor nema takvih problema tako da mislim da je kuler sasvim ok
 
i ja mislio da je pušač. Jednom sam kupljeni polovni kompjuter (osnova iz potpisa) morao prati jer je imao braon naslage i osećao se na cigarete.

Ne vidim dobro sa telefona, ali mi se cini da je svuda takav, pa i na rebrima.
Dostupne delove možeš ispolirati pastom za poliranje i krpom. Za izbor paste ćeš morati nekog drugog da pitaš, ja sam samo trubu polirao, ali je od drugog materijala.
 
Kako ce da polira izmedju rebara? Napravice vise stete nego koristi na delu racunara koji ni ne gleda (po njegovim recima)
 
Rebra su samo ponegde oksidirala i to jedva, a najveca oksidacija je po dnu onih 6 stubica sto idu iz baze. Mene je samo zanimalo da li to utice na preformanse HS a vizuelno to se svakako ne vidi kad se montira :)
 
Jel ovo opet neka podeljena ličnost na forumu? :d
 
A da nisi ti zaboravio sa kog profila si otvorio temu?
 
Nazalost jos jedan banovan sa tri naloga:

One2One
virusihno
djdanilo (ovaj nije koristio, ali ga je otvorio)
 
Momci, jel probao ko ISO propyl Alcohol za ove stvari i kako ste zadovoljni ? (navodno jako se brzo suši, pa ne oštećuje elektriku).
 
Ja već godinama potrebljavam etil alkohol, ništa mu ne fali i nije nikada ništa oštetio,
 
Baci ga pod tush i cetkom rebra ako hoces da lepo operes. Posle ga potopi sa sve ventom u lavor destilovane vode i stavi da se osusi.
 
Baci ga pod tush i cetkom rebra ako hoces da lepo operes. Posle ga potopi sa sve ventom u lavor destilovane vode i stavi da se osusi.

Jel neće crći ako to uradim ?
Pretpostavljam da neće ako to preporučujete, ali sigurno mora dobro da se osuši.
Koliko dugo sušiti ?
 
Nazad
Vrh Dno